bugün

yaaaaaaalaaaaan söylüyorsun recep.
evet zaten bizi de yoran kendisinin mal(!) varlığıdır.
ona oy verenlerin hepsini mal diye nitelendirirsek her nüfusun 3 kişisinden 1 i.

kısacası bayağı mal varlığı var sevgili başbakanın.

sadece varsayımdır.
yaklasik 20 milyonluk, secmen kitlesidir.
(bkz: mal bir varlık olarak rte)
2006 Şubat ayında beyan ettiği mal varlığı şu şekildeydi;

Taşınmaz mal bilgileri:
Arnavutköy-Bolluca köyü 376 metrekare arsa 40 bin TL, Güneysu-Dumankaya Köyü 2 bin metrekare arsa

Banka ve menkul değerler:
Banka hesaplarında 1 milyon 361 bin 290 TL (Şirket hisselerinin satış geliri, emekli ikramiyesi, emekli maaşı ve milletvekili maaşlarının toplamı.)

Alacakları 35 bin 640 TL

2010 Şubat ayındaki beyanı ise;
Taşınmaz mal bilgileri:

Arnavutköy-Bolluca köyü 376 metrekare arsa 40 bin TL, Güneysu-Dumankaya Köyü 2 bin metrekare arsa

Banka ve menkul değerler:
Banka hesaplarında 2 milyon 109 bin 95 TL (Şirket hisselerinin satış geliri, emekli ikramiyesi, emekli maaşı ve milletvekili maaşlarının toplamı.)

Alacakları 500 bin TL

insanın inanası gelmiyor... Sayın başbakan 4 yıldır hiç gayrimenkul almamış, şirketleri para kazanmamış. Belediye başkanları bile 5 yılda dünyanın parasını götürürken başbakana hiç yakıştıramadım. çık çık çık..
alacaklarının 500 bin tl olduğu mal varlığıdır.

bu kadar aldı halen istediğine göre yuvarlak bir hesaplama yaptım.

500 000 / 70 melyon = 0,007

pamuk eller cebe herkes 3 kuruşluk adama 5 kuruş atsın aradaki 2 kuruşlada başbakanın alacaklarını ödeyelim.
http://haberoturum.com/20...-servetini-kim-yonetiyor/
erdoğan'ın, "kriz türkiye'yi teğet geçti" * sözünün aslında "kriz beni teğet geçti" olmasının gerektiğini ortaya koyan mal varlığı.
%47'lik mala sahiptir daha ne olsun.
... engellenemiyor.
fi tarihinde bi at tarafından yere atılıp üzerinde tepinilmek sebebiyle dağıtılan mal varlığıdır. o günden sonra sebebi bilinmez peki bi agresif olmuştur kendileri.
(bkz: geç bunları tayyip geçç)
(bkz: kıroyum ama para bende)
(bkz: deniz baykal ın mal varlığı)
(bkz: emin çölaşan ın mal varlığı)
(bkz: devlet bahçeli nin mal varlığı)
içinde ev veya araba olmayan mal varlığıdır. haa birde gemicik yok.

(bkz: emine erdoğan ın mal varlığı)
(bkz: rte nin çocuklarının mal varlığı)
istemsiz olarak nal varlığı şeklinde okuduğuma bakılırsa benimkinden hallice olsa gerektir. zira haşmetli efendimizin mal varlığının konuşulduğu yerde; memleketim insanının ancak ve ancak nal varlığı sözkonusu olabilir.

bilinçaltına işlemiş nal varlığımızın müsebbibi de, üzerimize eyersiz binmeye kalkan haşmetlünün zat-ı şahaneleri olsa gerektir. hoş, o inse başkaları binecektir. ayakta nal, sırtta eyer olsa da olmasa da...

