bugün

quaresma'yı istemeyerek akıllıca bi hamle yapmış hocadır

quaresma aybabayı sezon ortasına varmadan maymun edip kuyusunun kazılmasına neden olurdu kesinlikle..
Takımın başına geldiğini ntv nin son dakika alt yazısında öğrendiğimde çok üzülmüştüm çok içerlemiştim ve hatta 2 saat televizyonun başından ayrılmamıştım ki belki haberi yalanlarlar diye. Gerçekten çok içime oturmuştu ama bir süre sonra bu ön yargı geçti. bir hocanın takım için bu kadar büyütülcek derecede bir önemi olmadgnı düşünmeye başladım belki de kendimi kandırarak. Sonraki süreçte gerçekten samet aybabanın kendisiyle çeliştiğini gördüm ve beşiktaş yönetiminin bir kuklası oldgnu düşünmekteyim ki umarım da yanılırım bu konuda. Quaresma'yı istememsinin sebebi olarak kendisinin bu futbolcuyu istemediği ihtimalini çok düşük görüyorum tamamen yönetimle alakalı bir durum bu belli başlı maddi durumlar hepimizin de bildiği gibi. Bu adamın ağırlığı karizması beşiktaşın teknik direktörü olmaya yetmez bana kalırsa. şu son nokta zaten koskoca beşiktaş kulubundesin bari kondisyonerin profesyonel bir insan ya da ekip olsun onu da gitmiş kendi arkdşnı yapmış. beşiktaş çok kötü yönetiliyor ve maalesef burda sadece entry girebiliriyorum elimden başka da bir şey gelmiyo.
bu yıl, bjk için bulunmaz hint kumaşıdır. şöyle ki;

bjk mali tablo yüzünden uefa'dan dirsek yedi. geçen seneki kadroya diyelim ki çok kariyerli bir avrupalı teknik adam geldi. ne yapacaksınız? gönder gönderebildiğini... q7, simao, almeida, eko, holosko, adını hatırlamadığım bir iki portekiz ya da brezilyalı falan filan.

üstelik bu takımı şampiyonluğa oynatman için gereken para hiç yoksa 30-35 milyon eu. e bu para yok bjk da. şampiyonluk iddiası olmayan bir kariyer de getiremezsiniz.

o halde buna razı olacak bir adam lazımdı, o da samet aybaba. şimdi samet hoca, kariyerinin olmadığının bedeli olarak ucuz topçularla bir şeyler yapacak. ki şu anda hiç fena gitmiyor. şayet sezon başında çok sallanmazsa bu aşı tutar. tutarsa bir iki sene daha hoca durumu idare eder.

bjk stadı tamamlayıp biraz nefes alırsa mali olarak düze çıkarsa yine kariyerli bir hoca gelir, 50 milyon harcar, takımı şampiyon yapar.

ya ne olacağıdı.
vizyonu küçük, karizması yok, bu takıma çapı yetmez, konuşmayı bilmiyor vs. vs. bu sözleri 10 sene önce duymuştum şenol güneş için söylenmişti şu anda türkiyenin en saygı duyulan teknik adamlarından biri oldu.

şimdi tamamen aynı sözler samet aybaba için söyleniyor, şimdi ben demiyorum ki samet aybaba da öyle olacak ama insanlara bir şans vermek lazım, destek olmak lazım. yandaş medyanın gazına gelmemek lazım.
kendisine yıllık 500.000 tl veren bir kulüp bulamayacak olmasına rağmen, beşiktaş feda diyerek yıllık 2 milyon tl para vermiştir. allah'tan feda dediniz ha, allah'ınızdan bulun!

edit: yıllık maaş artışları, saçma sapan bonusları hesaplamayan bazı hödükler yıllık maliyeti 2 milyon tl tutmuyor 1.400-1500 tutuyor falan diye atıp tutmuş. he amk he, tamam 1400 olsun, lan bu adam bu kadar para eder mi? hayır bi de tutup aykut kocaman ile kıyaslamışlar. lan at kafası mısın arkadaşım, samet aybaba feda diyerek geldi! fenerbahçe'nin şu anki finansal yapısı ile nasıl kıyaslarsın sen? aykut kocaman ben feda yapıyorum mu dedi? demeyeyim diyorum ama harbi malsınız be...

(bkz: uludağ sözlük çok bozdu)
2. haftada yapılabak beşiktaş galatasaray maçı sonrası görevine son verilecek olan teknik direktör. kişiliğini severim o ayrı ama galatasaraydan tarihi fark yemeyi kaldıramazlar.
2.000.000 tl değil yıllık 1.400.000 tl yani 650 bin euro alacak teknik direktörümüzdür. aykut kocaman yıllık 1.750.000 $ ( dolar) alıyor bilmem farkında mısınız? fenerbahçe'ye gelmeden önce samet aybaba'dan daha üstün bir kariyeri yoktu. Ayrıca Ertuğrul Sağlam bile 500.000 euroluk bir anlaşması var. önce bir ligde ki ilk 5 takımın teknik adamlarına bakın sonra fiyat konuşalım.
Roberto hilbert geldiginde bu adam is yapar dedim, inanmadilar. Fernandes geldi, takimin en iyisi olacak dedim inanmadilar. Ben inaniyorum ki samet hoca da bu takimi disipline edip en az ikincilik kovalayacaktir.

