bugün

sonunda bazı sevenlerinin hakkındaki bazı gerçekleri itiraf ettiği sahte peygamberdir.

böylece şu "akıl hastahanesi" meselesi çözülmüş oldu... umarım kendisini tımarhaneye tıkanın kemalistler olduğunu iddia edecek kimse çıkmaz artık...

ne var ki hakkındaki gerçekleri anlatan sevenleri, tımarhaneden sonra, hop ittihatçılar tarafından 31 mart ayaklanması vesilesiyle yargılanmasına atlıyorlar!... ittihatçılarla işbirliği halinde 2. abdülhamit han'a karşı çalıştığı dönemi, ittihatçılarla birlikte çıktığı rumeli gezisini, meydanlarda yaptığı konuşmaları gözardı etmişler. evet, said-i kürdi ittihatçılarla işbirliği yaptı ama bir süre sonra onlara karşı döndü. bu arada 31 mart ayaklanmasını kışkırtan ingiliz ajanı derviş vahdeti'nin volkan gazetesinde yazdığı halde, serbest bırakılmasının üstüne "yaşasın zalimler için cehennem" diye bağırması da ilginçtir. isyanı kışkırtan bir gazetede yazan bir şahsın, suçsuz bulunup, serbest bırakıldıktan sonra kendisini yargılayanlar için "zalim" demesi, akla ikinci abdülhamit han'ın doktorlarının haklı olabileceğini getiriyor.

gelelim istiklal harbimize istanbul'dan yardım ettiği iddiasına... said-i kürdi'nin kurucu üyelerinden olduğu, sonradan adını "islam teali cemiyeti" olarak değiştiren, "cemiyet-i müderrisin" 26 eylül 1919'da içinde şu ifadeler

--spoiler--
"Nitekim bu defa da Anadolu’da Mustafa Kemâl ve Kuvâ-yı Milliyye maskaraları Yunan askerlerinin önünden nâmerdâne bir surette kaçarken,; kendinize ne hakla, ne yüzle, ne utanmazlıkla Kuvâ-i Milliye namını veriyorsunuz? … Utanmaz hâinler, artık yetişir, yakamızı bırakın: Cenâb-ı Hakk’ın gazap ve lâneti sizin üzerine olsun! ; Şimdi sulh imzalandı Kuvâ-yı Milliyye belâsının tevlit ettiği mecburiyetle gâlip devletlere karşı yeniden taahhüt altına girdik. Devletler şimdi bize: “Eğer Anadolu’da Kuvâ-yı Milliyye isyanını devam ettirir ve bastıramazsanız istanbul’u da elinizden alacağız” diyorlar. Kuvâ-yı Milliyye eşkiyası ise istanbul’u da elimizden çıkarmak ve memlekete son hizmet şeklinde son ihanetlerini de yapmak için çalışıyorlar."
--spoiler--

geçen bir bildiri yayınlamıştır. daha sonra buna benzer iki bildiri daha yayınladılar. ilk bildiri said-i kürdi cemiyetin yönetim kurulu üyesiyken yayınlandı. taraftarları söz konusu bildirinin said-i kürdi'nin haberi olmadan yayınlandığını ve buna kızan said-i kürdi'nin cemiyetten istifa ettiğini söylüyorlar. dedikleri doğruysa istiklal harbimize yaptığı tek "hizmet"(!) budur. başka hizmeti olduğunu iddia eden varsa, buyursun yazsın...

trablusgarp ve 1. dünya savaşı sırasında osmanlı'ya hizmet eden arap asıllı şeyh sunusi bile istiklal harbimizde anadoludadır ve kasabaları gezerek kuvvayı milliye lehine propaganda yapmaktadır. harp boyunca istanbul'dan ayrılmayan said-i kürdi'nin ise yaptığı bu kadardır...

batılıların telsizleri, radyoları melekleri, cinleri devreye sokarak çalıştırdığını sanan söz konusu şahsın "...asr-ı hazır fen ve felsefesiyle meşgul oldum. bu hususta en derin mes'eleleri hallettim. hattâ bu hususta da bazı eserler te'lif eyledim." demesi de nasıl bir şahıs olduğunun en açık delilidir. hangi "fen" ile meşgul olmuş? o "fen" konusunda hangi meseleyi halletmiş? "fen" konusunda hangi eserleri telif etmiş? bunları hangi fen eğitimi ve bilgisiyle yapmış?

sevenleri son paragrafımdaki sorularıma yanıt verebilirlerse, "müfteri" olduğumu (!) açıkça kabul edip, hakkında olumsuz tek bir satır daha yazmayacağım.
ii. abdulhamit'in karşısına hançerle çıkmaya çalışan ve yine ii. abdülhamit'e "kürdistanı tanı" diyecek kadar küstah olan, bu olayın sonucunda ise tımarhaneye kapatılan bir deli.

