bugün

hepimizin anasının, bacısının taktığı başörtüsü ile ideolojik simge olan türban arasındaki farkı anlamayan, anlayamayan zihniyetler..
eleştiri hazımsızlığı.
tüm anlatılan ve yazılanları anlamayan ve anladığını zannederek ''Dediğim dedik, çaldığım düdük''...zihniyetlerdir.
hırsızlık yapılırken enselendiğinde dahi tespih çekmek. *

muhabir: neden tespih çekiyorsunuz? yoksa tövbe mi ediyorsunuz?
hırsızlık zanlısı: öylesine çekiyorum.
internet ile ilgili bilgisi sadece chat yaparak partner aramakla sınırlı olan eğitimli kişiler..
zirvelerde olmayan zirvelerde en bi güzel tartışma ortamlarına giremeyip sadece bilgisayar başından polemik yaratmayı maharet sanan insanlar..
pis olduğunu bile bile, en acılısından bir yarım kokoreç yemek.
düğünü bitirip gerdek gecesine yollanan damat adayına vurma olayını abartan arkadaşın hızını alamayıp damat adayına sopayla vurarak felç etmesi..
çimlere basmayınız yazısının yanında çimlerin üstünde fotoğraf çektirmek.Bizzat gördüğüm bir olaydır..
türkiye'de yaşanmamış ama türk vatandaşının yaptığı bir olay daha. hacca giden yunus adındaki of'lu bir kişi hazreti muhammed'in gezdiği dağlara nerden temin ettiğini anlamadığım bir malzemeyle oflu yunus yazmış.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=187599
bugün unkapanından taksime doğru taksiyle çıkarken camdan etrafı izlerken karşılaştığım sadece Türkiye de olabilecek dediğim bir olayı söyleyeyim size;motorsiklet kullanan 30-35 yaşlarındaki erkek vatandaşımız hiç korkmadan arkasına ufak 6-8 yaşlarında bir kız çocuğunu almıştır.ikisinde de ne bir kask ne de başka korunma aleti bulunmamaktadır.Yazık küçük kız zorla adamın beline sarılmaktadır.Yüreğim el vermedi bakmaya, umarım başına kötü bişi gelmez diye kafamı çevirmek zorunda kaldım.Taksiden inip adamı bir güzel benzetmek gerekmiyor da değildi.Ama burası Türkiye olduğu için elimiz kolumuz bağlı anca seyretmekle kalmaktayız malesef....
yuttugu sinek , icerde üremesin diye bir kasık sıvı böcek ilacı icmek.
emniyet kemeri takmayınca uyarı veren araçlarda sanayiden aldığı 'emniyet kemeri tokası'nı kullanarak kemer takmadan aracı kullanabilmek.
http://www.youtube.com/watch?v=7ml_7jtW_CI

daha ötesi varmı acaba.. dur biraz düşüneyim.. slowly slowly*
sürekli taksitle eşya almak...
aslında çoğu dünyada' da olan, ancak insanların bu kadar yadırgamadıkları için gözlerine batmayan şeylerdir. bazıları ise haber ajansları tarafından ört-bas edilir, bizde değil, kendi ülkelerinde bile yayınlanmaz. yok yani diğer ülkeler de çok matah, karşısında utanılacak yapıda değil. türkiye' de olan şeylerin %95 ine sebep ise devletin gerekli caydırıcı ceza yasalarını çıkarmamış ve çıkardıklarını adilce yürütemiyor olması ve halkını eğitmeye değil, sömürmeye endeksli olması.
beş-altı kişinin binebileceği bir otomobile eş,çocuklar, yeğenler, abi, kardeş...v.s

binilip sonunda 13 kişiyi bulup beraber aile sadeti içinde gezmeye gitmek.
üzerinde dalgıç kıyafetleri bulunan bir adamın kavak agacının en ust noktasında olu bulunması. (gerçektir)
-emekli maaşı kuyruğunda ölmek.
-halk otobüsüne binmeye çalışırken izdihamda kalp krizi geçirip ölmek.
-kaza geçirip hastaneye kaldırıldıktan sonra üzerinde kimlik ve para olmadığı için acil serviste sedyede saatlerce bekletilip ölmek.
-düğünde maganda kurşunu ile vurulup ölmek.
-maç sonrası balkona çıkıp kazanan takımın zafer konvoyunu izlerken holigan kurşunu ile ölmek.
(hepsi yaşanmış örneklerdir.)
kahramanımızın(!) yeni doğan yeğenini, sevgisini göstermek adına havaya fırlatması ama aynı dayının fırlattığı noktada eski model tavan vantilatörlerinden birinin olduğunu ve o vantilatörün son hızda çalıştığını görmemesi.. *
(bkz: kontrol kulesinde kimseyi bulamamak)
ehliyet sınavının ikinci aşaması olan direksiyon sınavında sürücü adayının sürüş sırasında kendisini sollayan minibüse sinir olması akabinde yanındaki gözetmenlere aldırış etmeden minibüs ile yarışması ve minibüsü geçmesi.
sahibine kızdığı petrol istasyonunu ateşe vermek
bu sabah bizzat yaşadığım olaydır.
yer: izmir
öğlene doğru arka arkaya büyük gümbürtülerle uykumdan uyandım. havan topu atılıyormuş gibi sesler geliyordu. bu sesler başka bir şeye de benziyordu ama benzettiğim o başka şey olamaz herhalde öğlenin saat 12'sinde diye düşündüm. neyse yataktan kalktım, valide hanıma sordum.
- anne bu sesler neydi ya böyle beş dakikadır gümbür gümbür
* havai fişek atıyorlardı.
evet evet, öğlenin 12 sinde havai fişek atmak. asıl benzettiğim ama yok olamaz herhalde dediğim şey, havai fişek...
benim gibi yurtdışına çıkmamış yazarların sadece türkiye de olduğunu sandığı olaylardır.