bugün

sıcacık yumurtalısına sürülen tereyağ ve rendelenmiş kaşarla bir ayrı mistir.
*
neden sadece ramazanda yapıldığını anlayamadığım, sıcak yenilmesi gereken ekmek çeşidi.
500. entryimi kendisine sakladığım, ama birazcık kaçmış 755. entryimi kendisine armağan ettiğim 10numara insan.* özz'de başarılar şekerim, hadi hayırlı işler, görüşürüz, kib, bye.
üzeri bol yumurtalı ve susamlı olunca yanına katık bile gerekmeyen nefis yiyecek.
iftardan 2 saat önce markete gelen ve iftara kadar soğudu için bu lanet dünyaya sitem etmeme neden olan pide.
kim ne derse desin 11 ayın sultanı budur.
evin büyük kizi olan yazar, az kaldi dostlar herseyi ögrenecegiz ins.
sadece ramazan ayında entry girerse şaşırmayacağım yazar...***
fırından çıktığı andaki sıcaklığı geçip soğumaya yüz tuttuğu anda ülen uğruna deli olduğum besin bumuydu dedirten besin. * heleki bu cümle sahurda daha çok kurulur. "iftarın gülü noldu sana böyle"* **:) birde içerden sızma bir bilgi vereyim. bizzat ünlü bir fırın sahibnden duyduğuma göre pide satışı fırınların bir yıını kurtaran bir aktiviteymiş.
geleneksel ramazan yiyeceklerinden biridir.ancak yeri bambaskadır.sıcak kokusu ve muthiş tadı ugruna saatlerce bile kuyrukta beklenilebilir.ramazan pidesi ramazansız,ramazan pidesiz olmaz.
halkın kendi arasında boğuştuğu gerekirse son pide için savaştığı ramazan sofrasının en önemli unsuru.
bayramın 3 günüde çıkartılıp,sanki suçlu gibi 11 ay üretilmeyen ekmek türüdür..
büyük kaliteli fırınların ürettiği ; bizim mahalledeki tokatlı fırının 11 ay hasret bıraktığı kaçınılmaz gerçektir..

son üç buçuk saat kala neden yazdım bilmiyorum..
ama susamlı ve bol yumurtalı fena gitmezdi..
acıktım lan !
sonradan beni pişman eden nick. hele ramazan'da hiç çekilmiyor be! ramazan dışında da çekilmiyor... nereye gitsem benimle, canım pide çekiyor lan!

(bkz: kendi nick altına entry giren yazar hatta tip)
1 tl olan ve grmajı alındığı yere göre değişen kesinlikle ve kesinlikle eski ramazanlarda ki pidelerin tadını ve kokusunu vermeyen ramazanın geleneksel yiyeceğidir.
hafif kızarmışının içine yoğurtla bir içim sudur.
entrylerinden burçdaşım olduğunu öğrendiğim yazar.
(bkz: terazi burcu kadını)
sen ramazan boyuncamı çıkıyorsun?

(bkz: affet beni)
eğer sıcaksa arasına nutella ya da bal sürerek yemek istediğim yazar. *
bütün gün arasına nutella sürmek için sabırsızlıkla iftarı beklediğimiz sofralarımızın ramazandaki vazgeçilmez lezzeti.(olsa da yesek şimdi )
sözlükten bir yazarın kendisine çok pis gıcık kaptığını farketmiş yazar. bulmayan pide değildir ulan! *
bir kız takıntısı var ya dur bakalım dedirten yazar kişisi. merakla bekliyoruz, ''kız hedeleri'' başlıklarını hadi bakalım.
kız takıntısı olmayan yazar kişisi. yazık, ukte doldurmaya çalıştı kendince. * yoksa ona ne elin kızından? *
kendisine ulaşılamayan yazardır. nerde hala anlamış değilim?
#6101986 nolu entry si ila hislerime tercüman olmuş yazardır.
aradığımız kişiye şuanda ulaşılamıyor. lütfen başka bir hayatta tekrar deneyiniz. arazidir kendisi. ulaşılamaz. sanırım çok büyük işlerle uğraşıyor. unutuyor bazı şeyleri. sanırım dahada fazla artık önemi kalmadı be.