bugün

24 mart 1987 doğumlu brezilyalı defansif orta saha oyuncusu...konfederasyon kupasında tam bir görev adamı görünümü çizmiştir..sezon başında cruzeriodan benficaya 7.5 milyon avroya transfer olmuştur...

ayrıca (bkz: fm 2009 daki genc yetenekler)
chelsea' ya 22 milyon euro karşılığında transfer olacağı söylenmekte.

edit: oldu.
overrated listesinde chelsea takımında florent malouda ile zirveyi zorlayan 'çıtkırıldım' futbolcu. premier lig hele de chelsea onun için bir rüya olmalı çünkü premier lig gibi güçlü ve seri oyuncuların cirit attığı bir ligde bufolo sürülerinin yanında yasam mücadelesi veren güçsüz, cılız bir ceylan gibi kalıyor kendisi. daha geleli 1 sezon olmadan ne omuzlar yedi de bulunduğu yerden beş metre uçuşa geçti. yine de bir hakem faul çalmadı bu adam için.

sıkı bir premier lig izleyecisi olarak net bir şekilde söyleyebilirim ki bu adam premier lig'in görmüş olduğu en cılız ve güçsüz topçudur.
Chelsea formasıyla bu sene 40 resmi maça çıkmış ve 9 gol atmış futbolcu. Brezilya milli takımında da görev almaktadır. Çok yönlü bir orta saha oyuncusudur. Hem sağ kanatta , hem ortada oynamaktadır. Oyun stili olarak galatasaraylı aydın a benziyor bence.
barcelona'ya aşırtma şut dersi veren futbolcudur. çok estetik fevkalade.

belki de..
topun dibine nasıl girilir diye ders verilse bugün barcelona'ya attığı gol örnek gösterilir.
ileriye çıkıp attığı sürpriz gollere liverpool maçında yenisini ekleyen brezilyalı futbolcu.
kariyerinin en güzel gölünü Barcelona ya karşı atmıştır birdaha da atabilecek kapasitede olandır.
bir gün türkiye'de futbol oynayacakmış gibi gelen futbolcu.

kaynak: götüm
kendisine overrated diyenleri göt etmiştir bu azizim.
tıpkısının aynısının şu anda brezilyada top koşturduğu futbolcudur. (bkz: paulinho)
chelsea'da hayat bulmuş orta saha oyuncusu. barcelona'ya attığı golle hayata dönmüştü herif. tipini görende hint fakiri sanar.
Chelsea'nin, 1. Mourinho döneminde michael essien'in yaptığı görevi, 2. Mourinho döneminde yapması beklenen brezilyalı.

Geldiğinden beridir bırak overrated'i, tam aksine underrated bir performans sergilemektedir. Çift yönlü oyun konusunda dünyadaki en iyi 4-5 oyuncudan biridir. Adam kovalama ve pres konusunda çeviklik ve pozisyon bilgisi üst düzey olduğu aşikarken, top tekniği ve hızı da oldukça üst seviyededir. 2012'de nou camp deplasmanında attığı golü türkiye'de atacak bir hücum oyuncusu yokken bu arkadaş adeta sanatçı edasında golü atmıştır. Şahsım adına söyleyecek olursam, real madrid'e transfer olması halinde sami khedira'dan daha fazla işe yarayacak topçudur.
femecilerin "box to box" diye nitelendirebileceği adamdır. defansa yardım eder, adam kovalar üstüne bir de sık sık ileri çıkıp rakip kalede gol arar.
arenada galatasaray'a atacağı golden sonra 6 yapmasını beklenen cengaver.
güzel vursa sokup kanırtacaktı.
türünün tek örneği bu topçuyu chelsea bırakmaz bence ama olur da fener alırsa, ayakta alkışlarım artık çaresiz... ne kovulan nani'ye, ne de yaşı geçmiş persie'ye benzer bu adamın transferi. hala piyasası olan, temposu yüksek bir adam çünkü.
gelmez.
buda gelirse haksız rekabet tam anlamıyla başlar. nani, van persie ve ramires cidden fazla olur. ülkemize gelmesi normalde çok zor olmakla birlikte bu transfer dönemi gelen isimlere bakınca imkansız değil. nani, podolski, van persie, eto'o...
bir fenerli olarak rahatlıkla soyluyorum ki; gelmez..
messi'yi almak ne kadar imkansızsa, ramires'i almak da o kadar imkansızdır.

(bkz: ramires in fenerbahçe ye geleceğini sanmak)
Durun beyler hemen gelmez falan nidalarına başlamayın bıyık reis var bakarsın halleder. Gerçekten zor bir transfer ama bıyık reisden umudum var benim. Hem bıyık reis yokken kim rvp ve nani transferine olabilir diye bakardı ki. Pusu da durup dua edip çılgın çocuk ramiresi bekleyecez umarım alınır kerata. Alınırsa da yine çok büyük iş yapmış olur fenerbahçem.

Chelsea nin çılgın brezilyalı orta sahasıdır kendisi.
adamın adında nascimento olunca sevmedim.
(bkz: cristian mark junio nascimento oliveira baroni)
bugünlerde fenerbahçenin gündeminde olan,gelirse takımı bir tık daha yukarı çıkaracak olan sambacı.
orta sahada çok iyi bu adam, top kapması ve tekniği güzel.ayrıca kanatlarda da oynayabiliyor.tam takım oyuncusu yani.