*

"Siz, Türk ve Müslüman mısınız? Türkseniz, hangi sebeple cahil bir Kürdün ardından gidiyor, onun telkinleriyle kendi ırkınızı, kendi dilinizi hor görüyorsunuz? Aranızda “Türkçe de dil mi?” diyen ahmaklar, resmi dilin Arapça olmasını isteyen hainler var. Siz ne biçim Müslümansınız ki, cahil bir kürdün telkini ile evlenmeyi lanetliyor, dinsiz çocuklar yetişir de günaha gireriz diye bekar kalmaya azmediyorsunuz? Putperest olduğunuzun farkında değil misiniz? Bir cahil kürdün sakalını, tırnaklarını, abdest aldığı suyu kutsal emanetler gibi saklamak hangi Müslümanlığın, hangi insanlığın, hangi temizlik kaidesinin, hangi şuurun işidir? Uyanın! Radyoyu melekle açıklamaya kalkan bir budalanın müridi olarak eşe dosta, dosta düşmana karşı gülünç olmayın. Müslümanlık, temeli atılmış, büyük bilginlerini yetiştirmiş, tedvin olunmuş bir dindir. Onun yeni baştan açıklanması için Kürt Said gibi maskaralara ihtiyaç yoktur."

Hüseyin Nihal Atsız - Nurculuk Denen Sayıklama, Ötüken, 7 Mart 1964, Sayı:109
Kendisini, tüm benliğini Allah yoluna adamış abide bir şahsiyet. Kimseden korkusu olmamıştır bu yiğit adamın, hatta ruslar bile bu korkusuzluğunu görüp onu serbest bırakmıştır. Kurtuluş savaşında dostlarıyla ve öğrencileriyle mücadele vermiş,bir kürt olmasına rağmen şeyh said'in isyanına karşı çıkmıştır.
Dünyada ne malı ne mülkü, ne de bir dikili ağacı vardır.
Onun tek derdi vardı o da insanlığı içinde olduğu bataklıktan çıkarıp iman derdiyle dertlendirmek.
Ona boş yere laf atanlar az da olsa okusunlar. Ordan burdan duyma sözlerle adını karalamasınlar.
Kafayı saidlemi bozdunuz arkadaşlar nedir bu nefret

Said Nursi'yi eleştirmiyorsunuz sayın kemalist ve türkçü yobazlar...
Kendi kafanızdaki hayali kişiyi eleştiriyorsunuz.

Şimdi saidmi deli? Yoksa olmayan birini eleştiren siz mi?

TÜRK ZANNETTiĞiNiZ NiHAL ATSIZ sahi türkçü mü? Türklük ne demek?

Gitmişsiniz o hadsizin sırf müslümanlara ve kürtlere nefretinden bocaladığı iftiralara inanmışsınız.

Said nursi kürtçü olmayı en son hakedecek kişidir. Kürt teali cemiyetine davet edilmiş ama kabul etmemiştir.

Hadi kabul etmiş diyelim bütün kitaplarında şeytanın ve siyasetin şerrinden allaha sığınırım! diyen birinin kürtçü olmasına ihtimal veriyor musunuz?

Tabi sizler adamı sırf kürt olduğu için eleştiriyorsunuz da neyse.

Peki ya kemalistlere ne demeli? Beyinleri o kadar sulanmış ki said nursinin teşkilat-ı mahsusa üyesi olduğunu bile bilmeden yapıştırmışlar ingiliz ajanı sıfatını?

Yahu said nursi ingilizlerin desteklediği fetvaya karşı hutuvat-ı sitte diye karşı bir fetva yayınlıyor ve ingilizler bunun üzerine ölüm fermanını imzalıyor...

Hadi said nursi ajan. Peki said nursiyi destekleyen ve mecliste konuşturan mustafa kemalde mi ajan?

Hala hutuvat-ı sitte ve yukarda anlattığım durum apaçıkken gelip utanmadan pişmiş kelle gibi cemiyet-i müderrisinde çıkan fetvayı gösteriyorlar.

Yahu o fetvanın saidle alakasını(?) geçtim nasıl kabul edildiğini biliyor musunuz? Yok.

Devam edelim. abdulhamid muhalifi olarak suçlanıyor. Eyy bre cahiller siz abdulhamide muhalif olmayan bir adaö gördünğz mü?
Said nursi Afgani takipçisi bir islamcı ve ittihat terakki üyesiydi o zamanlar. Yani muhalif olmasında ne gariplik gördünüz arkadaş?

Bşr diğer grup kalkmış risale-i nur şöyle böyle diye eleştiriyor.

Hatta ve hatta mustafa sabri efendiden uydurma metinler bile yazıyorlar bu uğurda.

Deliler hastanesine her yatırılan deli mi sanıyorsunuz gerçekten? Risale-i nur evet abartılıyor ve bir çok yerde sıkıntıları var ama sizin sayıklamalarınıza ve nefret söylemlerinize bakınca anlıyorum değerini...

Deli ve kürt dediğiniz adam türklüğü savunuyor o eserlerde biliyonuz mu?
Ama atsızın olmayan türklüğünü değil gerçek türklüğü...

O eserlerde siyasetle birbirimize girmememizi söylüyor, başka partiden diye nefret etmememiz gerektiğini söylüyor.

