bugün

emrah serbes in deyimi ile sen anca tayyibi güldürürsün. adam haklı.
medya dunyasinin karikaturist trollu.
son zamanlarda tum karikaturleri genelleme yaparak, bazı kesimleri ayırarak yapıyordu...
dindar ile laiği, kürdü ile türkü keskin bir şekilde ayırması çok tuhaf...
eskiden gülerdim bazı karikatürlerine ama şimdi çok aleni olarak yalıyor. ya zaten geleceğin yere kadar gelmişsin?
daha ne istiyorsun ? gerçi zaten çizilecek konular akşam Mesude Nursuna Memecan (eşi, ak parti milletvekili) tarafından ona bildiriliyordur.
yazik...
cok yazik...
şu soyadıyla nasıl bu kadar tutunabildi sektörde aklım hayalim almıyor. benim soyadım 'memecan' olsa ilkokulda hayata küser orta okulda sanayide balata yenilerdim.
tek komik şeyinin soyadı olduğu iddia edilen adam.
derhal karikatür çizmeyi bırakması gereken insan. halkın karikatürden soğuması için tutulmuş ajan!
darbeci dümbüklerin safını terk edince sözlük jakobenleri gudurdu. klasik liberaldir. rüzgar gülü bildiğimiz.
padişahının kullanmayı çok sevdiği "omurgasız" tabirine cuk diye oturan kişi.
bence yetenegini gazetelere karikatur cizerek harcamamali.

guiness'te "mecazi yalama rekoru" diye bi kisim acilabilir onun icin.

majestelerinin karikatüristi.
ilerde çocuklarının kendisinden utanacağı insan. aklıma ece temelkuran'ın o sorusunu getirir hep.

"20 sene sonra çocuğunuz sorduğunda 'evladım tasmalı dediler ama siyasi hesaplarımız için bunu yuttuk' mu diyeceksiniz?" der.

tabi burda olay tasmalı diye seslenmekten de öte direk tasma takmak ya, olsun.
omurgasız bir karikatürist. her devrin adamı.
kemalist kesim tarafından pek sevilmeyen karikatüristtir.
hazmedemeyenlere ağır gelen karikatüristtir. bazen güzel karikatürler çizer.

çoğu karikatüriste nazaran hükümete yakındır. bu da chp ve mhp lilere batar.
gördüğümde; 'yalvarıyorum karikatür çizmeyi bırak ve bizeri bu sanattan soğutma.' demek istediğim insan.
üstadın en güzel karikatürlerindendir, tabiki mesajı alana.

(img:#422242)
hükümet yalakası karikatürist bozması...hatta yalaka değil direk hükümet enik'i.
terbiyesizin, yalakanın önde gidenidir.
http://www.sabah.com.tr/Cizerler/Bizimcity/2013/4/27
tayyip erdoğan'ı güldürmek gibi kutsal bir görev üstlenmiş bir garip uşak.
yandaş insanlardan birisi daha.
hiç komik değil lafının vücut bulmuş hali.
iktidara yakın çizgileriyle bulunduğu camiada muhalif kalmış karikatürist..

o yüzden pek sevilmez..

yoksa türkiye'de efsane olurdu..
hükümet yanlısı, komediyi siyasetle birleştirip komik olmaya çalışan ama başaramayan sözde karikatürist. meslek hayatı boyunca ekmeğini turkuvaz grubundan yemiştir. (bkz: neden acaba)
meme candır.
mesleği adına utanılacak işlere imza atan sözde mizahçı..
bir insanın kalemini nasıl satacağının canlı örneği olan kişi. yaptığı işe sanat demek isterdim ancak sanat bu değildir.
işin ilginci bu insan özgür de değildir. ne çizsem de başbakanımızın hoşuna gitse diye şartlamıştır çünkü kendini.
beynini, kalemini satmıştır.

allah ıslah etsin.
tazyik cumhuriyeti karikatürcüsü olan kişi.

(img:#452758)