bugün

Babamın parası yoktu. 'Çektiğin şut kaleyi bulsun, sana köfte alacam' derdi. Sırf o üzülmesin diye kaleyi tutturmuyorum.

*Sabri Sarıoğlu
şu fotoğraf her şeyi anlatır.
https://www.facebook.com/...34&type=1&theater
nerdeyse kaleyi tutturucak olan gs li oyuncu.
kurtarıcı.... yok vinç operatörü... *
kaldığı yerden devam eden futbolcumuzdur.
felix'i kıskandıran şutların sahibi reyizimiz.
maçın kaderini değiştiren adam.
takıma dinamizm getiren adam. ve nihayet beklediğimiz golü bulduk...
ota boka adamdır demeyen ve yeri geldiğinde kullanan biri olarak gerçekten adamdır.
eyvallah süper topçudur demiyorum ama adam yüreğini koyuyor, ruhuyla oynuyor. böyle adam bir hata yaptığında diyorsun ki ulan iyi niyetle yaptı çünkü adam taraftar yüreğiyle oynuyor.
saçı biraz uzatmış, sakal falan bırakmış, yakışıklı olmuş demeye utanıyorum lan. emme futbolunda en ufak değişme yok, ver gazı sabri'ye, koşsun at gibi.
bir bezmişlik bildirgesi olarak fatih hocanın sahaya sürdüğü bizim oğlan sabridir.
felmiş geçmiş en sempatik ve gelmiş geçmiş en underrated futbolcu. tiz vakitte değerinin anlaşılması dileğiyle.
fatih terim'in asla bezmediği ve medet umarak sahaya sürdüğü futbolcudur.

lanet oslun ki öyledir, milli takım zamanına da bakıyoruz, fatih hocanın asla kadroya almamazlık yapmadıgı futbolculardan bır kacıdır.

topla buluştuğu anda direğin fazlasıyla ustunden auta giden bir şut çekmesiyle hasretimiz dinmiştir kendisine. bir daha gs forması giymemesi dileğiyle...

seviyoruz seni ama gs sevgisinin yanında pek bi değerin yok sabri reyis. sen de gs'ı seviyosan ts'a git. belki ilk 11de oynatırlar da bize ordan katkın olur. *
normal sahada oynayamayan futbolcu, böylesine rezil bir sahada varlık göstermemesi şaşırtmamıştır. belki de fatih hoca, ''ulan futbolu bilmiyor belki su topunda yeteneği vardır'' diyerekten sahaya sürmüştür.

ilk topla buluştuğunda tribüne giden topa önce bir küfür ettim, sonra sabri' yi görünce gülümsemekten kendimi alamadım amk!
cluj maçında abartıldığı kadar kötü oynamayan futbolcudur.sanırım popüler kültürün gücü bu gidişle hükümetleri bile devirebilecek seviyeye gelecek.biraz özgün olmak bu kadar zor mu ?
bugün orta sahadan ceza alanına yaptığı isabetli denilecek ortalarla takıma katkı sağlamıştır kendisi. bu zeminde de anca bu olurdu zaten.
yanlis tanimisim kendisini yillarca. ve ya takim arkadasi melo burak yilmaz gibi karaktersiz adamlara uymus kendisi. neden sorusunun cevabi ise yillardir sabrinin yalan yere itiraz ettigini falan hic gormedim ama dun goz gore gore auta attigi toptan sonra bir ton itiraz edip sari kartida yemistir kendisi. yakistiramadim sabriye ben kendisini yozlasmis futbolculara sahip galatasaray icinde bulunan iki uc karakterli futbolcudan biri olarak bilirdim. yanilmisim.
dünkü maçta oyuna girdikten hemen sonra tribünlere giden bir şut çekerek yine tebessüm ettirmiştir.
cluj maçında muslera'ya verdiği geri pas auta çıkmıştır. *
vesselam...
http://galeri.uludagsozlu...sabri-sar%C4%B1o%C4%9Flu/
futbolculuktan maskotluğa terfi etmiştir. evet resmen bunun için takımda!
cluj maçında oyuna girdikten sonra hiçde fena oynamamış gerçek galatasaraylıdır.kendisine sakallarda yakışmışdır.
mikrofonu pantoluna sikistirip ciftetelli oynayan yegane futbolcudur.
birilerinin (babası, amcası, mahalleden abisi) çocukken galatasaray altyapısına girmesine vesile olmasıyla hayatı kurtulmuş kişidir. bakın tanıma futbolcudur yazmadım. galatasaray taraftarıyım ama oldum olası hazetmem bu adamdan. deli gibi sağa sola koşmak dışında hiç bir işe yaramaz. şut desen çekemez, orta aç desen açamaz. galatasaray altyapısından geldi diye yıllarca oynadı bu takımda.

bu şekilde gelip aynı yolda ilerleyen başka bir örnek için;

(bkz: aydın yılmaz)
cluj maçı tam kendisine göre bir maçtı. çamurda şişir topu... oh negzel pas vermek, top sürmek gibi dertler yok!