bugün

bir tane ateri oyunu vardı. Tadından yenmezdi. Böyle çoklu kasetlerde değil tek başına kasetti, yıl 2000 idi. Oyunda kutu kırıyorduk, alfa beta ve yunanca c harfi* vardı. 3 tane topluyorduk ve üstümüze özel silah geliyordu. Kombinasyonlarını bile ezberemiştim o kadar hastasıyım. sonra aterimi ve oyunlarımı kuzenime verdim şimdi oyunun adını bulamıyorum. emulatörler ile robocop 1-2-3 oynadım yok onlar değil. Bilen de söylemeyen top olsun. muhtacım lan. bir de tavşanlı bir oyun vardı lafı açılmışken, o da kendi başına kasetti. böyle ateş gezegeni buz gezegeni vardı. tavşandık silahla gidiyorduk. hah bildin mi? eğer bildiysen özelden ulaş. seri artı veren melek olurum.
küçükken hayranlık yaratan bir diziydi. hep merak etmiştim annesi jetgillerdeki rozy diyemi. ama sonra öğrendim ki alakası dahi yokmuş.
Yönetmen; Jose Padilha ile 2013 yılında sinemalarda olacaktır.
yeniden çekilecek olan film. mgm'den resmi açıklama yapılmış. filmi, José Padilha yönetecekmiş. vizyon tarihi: 9 ağustos 2013.
2013 yılında yeni versiyonu ile tekrar vizyona girecek olan ve tanıtımı yayınlanmış olan film: http://www.sosyotrend.com...yeni-robocop-geliyor.html
çizgi filmine bayıldığım kahraman. filmini pek beğenmemiştim çizgi filmine alışkın olduğumdan gerek. ayrıca batman ile birlikte en mert, en erkeksi süper kahramandır kendisi. küçükken idolümdü.
1990 yıllarında fırtınalar estirmiş, güzel bir aksiyon filmiydi. bir de bu filmde, ed-209 model karizmatik bir robot vardı. bu robotun tanıtımını yapan mühendis, robotu çalıştırmasıyla birden herkes tırsmaya başladı. tırsarlar tabi kocaman robot allah allah. neyse mühendis, robotun karşısına elinde bir silahla adamın geçmesini istedi, deneme amaçlı. mühendis, adama robota ateş etmesini söyledi. adam robota bir el ateş etti, bu esnada robot ayaklandı ve donanımındaki bütün mekanik silahları çıkarmaya ve kalın robotik ses tonuyla konuşmaya başladı. beşten geriye doğru saydı ve karşısındaki adamı kurşun yağmuruna tuttu. meğerse robotta sistematik bir hata oluşmuş, o yüzden ateş etmiş.
ahey ahey ne günlerdi lan.
çocukluğumuzun şeysilerinden biri. nostaljik oldum amk.

ah ulan cine5...
2014'te tekrar sinemalarda olacak olan film.

fragman ; http://www.youtube.com/watch?v=INmtQXUXez8
Hollywood remake'lerle kafayi bozmus abicim. Adamlardan orjinal senaryo cikmiyor. Hadi bir bakayim dedim fragmana. 30 saniye izleyip biraktim. Sonunu getiremedim resmen. Zaten adamlar butun bir filmi fragmana koymuslar ki filmi izlemene gerek yok. öncelikle robocop bizim cocuklugumuzun filmi. Robocop'a peter weller hayat vermisti. Ondan gayrisi de o rolde cok siritir ki zaten siritmis. Birakin birsey de eski kalsin, guzel kalsin. Samuel L Jackson faktoru bile bana bu filmi izlettiremez uzgunum.

Demem o dur ki, bu filme gitmeyin paraniz cebinizde kalsin. Illa izleyecekseniz de acin 1987 yapimi filmi izleyin.
yeni sinema filmi gerçekten harika olmuş, fragmanını izledim ve bir an önce gelmesi için sabırsızlanıyorum.
dün ankamallde imax olarak yeni versiyonu çıkan film. açıkçası fragmanını izledikten sonra çok daha iyi olmasını bekliyordum. ama robocop'un motor üzerinde olduğu sahneler hariç beklentimi tam karşılayamadı. yine de izlenmeyecek kadar kötü değil. yüksek beklentiler olmazsa zevk alınabilir.
izlemesi en keyifli filimlerden biri. türkelerin 2500 yılında bile yapamayacak olan bir film.
ilki iyi hatta edebi bir eserken ikincisi üzerine bişey koyabildi mi merak ettiren film.
1987 yapımı paul verhoeven'in yönettiği klasiğinin yanında oyuncak gibi duran, bilim-kurgunun gerektirdiği o tonlu ciddiyeti içinde barındıramayan, 2. sınıf aksiyon etkisi bırakan 2013 yapımı film.
dün akşam d smart'ın film kananllarından birisinde eski versiyonlarından biri yayınlanan kült(ümsü) film.
Serinin ilk filmlerini severek izlemis ve kollu makinede cok jeton yakmis biri olarak yeni filmi cok begenmedim. Hani karakteri canlandiran eleman bir yana ironman olmus dedim icimden. Yine de bir super asker filmi olarak bekleneni veriyor. Arka planda alt metinleri bile var. Sadece samuel abi icin bile izlenir adam o derece basarili.
aksiyon filmi mi yoksa amerikanizm empoze seyansı mı belli olmayan bilim uyduruk film. ilk serilerilerinden alınan feyz ile gidilen fakat gerek görüntü ve işleyiş biçimi gerek seyirciye her fırsatta amerika söyle güçlü böyle güçlü amerikan halkı söyle rahat yaşamalaı böyle rahat yaşamalı ve hatta amerikan halkının can gücenliğinden daha önemli bir şey var mıdır? gibi filmin aralarına serpiştirilen anekdot'lar da aksiyon filmi olmanın içine edilip sıvama durumudur. hele o zenci herifin filmin sonunda dünyadaki en güçlü devlet amerikadır diye hönkürerek bitiş yapması iyice batırmıştır durumu.
boşa harcanan zaman ve paradan başka bir şey değildir.
amerikalıların meşhur bir lafı var biliyor musun? anladın sen onu.
filmi yoğun aksiyon beklentisiyle izleyecekler umduğunu bulamayacak zira bu film ne bir transformers ne de bir ironman. toplum-medya-siyaset ilişkilerine ve ileri kapitalistleşmiş dünyanın önümüzdeki 20 yılda nereye evrilebileceğine ilgi duyanlara daha çok hitap ediyor.
sinemayı ele geçiren türk filmlerinden daralmış insanlar için sığınabilecekleri bir kapı adeta.
film güzeldi sıkılmadım izlerken. ama çok havada kaldı tabi ki finali.
bir sonraki film gelecek zaten hesabı...
bugün ne yapsak la dendiği kararsiz günlerde izlenebilecek filmlerden.
çok büyük beklentiyle gidilmemesi gereken filmdir. "sinemada izlemeye, para vermeye değer mi ?" sorusunun cevabı ise "eğer 1 bilet alana 1 bilet bedava kampanyası varsa evet" dir.

--spoiler--
filmde aksiyon sahneleri vardır ama çok büyük yer tutmaz. film daha çok insanları ve robotları birbirinden ayıran değerler* üzerinde durur.
--spoiler--
ilk robocop için "ilk aşk" diyecek olursak son robocop için rahatlıkla "yanmış izmarit" diyebiliriz.
Arkadaşıma benzettiğim film starı. Arkadaşıma her zaman "robocop" gibi adamsın derim. Kendileri çok kaslı bir adamdırlar.
dvd rip'i beklenenden haftalar önce malum ortamlara düşmüştür.