bugün

bir sabah erkenden çalar telefon. kim arar ki bu saatte dersin ve daha telefona dokunmadan önce hissedersin olanları, kendini hazırlamaya çalışırsın duyacaklarına. hiçbir şeyden emin olmadığın kadar eminsindir duyacağın cümlelere;hem de bunu düşünmeni gerektirecek hiçbir şey yokken ortada ve korkarak açarsın telefonu. hala içinden dua edersin hissettiğinin*yanlış olmaması için ama herşey tam da tahmin ettiğin gibidir. o seni bırakıp gitmiştir. son isteğini bile umursamazca yerine getirmediğin için bir şeyler düğümlenir içinde, günlerce ağlayamazsın. hala döneceğine inandığın içindir tüm bunlar. her gülene dönüp bakarsın kötü bir şaka yaptığını söylemek için ama her seferinde bir başkası çıkar karşına ve aramaktan vazgeçersin artık bunla yaşamaktan başka çaren yoktur. her geride kalan gibi yoluna devam edersin...
alarmi acik telefondur. gayet normal olmak ile birlikte zir zir calar.
genelde felaket haberleri içermektedir.
avea 9333 tarafindan gelen cagridir.
yandığının habercisidir..ya sınava,derse geç kalmışsındır arkadaşın arıyordur, ya da annen falandır en iyi ihtimalle..sabah sabah seni kim ne yapsın? niye arasın??
uyandırılmaktan nefret ettiğimden en nefret edilesi durumdur. Çoğu zaman kim olduğuna bakmaksızın suratına kapatılır telefon .
yeni bir işe uyanma sersemliğidir. daha 1 hafta önce çalan iş telefonlarım sustu. tekrar o uyanışları özledim lütfen. iş verenler beni arayınız.
işi olmayan adamın iş başvurusunu sabah sabah kabul etmiş çılgın bir şirket çalışanı da arıyor olabilir, dikkatli olmak lazım.* * * * *
gece sabaha kadar msnde arkadaşlarında konuşup gırgır yaptıktan sonra yatagına uzanıp derin bir uykuya dalarsın saat sekiz dokuz sularında evin telefonu çalar ama telefona senden başka bakacak kimse yoktur o çalar sen söversin o çalar sen söversin en sonunda dayanamayıp ne var diye bir tepkiyle açarsın telefonu arayan annendir napıyorsun diye aramıştım der sense içinden söverek sen aramadan önce uyuyordum anne der ve telefonu suratına kapatırsın akşam anne eve geldiğinde tirp atmaktadır ve yemek hazırlamaz sense aç kalırsın...
bir gün önce okuldaki arkadaşlara' bakın benim geç kalmamam lazım. sabah çaldırın mutlaka.' diye verilen direktifin karşılığıdır.
(bkz: uyandırma servisi)
en yakin arkadasiniz sabahin korunde uyaniyorsa mutemadiyen basiniza gelecek hadisedir.***
Önceler de uykudan uyandırılmış olsanız da yakın arkadaşlarınızın espirileriyle gülerek başlarsnız güne. Ama birgün sabah gözünüzü açarsınız bir sürü cevapsız arama vardır. Sonra tekrar çalar telefon ve yine en yakın arkadaştır.

-Aloo
-Kızım sana kötü bir haberim var.
-Noldu ( hala yatmaktasınızdır.)
-Serkan ölmüş.
-Ne diyorsun ya şaka dimi şaka de şaka yapıyorsun dimi.(yataktan kalkılır. Ağlama krizi başlar.)
-Hayır şaka değil.

Ve ondan sonra telefonunuzu asla sesli kullanmazsınız. Sabah çalan telefonları açmazsınız.Telefonunuz hep titreşim modunda kalır.
eğer bu bir alarm ise o an o telefona her defasında saydığınız küfürlerle adınızı altın harflerle tarihe yazarsınız.
eğer çok acil bir şey için aramıyorsa karşı taraf belasını arıyordur kesinlikle!