bugün

kendisini 1 sene içinde soloist adlı filmde jamie foxx ile başrolde görüceğimiz (ki inanıyorum ki 2si de seneye oscar'a aday olcaklar) ve trophic Thunder da sean penn'e yaptığı süper göndermeyle bende ki sempatisini 2 katlayan oyuncu.

-spoiler-

Dustin Hoffman Rain man de özürlü gibi duruyordu. Özürlü değildi ama.Tom Hanks de Forrest Gump'ta özürlü gibiydi ama buna kim inandı gerçekten?Sonra bir baktık ki adam masa tenisi şampiyonu oluyor.Onlar sadece oynuyorlardı.Sense gerçekten özürlü olmuştun oğlum.Asla tam özürlü olma.I am Sam'deki Sean Penn'e sor.Adam tam özürlü kaldı sonra.*

-spoiler-
saygı duyulan, güzel oyuncudur. sağlam tipi vardır. karşılaştırmaya falan(!) ihtiyacı yoktur.
simdi o kadar yazi yazilmis diye super bir aktor sanmayin.nedir turk halkinin mottosu: ' ezilenin yaninda ol, dusene bir tekme de sen atma' ; iste bundandir ki nartallo , iorfa(hos ben kendisinden umidi hic kesmemistim) gibi isimler top kosturdu takimlarimizda. bu rdj'de orta duzey bir oyuncudur hani tutup edward norton ile kiyaslayan olursa alnini karislarim. ha ne gibi bir ozelligi var; muptela idi, kendisi duzeldi simdi kendini sanatina verdi bu da onu bir nebze enteresan kiliyor. yoksa dedigim gibi orta duzey bir oyuncu.
gerçek aktördür.
sevimlidir, arızadır, karizmatiktir, seksidir ve asıl önemlisi ne yapacağı asla bilinmez. serserinin tekidir.
(bkz: ailecek severek izliyoruz)
only you filmindeki performansıyla kendisine hayran bırakan bir zattır.
boşanma sebebidir.
avustralyalı aktör olarak zenci birini canlandırması ile oscara aday olmuş amerikalı aktör.
bu adam hakkında aklımda o kadar çok şey varki heralde babamla beraber en çok sevdiğim erkektir yani kısacası bir bakıma baba figürümdür sayısız röpörtajını okuduğum videolarını red carpet röpörtajlarını dizilerini ve filmlerini izlediğim yüce insan downey jr ne yazık ki hayatın tokatladığı hollywood yıldızlarının başlarında gelir.

uyuşturucu canını okur hapis yatar setlerden kovulur oscarlık performans gösterip ödülü alamaz basın bok atar filan ama o asla hayata sarılmayı bırakmaz benden bu kadar demez ve bu kararları sonucunda hayata karşı büyük bir mücadele verip bütün sorunlarının üstesinden gelmeyi başarmıştır.birazda şansla hayatının rolü olan ve benimde bir bakıma nickimi seçmeme sebep olan rolü Tony Stark ı oynayarak inanılmaz ve bir daha batmamak üzere mükemmel bir dönüş yapar.

kendisi bir röpörtajında benden istendiği sürece iron man 8 i bile çekmeye hazırım çünkü tony stark benim rolüm kendimi oynuyorum ve bu rolü bu karakteri çok seviyorum demiştir tabiki bütün bu olaylarda ona en çok destek verenleri ailesi ile fanlarıdır bu yüzden robert downey jr fanlarına acayip sadık bir yıldızdır.

bay downey jr ın hayatını düzene sokması benim gibi bir çok downey jr fanboyunu gerçekten inanılmaz sevindirmiştir o bir zaman hapishanelerde gün sayıp uyuşturucu bağımlısı olan downey artık yüksek bütçeli filmlerin başrolü olmuştur.hayatta yapmak istediğim şeylerin başlarında gelen ve "bir yıldızla tanışmak istersen o kim olurdu ?" sorusuna cevabımdır.

son olarak umarım tamda kariyerinin doruk noktalarındayken artık johnny depp ve christian bale gibi olayı oturtmuşken oyunculuğu bırakmaz umarım artık herşey onun için dahada iyiye gider dediğim aşırı sevdiğim favori aktörüm.
bakışları mana yüklü, çok güzel bakan özel insan. karizma kelimesinin sözlük karşılığı bu olsa gerek.

görsel

(bkz: evlenirim ben onunla)
altmış yedinci golden globe ödül töreninde en iyi komedi erkek oyuncu kategorisinde çok ama çok eskiden beri hakettiği ödülü şimdi almıştır.

arkasıda gelicektir.
iron man i bile adam etmiş , uyuşturucu olayına girmese kariyerinde çok farklı noktalarda olabilecek ama gene de kıymetinin bilindiğini düşündüğüm oyuncu. deli mimikleriyle mükemmel adam.
iron man de izleyip, beğendiğim oyuncudur. tropik thunder gibi saçma sapan bir filmle geçen yıl, oscar da en iyi yardımcı erkek oyuncu adayı olmuştu. (ödül joker rolüyle heath ledger e verilmişti)
kendisi ben stiller ve psikopat jack black ile kankidir.
sherlock holmes'daki performansını baya baya merak ettiğim aktör.
karizma adamdır lan bu.

(bkz: iron man)
67. altın küre ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldıktan sonra harika bir teşekkür konuşması yapmış olan aktör.
ally mcbeal'a da farklı bir hava katmıştı tek başına.
yürüyen karizma. bi filmde adı geçiyorsa izleme sebebidir.
bunca yıldır jude law fanı olarak diyebilirim ki, kendileri sherlock holmes'ta jude law'ı solda sıfır bırakmıştır her yönden.
iron mandir. sorunlu günleri geride bırakıp ikinci baharını yaşayan aktördür.
sherlock holmes ile kanıtlamıştır ki, en zor oyun olan komediyi hakkıyla oynayabilmektedir. hem de sherlock holmes gibi ağır bir kimliği canlandırırken. doğallıktan ve ciddiyetten ödün vermeksizin filmin en komik sahnelerine imza atmıştır. aynı zamanda aksiyon sahnelerinin de hakkından başarıyla gelmiş, komple oyunculuk denen kavramın içini doldurmayı başarmıştır. bu kadar övgüyü ve almaya başladığı ödülleri hak ediyorken kendini bir kere daha mahvetmeyi başarmaz umarım.
cüneyt arkın'ın gençlik hallerine benzeyen aktör.
zeki, karizmatik, seksi, eğlenceli ve dengesiz halleriyle beni kendine hayran bırakan, oldukça yakışıklı bulduğum aktör.
bir dönem hayatına giren Sarah Jessica Parker sayesinde kariyerine devam eden , bazı söylentilere göre uyuşturucudan kurtulmasında önemli bir payı vardır.
(bkz: guy ritchie) 'nin (bkz: sherlock holmes) filmindeki sherlock holmes rolü ile bir kez daha takdir kazanmış olan aktör.
ilk olarak iron man'de keşfettigim, sherlock holmes'u da izledikten sonra sözlük yoluyla yaptıgı işlere takdirlerimi belirtme geregi duydugum aktör. sherlock holmes'taki komik, zeki ve dövüş ustası dedektif rolüyle, internet başında 45 dakikadır kendisi hakkında sagdan soldan bilgi aramama sebep olmuş, şimdiden bi hayran daha kazanmıştır*.