bugün

hopa'da chp bayrağını ve duvardaki tek yol devrim sloganını görünce kan beynime sıçradı dedi birand'ın programında kendisi. yok chp bundan nasıl rahatsız olmazmış da, bu nasıl olabilirmiş de. insanlar hayallerini bile yazamaz duruma geldi ileri demokrasiyle hamdolsun. artık kilitli defterlerimiz olur, sayfalarca durmadan tek yol devrim yazarız sonra kilitleriz, bitince de yakarız. içimizdekileri bir şekilde yansıtarak delirme ihtimalimizi birazcık azaltırız böylece.
küçük sırlar izleyecekse oyum tayyip edir.
asıl hedefinin başkanlık sistemi olduğu pek aşikar; anayasa falan pek de umrunda değil. bir an evvel sistemi değiştirip on yıl boyunca başkanlık koltuğunda oturmanın sevdasında. o koltuğa oturduğunda akp&cemaat işbirliği nihai hedefe ulaşmış, son darbeyi vurmuş olacak.
maaile dizi izlemeye oturduk ben söylemesi ayıp karpuz kesmeye mutfağa gittim , geldim bi baktım rte reklamı.. salonda da benim boyumda bi televizyon var bizim.. rte yürüyo bana doğru.. ama baya yürüyo yani.. elleri böyle eyvallah modunda göğse vurmalar filan..

yemin ederim bi ara televizyondan çıkıp bize gelecek sandım..çılgın projeleri var bu adamın.. yaparsa şaşırmam..

bırrr bak hala titriyorum annemler sakinleştirmek için kolonya getirdiler..
mehmet ali birand'ın programında öyle bir dönmüştür ki... hâlâ dönüyor.
üçüncü haçlı seferi militanı. hocası fetullah gülen. münafıktırlar.
ben hayatta 3 şeyden nefret ederim
-recep
-tayyip
-erdoğan.
Çok zeki bir adam ama kötü yönde kullanıyor. Sadece metrobüs paralarıyla bile dış borçların ödenmesi an meseledir. Ulaşımın pahalılığı, bazen küstahça ola diyalogları, eğitimin pahalı olması ve çok da kaliteli olmaması. Kısacası zengine rahatlık sağlayan bir devlet anlayışına sahip olması. Fakat gerçekten iyi niyetli olduğunu içime sindirebilsem, gerçekten vatandaşı için çalıştığını düşünsem gerçekten oyumu kesinlikle ona verirdim. Kişisel fikrimdir saygı duyulmasını beklerim kardeşlerim.
istediği kadar orasını burasını yırtsa da türkiye cumhuriyeti'ni iran yapamayacak, yapamayacağını bildiği için de sinirinden,iktidar olması bir seçimden önce apaçi gibi konuşan başbakanımsı.
seçimlerde tekrar başbakan olması kesinleşen liderimizdir. önemli yaptığı yerlerde mitinglerde diğer partilere açık ara fark atmıştır. kesin olarak rakamlar şöyledir:

istanbul

ak parti - kazliçeşme: 400 bin

chp - kazliçeşme: 82 bin

mhp - kazliçeşme: 16 bin

izmir!

ak parti - gündoğdu meydani: 140 bin

chp - gündoğdu meydani: 45 bin

diyarbakır

ak parti - istasyon meydani: 40 bin

chp - istasyon meydani: 4 bin 500

mhp - istasyon meydani: 5 bin

edit: http://siyaset.milliyet.c....2011/1399681/default.htm
seçim sonuçları ile birlikte gücünü kaybetmesiyle birlikte kafayı yiyecek liderdir.
seçim sonuçlarının kendisini hayal kırıklığına uğratmasını canı gönülden istediğimiz kişidir.
AKP Grup toplantıları ve parti mitinglerinde "pormpter" isimli cihazdaki yazıları okuyarak konuşur. Meclise hiç uğramaz, sadece bütçe görüşmelerine gider. Çünkü orda prompter yok!

Kılıçdaroğlu'nun televizyona çıkma teklifini kabul etmez, çünkü prompter yok!

Önceden anlaşılmış TV kanallarına, ayarlanmış sunuculara, hazırlanmış sorulara cevap verir. Başka programlara katılamaz!
Başpapağan'dır kendisi! Önündeki yazıyı okur, prompter bozulunca o da donup kalır.
şu sözler kendisine aittir.

1) SAYIN Öcalan aldığı KELLELERiN hesabını veriyor.

2) O kadının nesini dinleyeceğim yahu (Şehit anasına)

3) Sen ne mutlu Türküm dersen o da ne mutlu Kürdüm der.

4) Her 10 Kasım'da sap gibi dikilmenin gereği yok.

5) Demokrasi bir tramvaydır, gittiğimiz yere kadar gider, orada ineriz.

6) Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor. Yahu, bu millet istedikten sonra tabii elden gidecek!

7) Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır...

8) Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim.

9) Burası sakatatçı değil kardeşim. (Yoksulluktan böbreğini satmak aşamasına gelmiş bir vatandaşın açtığı pankart için sayın rte'nin verdiği cevap.)

10) Senin oğlun da işsiz kalsın. (Oğluna iş isteyen anneye)

11) Yırtık dondan çıkar gibi çıkma.

12) Babalar gibi satarız.

13) Parayı veren kızımızı da görür (Telekom için söylüyor)

14) Şimdi fişleme sırası bizde.

15) Ben BOP eşbaşkanıyım.

16) Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, yalan koskoca bir yalan.

17) Kürt kadınlarını kuma yapın.

18) Artistlik yapma lan (Ananıda al git)

19) Bu millet size mi çalışacak (Erzurumlu çiftçiye)

20) Benim zamanımda nice arkadaşım vardı, çok okurlardı, kütüphaneleri vardı. hep 10 alırlardı. şimdi sefilleri oynuyorlar...

21) Referansımız islamdır. tek hedefimiz islam devletidir.

22) Oğlumunki gemi değil, gemicik...

23) Bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. sen ne kadar maaş alıyorsun?(Almanya başbakanına)

24) Sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. ulema ne diyorsa o olur. (Avrupa insan hakları mahkemesine)

25) Kendisine kefilim, babam gibi güvenirim, ona kendime inandığım gibi inanıyorum.' - (Birleşmiş milletler tarafından tüm dünyada terörist ilan edilen ve aranan El Kadı hakkında)

26) Ben Muhammed müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. Hayatımı mustafa kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan, şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma, dinim, allahım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim.

27) Benim servetimi araştıranlar şimdi Silivri'de...

28) Şehit cenazesinde ki protestolara "yaygara yapmayın"

29) Sürekli aydınlık için 1 dakika karanlık protestosu için "mum söndü oynuyorlar"

30) Silivri davası için "Türkiye bağırsaklarını temizliyor"
Polis ordusuyla yuruyusunu devam ettiren kimse. Neymis de izmir de 140.000 toplamis da chp 45.000 toplamis. Sozde istambul ds. Chp nin 10 kati toplamis. Goz var nizam var a.q o kadar mi salak sandiniz milleti nasilsa yerler diye dusunuyorsunuz???
türkiye cumhuriyeti başbakanıdır. ulu, yüce insandır. sayesinde türkiye cumhuriyeti fakirlikten kurtulup yeninden güçlü bir hal almıştır.
türkiye'ye seslendiği reklamda antipatik hareketlerin yanı sıra insanlara 'eli cebinde' seslenen t.c başbakanıdır. ki bizden hiç bir çıkarı olmayan sanatçımız bile* bize karşı kendisine çeki düzen verip oturuyor.
saygılı sanatçımızın oturuşuna dikkat çekmek üzere herhangi bir video:
[http://www.youtube.com/watch?v=F9HQ2YS3BMs ]
bingöl'ü diyarbakır yapmıştır. hâlâ gülüyorum.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=217346884964243&oid=138122922892603&comments
chp'li değilim ama, merdiven gafına her fırsatta laf söyleyen uzaylılar, tekrardan işlerine geldiklerinde nasıl bir göt yalayıcısı olduğunu gösterdiler...

tabi ki ben k-pax gezegenindeki tayyip'ten bahsediyorum.
seçimlere 4 gün kala bakanlık kaldırma, yeni bakanlık açma, bakan yardımcılığı gibi müsteşarla bakan arası yeni bir koltuk yaratma gibi egzantirik işler yapan şahıs.

seçim sonuçları açıklandı da biz mi duymadık?

peşinen kabul etmek gerekir ki; akp tek başına hükümetini sürdürecek ama el insaf yani, 4 gün bekleyemeyecek olan nedir? avrupa birliği bakanlığı mı?
türkiye demokrasisini çok ileri basamaklara taşımış, modern avrupa standartlarına yetiştirmiş.
dürüst , ahlaklı , bilgili , güçlü kişi.

şu anda cnn de çok sağlam konuşmaktadır.
konuşma üslubu her zamanki gibi sade , sakin ve güçlüdür.
bu yüzdende artık konuşmak yerine uruk hai gibi kükremeye başlayan postalcılar iyice çileden çıkmıştır.

allah başımızdan eksik etmesin.
cnn'de canlı yayında.
adam ne çökmüş lan. acıdım valla.
cnn'de gördüm şu an kendisini ama ilginç olan bir durum var, belkide ışıklandırmadan kaynaklanıyordur. saçı, kaşı, bıyığı boya gibi gözüküyor.
ne olmuş la buna gözünün feri gitmiş dediğim boşbakan.
makyajıyla levent kırca tiplemelerini anımsatıyor bana...
aslında onlar kadar trajikomikte farkında değiller.*