Tanim: ikinci hafta oynanacak besiktas- galatasaray macinin ardindan sevinmeyecek teknik direktordur. Benim bildigim hicbir teknik direktor anadolu takimindan hallice bir takimi yendi diye sevinmez(!)
kendisi hakkında bir arkadaşım okuma yazma bilmediğini iddia etmektedir.başlarda şaka yapıyor zannetsem de iddalı iddalı konuşması dikkatimi çekti.okuma yazma bildiğine dair ufak bir ipucu bulursam bana 1.000 lira ödeyeceğini de söyledi.ne yapsam acaba bilmem ki.
okuma yazma bilmiyorsa eğer, sözleşmeye imza atmak yerine parmak basmıştır muhtemelen.
yıllar önce küme düşme potasından aldığı trabzonsporu kurtaran 2-3 sene sonra şampiyonluğa oynayacak olan takımın temelini kuran teknik adam. bu senede beşiktaşta aynı şeyi yapacağını düşünüyorum. muhtemelen önümüzdeki sezon kovulacak ama yerine gelecek kişiye büyük şeyler bırakacaktır. kıymetini bilinmez o ayrı.
tez elden beşiktaş'ın başından def olup gitmesi gereken vizyonsuz herif.

umarım beşiktaş lige çok kötü başlar ve 5-6 maç sonunda bu adamı def ederler.
kardeşi adnan aybaba tutamayacağı sözler verip rezil olmakta

kendisi de yiyemeyeceği haltın altında olup rezil olmasına ramak kalmakta.
beşiktaş taraftarının yıllar için nasıl bir evrim geçirdiğini gösteren teknik adam. zamanında sevinmek için sevmedik diyen taraftar gitmiş, sezon başlamadan antrenör gönderen taraftar gelmiş. bunların tek sebebi ise 8 yıl boyunca bu mantıkta taraftar yetişmesine neden olan yıldırım demirören'dir. dünya'nın borcunu yapıp gitti borç yanında bize bu kafada adamlar bıraktı.
Bravo SAMED Devam... çok güzel bir takım kurmuşun genç dinamik hırslı takım içi arkadaşlık süper yardımlaşma mükemmel bu takım taraftarı ayağı kaldırır 30 bin konbine sattırır hemde hepsi kapalı ve numaralı. 50 bin Feda t-shirt sattırır hem siyahını hem beyazını.Şimdi bazı pampişler cıkar FEDA FEDA FEDA demeye... ulan 40 yıldır herşeyimizi feda ettik neyin hesabını yapıyorsunuz Aynen Devam SAMED Aynen devam FiKRET...Senden sınıf başkanı bile olmaz,sırf inadın uğruna BEŞiKTAŞA başkan oldun.ilk icraatında hikaye oldun....Tebrikler.
dikkat şahan çıkabilir programında yanlış hatırlamıyorsam 8-0 a iddia basması ile ünlü bir samet vardı.beşiktaşlı olmama rağmen nedense aklıma geldikçe gülerim...
quaresma'yı takımda istememesinin nedenini 'ben koşan, basan, mücadele eden, ateşleyici oyunculara sahip takım istiyorum' diyerek açıklamaya çalışan teknik direktörümsü. ulan o zaman neden ernst'i bıraktın diye sorarlar adama. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?
takımda dişe dokunur adam bırakmamıştır.. fernandes'ide yollarsa ağza alınmadık küfürler edeceğim kendisine.
bin yıldır yaptığı işi bilmeyen adamdır, net. daha da kötüsü çok iyi bildiğini zannetmektedir.
teknik man.
yönetimin maşası olmak yerine kendi ideolojisini kurmaya çalışırsa çok başarılı olacak olan teknik adamdır.

Beşiktaş'ın en çok ihtiyacı olan olgu takım olmaktır. Samet Aybaba'da gittiği her takımda takım olmaya önem göstermiştir.. Beşiktaş gençlerini ilk 11'e koyduğu sürece hem başarı gelecektir hem maddi kazanç..
quaresma olayı dışında şimdiye kadar yaptıklarını takdir ettiğim en azından eleştirilecek tarafını bulamadığım beşiktaş teknik direktörü. quaresma olayında da kafadan '' ben bu adamı istemiyorum'' demesi acemilikten başka bir şey değil. hayır kendisi acemi bir adamda değil neden böyle konuştu anlamak zor. yıldız denen adamları göndermenin bir üslubu bir taktiği vardır. sen quaresma gibi adama '' ben seni istemiyorum seneye bu takımda olma şansın yok'' dersen, o adama ne para veren takım bulabilirsin, ne de kendi ücretinde indirim alabilirsin. en azından ücret indirimi yapana kadar ayıya dayı demesi gerekir kadrosu ile ilgili sır vermemeliydi. '' ben çok dediğim dedik adamın istediğimi gönderirim'' triplerine gerek yoktu cidden. quaresma ile 3 senelik anlaşma yenileyip öyle teklif bekleyip, eğer kafaya yatan teklif gelmezse 1 sene daha oynatılmalıydı. kimse şuan 3.5 milyon euro ödeme riskine girmez, e sen böyle konuşmuşken quaresma'da kalmaz ( ki zaten bu maliyetiyle kalması imkansız), ayıkla pirincin taşını şimdi samet baba.
ilk yarı bitmeden kovulacak teknik direktör.

pe$in not: be$ikta$ ligi ilk 5'te bitirememesinin yegane sebebi olacaktır ve ya$lı oyuncular, dengesiz futbolcu transferinin sonucu olarak, bjk yönetimi tarafından taraftar önüne atılmı$ yemdir.
"savaşan bir takım" yaratmayı amaçlayan zat-ı muhterem.

yahu neden savaşan takım yaratıyorsun arkadaş. top oynayan takım yaratsana.
Beşiktaşlı olmasam da beşiktaşa yakışmadığını düşündüğüm teknik adam. 2. ligden bir takımı yönetebilir ancak beşiktaş için yeterli vizyonu ve kalitesi yok. çoluk çocuktan oluşturduğu takımla muhtemelen ligin 25. 26. haftasında yarıştan kopacaktır.