bugün

rakıya buz atılmaz. buz gibi su kafidir. götünüzle içmeyiniz efendim. adabı ile için şu içkiyi.
buz soğutmak içindir. su ise kıvama getirmek için, sonrası öncesi farketmez.
altı üstü üçlü karışımdır ama ülkemde yıllardır çözülememiş sorudur.

bir diğer soru için (bkz: sakız orucu bozar mı)
Rakı yalnızken daha rakıdır.
çok fark eder.

rakının ne için içildiği önemlidir. sarhoş olmak için mi yoksa zevk için mi içiyorsunuz?

genel kanı rakıya buz konulmaz ancak benim tercihim yarım kadeh rakıya tek buz şeklindedir. kadeh, buz erimeden tükendiği için buz rakının tadını bozamaz. double rakıya çift buz kadehin yarısında tadı bozduğundan tavsiye edilmez.

soğutulmamış rakıya direk buz eklenmesi durumunda kadehin üzerinde kristalize beyaz parçalar görebilirsiniz.

rakı çaya benzer, kimisi demli, kimisi açık içer. kimi insan içi ısınsın diye kimi insan onsuz yapamadığından içer.
içerken güzel ve alımlı bir kadının gözlerine bakmıyorsan şayet ne ilave edersen et boştur.
görsel
Rakıya buz konulmaz, doğrusu budur.

Rakı soğutularak içilir.
O yüzden, rakıya buz konulmaz. Rakı bardağı önceden soğutulur, su önceden soğutulur.
Rakıya atılan buz, rakıyı kristalize der ve tadını bozar.

Neymiş? Rakıya buz atmayacakmışız...
rakıya su da buz da konulmaz.

rakı ehlikeyfte sek olarak içilir.
hayırlı forumlar öncelikle. soruya gelecek olursak rakıya atılacak olan buz bir gün öncesinden masaimara bufalosu taşşağında ve hafif safranla marine edilirse rakıyı kristallendirmez. böylece buzu önceden koyabilirsiniz garantiye almak istiyorsanız eğer koymadan önce götünüze bi kaç kere sokup çıkarın öyle ilave edin.
Rakı, iyice soğutulmuş su ile içilir. Buz konmaz, krıstelleşir ve tadını bozar.

Isınmasını istemiyorsanız ehl-i keyif te kullanabilirsiniz.

Afiyet olsun.
Suyla içilekse buz atılmaz, sek içilecekse buz atılabilir.
anamdan babamdan çok gördüğüm soru.
hiçbiri.

gerçek bir rakı sever, rakıyı sek içer.

rakı içmeyi bilmeyen, rakı ağzına acı gelen su ve buz katar. gerçek anlamıyla rakı iyice soğutulur ve yine soğutulmuş bardakta içilir. su rakının tadını bozar, hem su hem de buz atmak ise rakıyı öldürmektir. zaten su katılmıştır, bir de buz atılarak rakının daha da sulandırılması saçmadır. içmeyi bilmiyorsanız içmeyiniz efenim.
Saf rakiya direk buz eklerseniz kristallesir o yuzden illa buz atacaksiz once su sonra buz. He tabi bana sprarsan buz hic konmaz kivamini bozar buz eridikce kadehte. O yuzden raki icerken ehlikeyf kullanilmasi daha munasiptir.
Önce buz koyarsan. Yukardan buzu içine atman gerekeceği için bir miktar rakı sıçrayarak telef olur. Hayır zaten bunu düşünemiyorsan içme kardeşim sen rakı. Senin zaten beynin uyuşmuş. Bırak ihtiyacı olanlara kalsın .
Rakı bardağına 1/5 Oranı su koyup buzluğa atarsın. 3/5 Oran rakı doldurur kalan 1/5 lik kısma da soğuk su ile doldurup afiyetle içersin.
En güzeli hiç buz koymamaktır. Ama 40 derece üstünü gören sahil kentlerinde su da rakı da 10 dakikada hamam suyu derecesine geleceğinden buz bir nevi kurtarıcı konumuna düşer. Bu durumda önce bardağa buz koyulup sonra sırasıyla rakı ve su alınmalıdır. Önce rakıyı ve suyu koyarsan sonra koyacağın buz rakıyı bardak dışına taşırır ve ziyan eder. Yazık olur.
Rakı sodayla karıştırıp arada çay içilir. Buz ve su kullanan köylüdür.
Buzun yeri hazırlanır sonra eklenir bardağa.
Hazırlığını düzgün yapalım lütfen.
iki gündür tartışılan mevzu. isteyen istediği zaman ilave etsin ne gevşek tiplersiniz. evet.
önce yarak ilave edilir.
aslında ben rakıya buz konulduğunu düşünmüyorum. gene de söyleyeyim.

rakı>su>buz
rakıya buz konmaz esasen.
bir behzat ç. fanı olarak su diye cevapladığım soru.