bugün

gıdıklanınca ne kadar güleceği ya da gülemeyeceği merak edilen sunucu. sıradan şeylere bile güldüğüne göre, katılır kalır çünkü.
dünyanın en itici insanları sıralamasında top 10 i zorlayacak kadın.
bir rivayete gore, amsterdam'dan getirttigi ozel jointlar sayesinde bunun kadar guluyormus.
beren saat'i konuk edip yanyana görüldüklerinde saba tümer o kadar da güzel değilmiş diye düşündüren hanımefendi.
geçen çarşamba gecesi izleyince hoş biri oldugunu düşündügüm ve sonraki dört gün boyunca farklı kanallarda farklı programlarda karşıma çıkınca okadar da hoş olmadıgına karar verdigim hanfendi. bügün çıkmaz herhalde.
konuklarıyla evindeymiş gibi sohbet eden hatun kişi. işi o kadar abarttı ki masalara falan yatıyor gülerken. ağzını toplamakta güçlük çekiyor. tek problem de gülmek olsa. şaşırtıcı tepkiler verdiğinde koltuktan zıplıyorum. ayrıca sanırım ayşe arman ropörtajıydı kendisini güzel bulduğunu, genç kızlığında ev telefonlarının hiç susmadığını söylemiş. fena halde yanılıyor.
iğrenç bir kahkaha yeteneğine sahip insandır.
bugün ki konuklarıyla beni mest eden programcı hoş kişilik, devamlı gülmesi de ayrıca çok yakışıyor kendisine.
(bkz: hayrettin karaca)
(bkz: muazzez ilmiye çığ)
kafasına esince program saatini uzatan programcı. an itibariyle 2 buçuk saattir yayındadır.
gülünce birden godzillaya dönen kadın.
dünya televizyonlarının en kakafonik en gürültülü programını yapan ve sunan kadını. bir gün, sadece bir gün, bir konuğunun da, filmini, dizisini, oyununu izlemiş ol, ve bir gün allahaşkına bir gün konuk ettiğin herhangi bir yazarın yazısını da okumuş ol saba tümer nolur yap bunu. bir gün ama yalnızca bir gün dersine iyi çalış lütfen. gazeteci ve haber spikeri geçmişinden şüphe etmeyelim biz de olur mu?
soğuk kış gecelerimizi gülüşüyle ısıtan güzel insan.
manik hareketleri ile dikkat çeken kişidir. kulaklarının dış bükey bir yapısının olması mıdır bu karmaşaya/saçmalamaya/bayağılığa sebep, bilinmiyor?
sanırım eski bir programını yayınladılar bu akşam. konuk olarak ömer çelakılı almışlardı. daha önceki keşiflerine benzer sunumlar yapan çelakılın kafasındaki yumru gerçekten enteresandı.

muhtemelen, kanal yöneticileri tarasından bir top çalılık edası ile oluşturulup biraraya toplanmış bu yumruya takıldı gözüm uzunca bir süre. ancak o kadar yatıştırabildiler sanırım saçları.
kendini en harbi kadin goren,bu aralar yalniz oldugunu cunku erkekler tarafindan anlasilamadigini, anlasilamama sebebinide onlarda beni anlayacak kapasite nerdeee diye aciklayan, hem cinsim olmasina ragmen bir turlu bana sempati gelemeyen,okan'in bunun gulusunde ne buldugunu bir turlu anlayamadigim kadin sunucu yada spiker.
ver pozitifi ver kahkahayı ver kutsalı tarzına sahip kaplama dişli televizyoncu.
akıllı kadındır , hoştur .
yakında gülme dersleri verirse şaşırmam.
narsist eğilimi var gibi.

http://img16.imageshack.us/my.php?image=saba.jpg
gülüşü güzel olan spiker, sunucu.
birileri ona "gülüşün güzel" dediği için her şeye abuk sabuk kahkaha atan sunucu. bu özelliğin yan etkileri de kendini göstermeye başladı. 17 mart gecesi yayınlanan aslı enver* ve pelin karahan*'lı bölümde geçen bir dialog:

saba tümer: sen 12 yaşına kadar ingiltere'de yaşamışsın galiba?
aslı enver: evet
s.t.: naapıyordun orada?
a.e.: ee, öğrenciydim*?
s.t.: aa? öğrenci miydin*? ailen de orada mıydı peki*?
a.e.: evet, elbette*..?

işte sunuculuk bu! 12 yaşına kadar ingiltere'de kalmış birine orada ne yaptığını sormak, öğrenci olduğunu duyunca şaşırmak ve orada ailesiyle yaşadığını söyleyince şoke olmak!

evet, türkiye'de böyle insanlar sunuculuk yapabiliyor ve insanlar onun türkiye'deki en iyi haber spikerlerinden biri olduğunu söyleyebiliyor. ilginç tabi...
gülmesine gıcık olduğum biraz daha ciddi olsa dediğim spiker.
her duyduğumda eski televizyonumuzun akılma geldiği hiç sevmediğim bir sunucu.
sesi kısılan programcı. kıyamam.

berna laçin: evlenmeyi düşünüyor musun?
saba tümer: ay sesim kısık düşünemiyorum.
gögüs dekoltleleri bir hayli yakısan ve güzel gülen spiker.