bugün

Mevsiminde görülürse hayra delalet eder.
çok boktan bir durum.
uyandıktan sonra karman çorman bir ruh hali ve çaresizlik hissine hapseder insanı.
aşık olunan kişi tanımadığınız biri ise çok daha kötü. var mı gerçekten öyle bir insan, varsa nasıl bulunur, -imkansız ama- bulunursa ne yapılır? Evet.
çok keyif aldığım rüyadır. hele ki uyandıktan sonra suratını unutmamaya çalışmak daha güzel kılıyor rüyayı. fakat eninde sonunda unutup hayatına bakıyor insan.
bunu yaşamayan biri yoktur heralde.
Sıla’ya sıkça olduğum durumdur.
geçen gün rüyamda galatasaray üniversitesinin önünden geçerken kafeterya gibi bir yerdi geçtiğim yer masalar filan vardı. orada bir kız görüp içimde bir şeylerin harekete geçtiğini hissettim. kız da beni görmüş yanıma geliyordu. ne konuştuk ettik tabi hatirlamiyorum ama sonrasında beraber gezdiğimizi onu öptüğümü ve telefondan fotoğraflar attığını beraber vakit geçirdiğimizi gördüm. uyandığımda gecenin karanlığı vardı hala. uyanmak istememiştim bu rüyadan. o kadar mutluydum ki.
Anca rüyamızda görürüz zaten dedirten başlık.
Dünyanın en boktan duygusudur. insanı gereksiz bir acıya boğar. Bilinçaltına sövmeye sebebiyet verir. Ulan vicdansız zaten gerçek hayatımızda bunu yeterince yaşadık, yaşıyoruz. Ne diye bizi tekrar o boşluğa düşüyorsun?

Hiç unutmam. Bir keresinde o rüyamda aşık olduğum kadınının adını soyadını öğrenmiştim. Uyanınca Facebook, instagram, Twitter, LinkedIn, hatta e devlet hesabımda bile aramıştım. Bulamadık tabi. Neredesin ey gönlümün sultanı?
Eğer daha önce hiç görmediğiniz biri ise, o rüyanın etkisi çok uzun sürmez ve unutulur. Ama eğer benim gibi gerçek hayatta gördüğünüz birine rüyada aşık olursanız o zaman durumlar pek de iyi olmaz. Önceden sadece uzaktan gördüğüm ve kendisine karşı hiçbir şey hissetmediğim biri, aylar önce rüyalarıma girdi ve kendisine adeta tutuldum. Uyandığımda rüyanın etkisi geçer diye kendimi tuttum ama rüyanın etkisi bir türlü geçmedi. Kendisini defalarca rüyamda görmeye devam ettim ve en sonunda ona aşkımı ilan etmeye karar verdim ama maalesef bana bir karşılık vermedi. Ardından ona ne kadar bağlı olduğumu gösterebilmek için, kendisine her gün günaydın ve iyi geceler mesajları ile birlikte övgü dolu mesajlar gönderdim. Bunu aylarca devam ettirdim ancak bana yine karşılık vermedi, yine de umursamıyordum çünkü ben onu deliler gibi seviyordum. Bir süre sonra ümitlerim git gide tükenmeye başladı ve duygularım aşk acısına dönüştü. Mesajlarımda bana herhangi bir cevap vermesini ya da en azından beni engellemesini söyledim ama bana yine hiç bir tepki vermedi. Birkaç gün önce mesajlarıma ilk defa görüldü attı ve yazdıklarımdan bir tanesini beğendi ancak yine yanıt vermedi. Ne düşünüyor ya da ne yapmaya çalışıyor bilmiyorum ama bu belirsizlikte kalmaktan iyice yıprandım. Allah kimseyi bu kadar acınası bir duruma düşürmesin.
Yapma yanarsın, yapma kafayı kırarsın. Düşme mistik şeylere inanma. Yapma allahını seversen. Bu konudaki tecrübenin ete kemiğe bürünmüş hali konuşuyor.