bugün

bilimsel araştırmanın sonucuymuş.

görsel
https://twitter.com/Mehme...tatus/1160521489164251136
herkesin bildiği bir gerçek. nerede işsiz, güçsüz, hayatta bir başarısı olmayan tip var; hepsi rap dinler. bakın çevrenize, yeni nesile görün. peki ben dinliyor muyum? evet. ama ben caz da çok severim klasik müzik de çok severim rock müzik de. türkü de türk sanat müziği de halk müziği de... her rapi dinler miyim? hayır. beati ve sözleri güzel, anlamlı olan rapleri dinlerim. severim de.
yanlış bir önermedir.
rap müzik severim, kendi üzerimden konuşuyorum. iq'mu salak internet testlerinde ölçtürmedim.
ama düşük olduğunu sanmıyorum, kanıtlarım var fakat kanıtlamak niyetinde değilim.
rap müziği de sevmeme rağmen sadece öfkeli zamanlarımda dinlerim.
ve çok zeki adamlar gördüm rap seven. dinlediği müziğe bağlı zeka eleştirisi yapmak biraz kompleksli bir tavır.
arabesk rap dinleyen biri de çok zeki olabilir. toplumun en aşağı katmanından bahsediyorum burada.
Caz sevmiyorum ama klasik müziğe bayılırım, rock da seviyorum, ama iq um yüksek mi diye sorarsanız, ya kim gelip düşük der elbette yüksek derim.

eşek sikmiyoruz, millete yürümüyoruz boş yapmıyoruz ne alaka müzikle yav
Rap dinlemediğim için beni bağlamıyor.
Eğer arabesk ve fantazi müziği de listede var olup onu bile geçemediyse sıkıntı büyük.
Rap müzik dinliyorum, düşük IQ lu olduğumu düşünmüyorum,
Tanım: fikri ve vicdanı hür sözlük yazarımızın kendi çıkarımı, gerçekte var olmayan fikir.