bugün

hem romantik hem erotik olmayı becerebilen şahane enstrüman.
23 filminde jim carrey'nin çaldığı müzik aleti. (bkz: ishal olup klozeti çağrışımla doldurmak)
//hayatta çalmayı en son istedigim alet.çalanlara ne iş yapıyorsunuz yada hobbyleriniz diye soruldugunde saksafon çalıyorum dendigi anda benim için biten kadın veya adam tipinin icraa etti muzik ensturumanı..
görsel

görsel
sakso, saksafon çalmak gibi tabirlerin , belki de çok yetenekli saksafoncular yetişmesin engel olduğu müzik aletidir. amma saksocu çıkardı yoksa memleketten var ya.

bak işte, bu yüzden çıkmıyo.saksocu musunuz oğlum, yeter lan tamam.
(bkz: korhan futacı)
(bkz: ilhan erşahin)
(bkz: volkan şanda)
en ucuzu 700 liradan başlayan,5 yıldır okulun malını kullandığım canım enstürman
kalbini kırarsam naz yapan ses kaçıran sevgilim, senfoni orkestraları tarafından dışlanan ama artık tek başına senfoni orkestralarını dışlayabilen enstruman türkiyede yalnızca askeri bandolarda eğitimi verilir,başka eğitici yoktur.Bir de sanırım bazı güzel sanat liseleri.
türkiyede ismi yüzünden kötü espirilere maruz bırakılır
(bkz: gary moore)
(bkz: careless whisper)
edit: telefondan girildiği için harf hataları düzeltildi.
üflemeli olup inanılmaz nefes kuvveti gerektiren çalması zor bir enstürman.
kimse yazmamış madem, ben yazıyorum:

ülkemizde gırnata da denen klarnetin kuzeni ve kambur olanıdır.
Türkler için cinsel bir şeyi bağdaştıran fakat mükemmel bir ses ile insanı hayran bırakan müzik aletidir. Mükemmeldir.
jazz müziğin olmazsa olmaz çalgılarından biri. ne kadar enstrümanın adı kirletilmiş olsa da kenny g.'den dinlediğim bir saksafon solosunu hiçbir şeye değişmem.
çalan kişiye aşık olma nedeni olan müzik aleti.
The Simpsons da Lisa'nın çaldığı müzik aleti.
toplumumuzda ters anlamlara gelebildiği için saksafon çalmak isteyenin bu isteğini belirtirken tedirgin olmasını sağlayan enstrüman. benim de çalmayı öğrenmek istediğim enstrümandır ayrıca.
Yüz yıl dinlemesem, duymasam, görmesem aramayacağım müzik aletidir.
bir yandan çalıp bir yandan da göte başa sahip çıkılması gereken üflemeli müzik aleti.
öttürmesini bilen birinin çaldığında on numara ses çıkartabileceği, muazzam müzik aleti.
michael brecker'ın caldığı enstruman.

(bkz: michael brecker)
(bkz: ahan da saat on ikiyi geçti)
çalması çok zevklidir fakat bir o kadarda ciğer gerektirir.
dilimize fransızcadan geçmiştir.
adolphe sax tarafından bulunan, prinçten yapılan üflemeli bir çalgıdır. klasik bati müziğinin olmazsa olmazıdır ancak daha çok caz müziği ile anılır. ağzındaki kamışla ses çıkarılır. ağızlıkları kauçuk, plastik ya da metal gibi gereçlerden yapılır. enstrümanın ismi saksafon olduğundan mütevellit çalanlara saksafonist denir. alto, soprano, tenor diye çeşitleri mevcuttur. iyi bir alet almak istiyorsanız paraya kıymanız gerekmekte biraz. her müzik enstrümanında olduğu gibi, fazla para vermek, daha iyi ton elde etmeye yarar. akla john coltrane, boney james ve gato barbieri gibi üstatların yanında bill clinton'ı getirir aynı zamanda.
sesine bayıldığım, ancak argodaki anlamı sebebiyle herkese hakkında "saksafonu çok seviyorum yaa" diyemediğim enstrüman. piyanodan sonra ikincidir gözümde.