bugün

isminin şaşalı olduğu kadar tadı bir o kadar kötü olan yiyecek.
bildiğin pilav.
italyanca il risotto.
Bildiğiniz pirinç pilavı değildir.
Daha sulu ve daha diridir.
Meselâ Deniz ürünlü risotto. Fırsatınız olursa, ve denizden babam çıksa yerim kişisiyseniz, mutlaka deneyin.
italyan lapa pilavı. tabi italyan olunca tabağı 18 euro oluyor.
pirincin nişastası alınmadığında ortaya çıkan kıvamlı pilav.
kendi başına pilav yapmaya çalışan her türk gencinin hayatında bir kere ister istemez, muhtemelen risotto yediğini bilmeden yediği yemek.
Lapa gibi pilavdir. Hic sevmem. Nerede benim tereyagli tavuk suyuna baldo pirinc pilavim nerede bu.
damak tadınız varsa gerçekten beğenirsiniz.
(img:#1)
orijinal halinin tadını bilmiyorum falat buğdaydan yapılanının enfes olduğunu belirtmek zorunda olduğum italyan yemeği. her yavaş pişen yemeğin güzel olduğu gibi bu da güzeldir.
italyan risottosu nun püf noktası olarak pirincin nisastasını yayarak krema haline gelmesine izin verilir .
milano usulü risotto (risotto alla milanese ) en sevilen ve en unlu risottodur.
lise stajını yaptığım otelde diyarbakırlı ustalar tarafından pirinç pilavından dönüştürülerek yapılan yiyecek.

allahtan sonradan doğrusunu öğrendik.

sanılanın aksine lapa değildir. risotto lapa olmaz kıvamlı bir sosu olur, beklerse eğer sosu içine çekeceğinden lapa olur bu yüzden hızlı servis edilmelidir.
ismini yüzlerce kez duyduğum ama bilmediğim merak ettiğim ama açıpta googleden bile bakmadığım yenilen birşey .
isimden kazanır. yoksa en kötü kurufasulye daha lezzetlidir. bide soğan birde salatalık turşusu. ooooofff.
Baharatlı pirinç lapası. Birde bu lapayı yapmak icin cok ugrasirlar güya. Dok suyu olsun
Bizim pilava değişmeyin dediğim yemektir.
Yıllardır et sandığım yemek. Rosto mu sandım nedir.
Beyaz şarapla pişirildiğinde daha lezzetli olan yemek.
Deniz ürünleri ile yapılanı gerçekten lezzetlidir.
Bildiğin pirinç pilavının çok su katılmış lapa hali.
et suyunu yavas yavas ilave etmek gerekiyormus..bende ilk defa hatunun istegi uzerine yarim saat once denedim...su anda ismarladigim pizzayi bekliyorum. risotto direk cope gitti..
bir arkadaşımın bize pirinci soya sosuna yatırıp yapmaya çalıştığı yemek. siz denemeyin. çamur oldu.
nişantası alınmamış pirinçten yapılan italyan yemeği. pirincin arboria cinsi olması gerekir. bütün çeşitlerinde soğan, sarımsak ve parmesan olur. ortalama yapılış süresi 20 dakikadır.
vedat milor'un favorilerindendir.
sadece hayati fonksiyonlarini surdurmek icin yemek yiyen bir kimsenin lapa pilav sandigi italyan pilav turu.
Pilavı lapa yapmış olmamla millette risotto o risotto diye yedirdiğim italyan yemeğidir.
Malum o öyle yeniyor. Tabi tadı iyi olduğundan kurtardım.
iyiki var o, candır can.