Ve her ne olursan ol öleceğini söylüyor...
(#30009801) Seyh said bu adam değildir. Bilip bilmeden sallama cahil herif. Bir bok bilmiyorsunuz kafadan sallıyorsunuz. Kürtçüler bu adamı sevmez çünkü said nursi ırkçılığa karşıdır. Kürt asıllı bir vatan sevdalısıdır ve kurtuluş savaşına katılmıştır.
kendisine kurşun işlemediğini iddia eden meczup, şarlatan da olabilir pek tabi.
Abdülhamid tımarhaneye atmıştır tescilli delidir yani.
Cifirle kıyamet tarihi hesapları yapan,kuranın batıni anlamlarını bulup çıkartan(ne hikmetse hepsi de ondan ve eserlerinden müjde veriyor),3 ayda kendisine tüm ilimlerin verildiğini alim olduğunu iddia eden,sobayla konuşmayan(evet konuşmayan soba mevzusu iftira gençler önünü ardını da okuyun oranın) bu zat inşallah delidir yoksa mahşer günü mahkemede işi yaş.
Saidi nursi din alimidir. Kuranin tevsir mahayetinde kitaplari vardir. Hayati eziyetle gecmistir. Ama hic kin de duymamistir. Size zarari dokunmayan insanlara topluluklara duydugunuz kinden yola cikarak insanlik icin daha hayirli biridir.
Bir insana deli diyebilmek için o kişiyle en kötü ihtimalle konuşmanız gerektiğini düşünüyorum bu işin eğitimi almış olmanız gerektiğini söylememe gerek bile yok herhalde.
Deli diye yüz yıl öncesine teşhis koyuyorlar. O dönemki yöneticiler de hiç işini bilmiyormuş, il il sürmüş. Hapislere atmış Ama tımarhaneye atmak akıllarına gelmemiş. Şimdiki kendilerini çok zeki sananların aklına geliyor.
Hala sayıklamalarla eleştirilen adam. Ama batıni yorumlar konusunda yapılan eleştirilere hak veriyorum.

Ama onun dışında yok deliymiş, yok sobaymış diyerek ancak kendinizi tatmin edersiniz.
Hakkında bu kadar entry girildiğini görünce yine sobayla konuştu sandığım kürt.
bir adet şerefsiz. kendisi çok güzel bir biçimde nalları dikmiştir.
isa peygamber gökten indiğinde hanefi fıkhına uyacak diyen zat-ı muhterem. Gülsem mi eleştirsem mi bilmiyorum.
Dogu meselesinde seyh saidle fikir ayriligina dusmus kürt islam alimi.
#Ekmeksiz yaşarım, hürriyetsiz yaşayamam diyen,
#ingilizler istanbulu işgal ettiğinde planlarını ifşa eden hutuvat-ı Sitte isminde kitap yazıp herkese dağıtan
#işgal döneminde hristiyan dib adamı islam hakkında soru sorup 600 kelime ile cevap istiyorum dediğinde tükürük ile cevap veriyorum diyen #paralel örgütün yıllarca Said nursi kullanarak insanları toplama vesilesi kıldığı
#mekkede de olsam buraya gelirdim diyerek hiç zorluk zamanında kaçmayan
vatansever, hürriyet aşığı, mütefekkir bir kul.
vatan haini, ingiliz uşağı, bölücü, sevri destekleyen kişidir.
mehdi olduğunu iddia eden spermden değil kurşun geçirmez bir malzeme olan kevlardan yaratılmış bir zat.

halüsinojenik bir takım maddeler kullandığını düşünüyorum çünkü apaçık vahiy yolunun kesildiği belirtilmesine rağmen, anlattıklarının vahiy yoluyla bildirildiğini ima eder. kurşun geçirmez demiş miydim? zehir de işlemiyor kendisine. marvel karakterlerine ilham vermiş olabilir, araştırılsın.
bu adamı seven, saygı duyan, izinden yürüyen herkes kuşkusuz gerizekalıdır.
(bkz: mal paratoneri)
Hakkında atıp tutanlar said nursinin tırnağı olamazlar. faşist ve islamiyetle alakası olmayan söylemlerinizi kendinizi saklayın. Said nursi kürttür fakat kürtlüğüyle asla övünmemiş, aksine kürtlük davasının pek manasız bir dava olduğunu söylemiştir. O, hayatını hakikat olan islama adamıştır.Beyinlerini sembolik olarak kafalarında taşıyan kafatasçılarla kıyaslanamayacak kadar bilgilidir. Nur içinde yatsın.(#32037297)
Nihal atsızin ağzı süt kokuyorken, said nursi at sırtında ermeni kovalıyordu. Sözüm bu kadar.
Edit: Kürdistan istiyorum deyince girmedi tımarhaneye. Okul yapacağım para ver deyince girdi.
din çekip saçmalayan biridir. gizli olan daha cazip gelir kafasıyla hareket etmiş, saçma sapan cümleler kurmuştur. zaten normal bir insan da değildir. bu tür taktikler de artık bayatladı. ha kürt milliyetçisi mi bilmem ben, olsa da bana fark etmez ama deli olduğu kesin.
kürdistan istiyorum diyince abdülhamit tarafından akıl hastahanesine atıldığı iddia edilen kişi.