bugün

bugünkü arsenal maçında oyuna girdiği andan itibaren büyük katkı yapan ve golünü atan 1990 doğumlu brezilyalı sağ bek.
Fluminense'de yetişen Manchester United'da oynayan oyuncu. ilk maçına wba'ya karşı çıkmış ve ilk golünü 8 kasim 2008 arsenal manchester united macinda atmıştır.
ikizi fabio da silva'yla birlikte manchester united'da top koşturan süper yetenek.
tipi bariz şekilde fm'de ilerleyen yıllarda data'dan çıkan genç yeteneklere benzemektedir, saç surat kombinasyonu aynı.
18 yaşına girer girmez man utd'a transfer olmuş genç.

not: brezilya liginde 18 yaşının altında olan futbolcular yurtdışına transfer olamıyor.
bugün gördüğü kart ile turu bayern münih'e armağan etmiştir.
alex ferguson soyunma odasında dalmazsa iyidir bu arkadaşa.
ben böyle yarrak bir adam görmedim arkadaş. dün geceki maçta uyuz etti beni. kımıl kımıl top oynuyor. savunması zaten boktan. bunun olduğu kanat yol oldu. ofansif olarakta bi sikim yaptığı yok. bunu nasıl manchester united'a almışlar.. cafu'nun varisi diyorlar birde utanmadan. bizim selçuk şahinden beter amk.
manu da sağ bek oyuncusu. pes ile fifa 13 arasındaki pes in görüntü kalitesi bazında bir adım önde olduğu tek futbolcu. pes, daha iyi benzetmiştir fifa ya göre bu oyuncuyu.

pes oynarken çok dandiktir bu rafael. fifa da ise süperdir. pes de, o mallıklarına ve ilginç saç stili ve bakışlarına 'orospu çocuğu' deriz. hatta topu ne zaman alsa, yine dönüp dolaşıp orospu çocuğuna attık topu derim. neyse ki fifa da iyi piç.
ingiliz Gazetesi The Guardian ın iddiasına göre Galatasarayımızın transferinde sona yaklaştığı brezilyalı sağbek. geçen sezon louis van gaal in kendisini yedeğe çekerek antonio valencia yı tercih etmesi de bunda etken gösteriliyor.

kumaşının iyi olduğu şüphesiz ama gelirse ve uyum sorunu yaşamazsa meyvelerini toplamaya başlayabiliriz. hayırlısı diyelim...
Galatasaray'a önerilmiş manchester united'lı sağ bek.

Takım içi dengeler sebebiyle red edilmiş.

Bir sabri uğruna
ne perreira'lar
ne rafael'ler söndürülüyor.
Kardeşiyle gelsin rahat etsinler.
3 milyon euro bedelle olympic lyon a transfer olmuştur.
başakşehir'in yeni transferi.
görsel
Çok iyi oynuyor. Evet.