bugün

saba makamındadır.
uyuma vaktimin geldiğini belli eden ezandır.
Yagdi bursada.
azalarak bitmesi gereken.
An itibariyle uykudan uyandığım ve şuanda okunan ezan. Kılmıyoruz bari saygı göstereyim diye yatmıyorum.
saba makamını iyice hissettiren biraz da ürküten ezan...
çocukluktan beri tırsarım.
sabahları okunan saba makamındaki ezandır.
çocukluğumda çok korkardım sabah ezanından. sabah sessizliğinin içinde ezan sesi yükseldikçe battaniyeme sıkıca sarılır, gözlerimi kapatıp uyumaya çalışırdım. sonra tıkırtılar duyardım evde. babam ezan okununca kalkar, hazırlanır, beni öper işe giderdi. vardiyalı çalışırdı o zamanlar. babam beni öpünce rahatlardım. öylece uyuyakalırdım.
artık korkmasam da sabah ezanlarından hala bana o günleri hatırlatırlar. her sabah ezanı babama güvendiğim korkulu sabahlarım demek benim için.
diğer vakit ezanlarından çok farklıdır. hem makam farkı olması hem sabahın ıssızlığı hemde sabah erken uyanıldığında oluşan o olağan dışılığın getirdiği hayatı sorgulama anlarının birleşimi.

küçükken baya ürpertir...
Muhteşem bir sesli ziyafettir. Insanin içine işler, maneviyatina işler. Keşke bütün vakit ezanlari bu kadar güzel okunsa dedirtir.
çok pis tırstıran ezan.
dinlemek için uyumadığımdır.
gecenin korkunç karanlığında yükselen arapça ses. her gece o sesi duymamak için erken uyumaya çalışıyorum. duyduğum gecenin ertesi günü kötü geçiyor ya yok böyle bir şey. resmen kokuyorum.
Her sabaha karşı mutlaka duyduğum ve biraz ürktüğüm ezandır, çünkü evin içinden garip sesler ve tıkırtılar geliyor. Hal böyle olunca dua edip yatıyorum sadece.
An itibariyle ankarada yanlış zamanda okunmaktadir. Diyanetin sitesinde 5.13 yazıyo imsak vakti için hocalar güneş vaktinde oluyolar ezanı.
Sabahları duyulan en güzel Seda.
insanın içine huzur dolduran ilahi davet..
şu an okunandır. nedenini bilmiyorum ama insana huzur verir.
diğer vakitte ki ezanlara göre farklılığı vardır. verdiği huzuru anlatmak tarifsiz. dinlemeden uyumam.
Ne güzel okuyor imam efendi.
duyulma oranı en düşük olan ezandır.
her sabah büyük bir keyifle dinlediğimiz ve gereğini yaptığımız müslüman bir ülkede yaşadığımızın farkına varmamızı sağlayan güzelliktir.
Diğer ezanlara göre daha duygu yüklüdür. En azından ben öyleyim, bi garip oluyorum dinlediğimde.
insan huzurla doluyor istemeden.
korkuyla karisik degisik duygular, sanki kiyamet provasi gibi.
Türk müziğinde saba makamı ile okunan ezandır. Çok etkileyici olur.