bugün

müstakil evde oturmanın verdiği aşırı kaynaşmadan ötürü yaşlı teyzenin her sabah kalkıp alayına isyan der gibi odun kırmaya başlamasıdır. teyze kızında yokki ona küfür edeyim mecbur sana edicem. lan her sabah be! bütün ağacları toplasak yine biterdi şimdiye kadar. yazın kırıyo kışa hazırlık için, kışın yine kırıyo öbür kış için. salonu boşaltmışlar oraya bile odun koymuşlar. ev odun ev olmuş 10 senelik odun hazır. lan herşeyi geçtim bak buna ne diceksin;

bu bahsettiğim kadın günde 3 defa bana gelip bakkala gidermisin diyo tıkanıyomuş yürürken. sen değilmisin her sabah 2 saat odun kıran koca baltayla teyzee! sen değilmisin koca koca odunları taşıyan! isyanım büyük. arkadasımın önünü kesmiş geçen gün googhann halılarımı yıkarmı diye. yok yok benim gitmem lazım o sokaktan
Çok eskilerden komşu teyzedir, Özlenenlerdendir. Anlık nostalji bu olsa gerek.
erken kalkmış, yol almıştır.
hayatın zorluklarına gögüs geren yiğit mert anadolu kadınıdır.hala ev sahibim olan teyzedir. sobaya hazırladığı kovalarını yukarı çıkarırım, dua eder bu da bana yeter.

edit:sadece yazarı ilgilendirecek kadar subjektifmiş.bu entry kimin gözüne battıysa istatistiklere girmiş ahh teyze seni bile sanal ortamda çekemeyenler var.
2012 yılında, istanbulun göbeğinde, Levent'de karşıma çıkan teyze..

allahtan karşı apartmandan teyze cevabını yapıştırdır..

-rüyanda mı gördün be kadın! git zıbar yat inmeyim aşağıya...
Akşam yatakta kirlenip yatan amcayı sabah, paklayıp guslettirdikten sonra gönderecektir.
sana faydası dokunabilecek teyzedir. şöyleki bu teyze ileriki yıllar için planlar yapıyorsa, büyük ihtimalle bir iki yıl içinde meftaaa olacaktır. E o zaman bu yalnız olan teyzenin kırdığı oldunların sana kalma ihtimali yüksek.
adile naşit gibi teyzelerdir. her işi onlar yapar.
Kimsesiz olma ihtimali olan teyzedir. Belki de hayırsız evlatlara sahiptir. Yoksa kim kalkıp da sabahın köründe ısınmak için odun kırar.
paranormal activity filminden sonra karşılaşılmaması gereken teyzedir.*
yalnız yaşadığı izlenimi veren, eli öpülesi kadın.
eski topraktır. sonra o güzelim kuzineyi yakarlar. üzerinde pişirileceklere girmiyorum bile!*
önünde eğilip tapılması gereken, eli öpülesi teyze tipidir. yeni nesil hatunların asla ulaşamayacağı sabır ve güce sahip, ne yazık ki nesli tükenmekte olan teyzedir.
bu teyzenin muhtemelen kocası sıcacık yatağında yatıyordur. teyzenin eli öpülür kocanında bilmem neresi...
sevişiyordur da.
kendini rocky balboa sanan teyzedir..
kürekle suratına suratına vurulmamasını, binlerce yılın toplumsal birikimiyle oluşmuş ve "büyüklere el kalkmaz" şeklinde formüle edebileceğimiz kurala borçlu olan teyzedir.
sabahın on ikisinde(!)kalkıp arkadaşlarıyla süpersosyetik bir yerde kahvaltı ettikten sonra gününün geri kalan kısmını kocasının paracıklarının gölgesi altında orda burda şurda geçiren özenti sosyete filli boyalı makyajlı ablamızın yaptığını yapmak yerine, bu işi kendine görev edinmiş ya da yaşın ilerlemesinden kaynaklanan metobolizma değişikliğinden ötürü uyku ihtiyacının daha aza inmiş olmasından dolayı erken kalkıp çalışma hali veya sabahın erken saatlerinde odun kırmayı yaşam veya geçim şartları arasında olduğunu düşünüp geçinebilmek için yapmış olduğu eylemdir ki bu iki örnek arasındaki ilişki de ne alaka diye gelebilecek bir soruya karşılık teyzemizin yapmış oldugu eylemi ilk örnekteki bayana bi sorun yapabilir mi veya yapmak ister mi desek kendi kendimize, büyük bir ihtimalle ben öyle şeylere gelemem diye cevaplayabileceği bir işlev ve teyzemizin de takdire şayan hareketidir.
üşümemek için hazırlık yapan teyzedir.
çocuklar kalktığında üşümesinler, sıcak sobanın yanında kahvaltı yapsınlar diye çabalayan çileli teyzedir, candır.
elleri üşür.*
Tahminen Karadenizli teyzemizdir. Saygımız sonsuzdur
Tahminen Karadenizli teyzemizdir. Saygımız sonsuzdur