bugün

cinsiyet ayrımı olmayan $ukela bir davranıştır.
onu tarifesiyle baş başa bırakıp bir süre düşünmesini sağlamaktır.
yapılabilecek en güzel davranıştır. hala bu zihniyette insan varsa eğer alkış eşliğinde bir başına bırakılmalıdır.
anlamsız bir davranıştır. yapan kişinin sevgisi zaten yalandır!
bunu bir de recep ivedik tiplemesinden köşe üstüne köşe dönen şahan gökbakar'ın sevgilisine sormak lazım.
insanın sevgilisine neden recep ivedik tabanlı espri yaptığı gibi sorularıda akla getirir.
yine o yeni çıktı...
burhan esprileri yapan sevgilileri napcaz? işin kötüsü burhan türü olan yalnızca sevgili de değil, herkesin dilinde aynı şeyler.
tabii bide gaffur var.
çok zaman geçti, karakterlerin kendileri hala güldürüyor olabilir ama başkaları yapınca hayır.
bebişim, anaam, kanımca...(daha çoktu da, unutmuşum çok şükür)
bu burhan, gaffur, recep için de geçerli değil.ne zaman bi espri dikkat çekse herkes aynı şeyi söylemeye başlıyor.
kendin üret kardeşim, üretemiyorsan varsın esprili biri olarak bilmesinler seni, sen olarak bilsinler.
burda da oluyor ayni sey, bi yazar "abura koyim" dedi, "deyu" dedi, bikaç farklı şey daha yazdı...
sonra bi baktım, başkaları da kullanmaya başlamış bu kelimeleri.nasıl eğreti duruyor...
azcık gözlem yap, görerek bak sen de bulursun değişik kelimeler ya da üretirsin espri neyim.
azcık çaba...
hadi bakayım.
"sevgili benim olduğundan, bir problem yok" diyecek şahıs eylemi. *
şayet terk edilen sevgili dişi ise hak etmiştir kanımca. düşünemiyorum lan bi kızın ''aç şu camı ne gohuyo burası apış arası gohuya lan resmen'' dediğini. aslında düşünüyorum hatta düşündüm de. evlerden ırak lan. *
(bkz: recep in tavugu)
-seni terkediyorum hilmi.
+böhühühüy gonuşma lan!
son derece doğru, mantıklı düşünen her insanın yapacağı doğal hareket.
- necati kamp yapmaya gidelim mi? çadır falan kurarız. ayyy nekadar zevkli bişii!
- rock n coke gibisin çadır gurmak istiyorum.
- ne, nasıl, anlamadım, kendindemisin necati?
- böhöhööööy!
- ben annemin evine gidiyorum!
-çok duygusuzsun hasan! bıktım artık senden.
-öyle deme neriman perdelerimi kaldırdığında kedi gibiyimdir.
-hala aynı serin espriler, çıkamadın şu adamın etkisinden!
-tamam mı diyim, devam mı diyim?
-bak hala ayn...
-gonuşma lan!
-terkediyorum seni hasan!
-muhahah muhahah.
bunu yapma potansiyeli olan zat ile sevgili olan kişi zaten başına gelecekleri haketmiştir. vuralım kırbacı vuralım kırbacı.

yapmayın arkadaşlar, recep ivedik bile olsa insan insandir.*