bugün

terlenilen halde bile üşütebilen durumdur.
sağlıklı her kadının yaşaması gereken bir döngü.
Ay takvimini referans alir.
Erkeklerin biç anlamadıkları halde burunlarını da hep soktukları doğal durum bence.
kapalı ortamlarda insanın burnun direğini kıran kızıl akım.
Bir günde en azından 8 adet panodil tüketmeme neden olan durumdur. Öyle ped reklamlarındaki gibi kızlarla Çoşalım eğlenelim gibi bir durum söz konusu değildir. Tek derdimiz yaz bile olsa ayaklarımıza kalın kalın Çoraplar ev botları giyerek uyumak ve ağrımızın geÇmesidir. Çekilen ağrı kendini bile bıÇaklama isteği oluşturur ki bu durumda erkekler kesinlikle uzak durmalıdır. Çünkü bir kadının cinayete en yakın olduğu dönemdir.
eğer bir kıza çok sinir olmuşsanız "regl periyodun bozulsun. ağrıdan kıvrım kıvrım kıvrıl" diye rahatlıkla beddua edebilirsiniz. zira regl dönemini rahat geçiren kız sayısı bir elinizin parmak sayısını geçmez.
kadınların en çekilmez olduğu zaman dilimi kesinlikle regl olduğu dönemdir. hem iğrenç kokar hemde davranışlarında iğrençleşme gözükür.
Eger saçma sapan şeylere trip atıyosa kız arkadaşın hayırlı olsun regl olmuştur oradan görünmeden hızlıca kaçmak en mantıklısıdır.
Kadinlarin yaradilis geregi kodlari uremek uzere kurulu oldugundan, her ay rahim kendini dollenmeye gore hazirliyor, sperm ve yumurta birlesmeyince dollenme olmuyor ve ceninin tutunmasi icin hazirlanan o katman,rahimin yuzeyindeki, dollenme olmayinca kanama ile birlikte sökulup vucuttan atiliyor.ama olsan bir dert olmasan ayri bir dert.hormonal degisimlerden dolayi sinir,stres,istah,diger hastaliklarin artmasi gibi olaylar bas gosteriyor ve siskinlik de cabasi. 10gunu asan gecikmelerde adet sokturucu kullabilir fakat o da yapay hormon oldugundan mide bulantisi,bas donmesi gibi yan etkiler yapmakta ve duzeni iyice bozmakta. Bu duzen de ota boka bozuluyor zaten,stres,hava degisimi, mevsimsel degisimler hemen etkiliyor. Doktorlar her ne kadar evlenince, duzenli seks hayati ile duzeliyor dese de, bekarlar ne yapsin allahsiz demekten kendimi alamiyorum.
Çare (bkz: tarlusal)
Kaç yüzyıllık mevzu hala daha buralarda bıg bıg yapılıyor. Ergenliğe adım atan bu tarz başlıklara yöneliyor ? Ne yapıyor ?

Tamam anladık özel durmunuz var da...yeter...

Bizde osbir kızlarda regl... Bi bitmediniz amuğuza koyim.
bazen çok sıkıntılı anlar yaşatır.
cem yılmaz'ın dediği gibi, versiyon güncellemesidir.
acile gidip vurdurmana gerek yok bana gelirsen ben de vurabilirim sana. dickloron yani.
kadın vücudunu dengeleyen, yenileyen, temizleyen mucizevi biyolojik olay.

Şu sıralar gözümde daha da önemli bir misyonu var. iki kez regl olduktan sonra o gelecek ve ölene dek her regl oluşumda o yanımda olacak. Sadece iki regl kaldı.
her ay tekrarlanan kabus.
Memeliler içinde, evrimsel süreçte en garip ve aslında en zorlu geçen üreme evresinin kadınlara attığı kazıktır.
kadınlardan daha çok erkeklerin derdi olan olay.
majezik ve eti browni en sevdigimiz olur o dönem.
tanıyamıyorum. resmen aptallaşıyo bunların hepsi.
(bkz: hallerim var)
(bkz: bir cem yılmaz atasözü derki)
Kadın hükümdarlığı.

Regl oldum her bok hakkım.
Evleniyorum her bok hakkım.
Hamileyim her bok hakkım.
Benim çocuğum her bok hakkım.

Kendi etraflarından dönen ufak bir Dünyaları var bunların.
bunca yıllık regl sahibi insanım hakkında 717 entry girilecek bir olay değil be arkadaşlar, yapmayın etmeyin. insan türünün dişisinde var olan doğal bir süreç sadece. herhangi bir sağlık probleminiz yoksa vücut kendi kendine hallediyor zaten. kadın arkadaşlardan da rica ediyorum allah aşkına bırakın şu pms kafası saçmalığını. üstelik bu kavramı bile yanlış biliyor ve aksettiriyorsunuz. pms regl esnasında yaşanmıyor bir kere. bedenin bu döngüye hazırlık evresinde olanların bütününün genel adı. bir çok kadın bunu hissetmiyor bile.

her boku anlamlandırıp götünüzden elementler uydurmaya nasıl meraklısınız hayret verici. üstelik hakkında yazılanların yarısından fazlası da erkekler tarafından yazılmış. bari bırakın da bunda bir fikriniz olmayıversin.

edit: düzeltiyorum 721 olmuş.
Her ay nolurdu erkek olsaydım dedirten hadise. Gelmesine 2 hafta var, şimdiden stres bastı.
Kod Adı: Kıbrıs kan ağlıyor.