(bkz: beni gördüler sen kaç)
bu sadece recep tayyip'in şahsı üzerine dayalı olan mallardır. karısının, oğlunun üzerine olanlar göz ardı edilir tabi.
onlarla birlikte tayyipgiller ortalığı kasıp kavurabilir.
bizi ilgilendirmez arkadaşlar. herkes kendi mal varlığına baksın.
recep tayyip erdoğan/#7240552...
hakkında sürekli spakülasyon yapılan ancak spekülasyona kanan at gözlüklerin internet sitesinden bakmayı akıl edemedikleri varlıktır
şöyle de bir meydan okumuştur sevgili başbakanımız.
--spoiler--
Benim bütün varlığım internet sitemde vardır, eşiminin hepsi vardı. Diğer liderlerde mal varlıklarını gelsinler açıklasınlar sitelerinde. Günçelleştirerek açıklasınlar.
--spoiler--
görelim bakalım hangi muhalefet liderinin g.tü yiyip de yayınlayacak.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=287326
ülkedeki chp ve mhplilerdir.
kendisi bu 'mal' varlığının demirbaşıdır.
metin munir tarafından eksik beyan edilmiş olabileceği iddia edilmektedir.
--spoiler--
iki yıl kadar önce bir arkadaşımın evinde akşam yemeğinde belediyede çalışan bir kadınla tanıştım.
Bana Başbakan’ın istanbul Boğazı’nın Anadolu yakasında kendi ve aile fertleri için villa yaptırmakta olduğunu söyledi.
Nerede, diye sordum. Söylemedi.
“Mimarı arkadaşım. Başının belaya girmesini istemem” dedi.
Israr etmedim. Etseydim belki söyleyecekti. Araştırsaydım da bulabilirdim. Boğaz’da beş altı villalık fazla inşaat yoktur. Ama araştırmadım ve gazeteye haber bile vermedim.
Genel olarak konuşacak olursak...
Kullanılamayacak haber kumarda kazanılmış para gibidir, insanı tedirgin etmekten başka bir şeye yaramaz. En iyisi ona sahip olmamaktır.
Açık söylemek gerekirse, Başbakan bizi sindirmişti. Korku en iyi bekçidir derler. Korku, kimsenin müdahalesini gerektirmeden, kendi sansürünü uygular.
Türkiye’de gazeteciler olarak iki gruba ayrıldık: Başbakan’ın tarafını tutan ve korkusu olmayanlar, karşısında olan ve her habere kan tahlili yapmak zorunda olanlar. Yargıçlar vicdanları ile cüzdanları arasına sıkıştılar, gazeteciler de yağcılık ile yılgınlık arasına.
Ne onlar doğru dürüst habercilik yapabiliyorlar, ne de biz, ama işin o tarafı gümbürtüye gidiyor.
Gel zaman git zaman villalar bitti. Başbakan ve ailesinin bazı fertleri duvarlarla korunan bu evler topluluğuna taşındı.
Başbakan, her yıl olduğu gibi bu yıl da mart başında servet beyannamesini açıkladı. Başbakanlık internet sitesinde yer alan servet beyannamesindeki gayrimenkuller arasında ne kendinin ne de akrabalarının oturduğu villalar yok. Başbakan’ın bütün servetinin üç milyon lira civarında olduğu görünüyor. Yani serveti falan yok. Dürüstlük sembolü rahmetli Bülent Ecevit’ten biraz daha zengin, o kadar.
Villalar Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na seçilmesiyle tekrar gündeme geldi ve galiba artık düşmeyecek.

Anladığım kadarıyla Kılıçdaroğlu’nun siyasi platformunun ana öğelerinden biri AKP’liler zenginleşirken halkın yoksullaştığı iddiası olacak ve “havuzlu villalar” bu olgunun sembolü haline gelecek.

Belki de bir açıklaması vardır

O zaman umarım, Başbakan’ın günahına girmemek için, Kılıçdaroğlu bu villaların statüsünü açıklığa kavuşturur. Belki de olayın masum bir açıklaması vardır.
Bunlar kimin mülkiyetinde? içinde kimler oturuyor? Arsası ne zaman, kaç paraya alındı ve bu muamele için ne kadar vergi ödendi? Villalar kaça mal oldu? Dürüstlük Kılıçdaroğlu’nun bu soruların cevaplarını bulması ve açıklamasını gerektirir.
Boğaz’da beş villa herhalde en az on milyon dolar eder. Bu miktar Erdoğan’ın servet beyannamesinde gösterdiği miktarın beş-altı mislidir. Eğer villalar doğrudan veya dolaylı olarak Başbakan’a aitse veya ait olduğuna dair güçlü karineler var ise o zaman Erdoğan’ın açıklaması gereken şeyler var.
Değilse o zaman açıklama zorunluluğu Kılıçdaroğlu’na geçer.
--spoiler--