bugün

Filmleri akıl Oyunları ile dolu olan yönetmen.
geçen cannes'da bizim nuri'ye ödül veren adam.
Zekasina hayran oldugum yonetmen.
Bakis acisi tamamen farkli bir adam. Filmlerindeki kurgu, muzik, vs. Bambaskadir ve aralarinda muazzam bir baglanti kurar.
Hayranlikla izlerim filmlerini.
her filminde ucundan da olsa bir yahudi propagandası var. ha olmasa da sevmiyorum arkadaş bu adamın filmlerini.

edit: kendi fikrimizi söylemek de mi suç. özelden sataşmanın anlamı nedir?
internetten 360p film izleyenlerce eleştirilen dünyaca ünlü başarılı yönetmen.
olmasaydı ne izleyecektik biz acaba? olmasaydı eğer, sinemada kült kavramı hiç olmayabilirdi.
“Sinemada şiddet” konulu bir röportajda kendisine sorulan soru üzerine “Sinemada şiddet? Bir otomobili patlarken izlemek park ederken izlemekten daha ilgi çekicidir.” şeklinde cevap veren farklı adam, sağlam yönetmen.
filmlerini keyifle izleten, ancak kendisini sevip sevmeme konusunda ikileme düştüğüm, özellikle film zaten buram buram tarantino kokarken her filminde yırtık dondan çıkar gibi figürasyon yapmasına tilt olduğum şahsiyet (biraz ibrahim tatlıses havası katmıyor değil filme)
ayrıca filmde soundtrack etkisinin gayet farkında ve çok iyi kullanmaktadır kendisi.
tek rakibim dediğim yönetmen.
kapının önünde duran iki ayakkabıdan bile sürükleyici bir hikaye oluşturabilecek usta yönetmen, sinema adamı.
Silahli catismalari baslattigi tum sahnelerinde alttan verdigi o essiz muzik... abartinin yakistigi adam...
her filminde aynı öğeleri kullanan yöneticidir.
çok iyi bağlama çalar.
her filmi sanki tüm filmleriyle bağlantılı gibi. üslubu herkese hitap etmeyebilir ama bu adamın yaptıklarını sinemada görmeyi seviyorum. iyi ki varsın tarantino.
belki binlerce kez söylenmiştir ama filmleri için seçtiği neredeyse her müzik unutulmaz ve etki bırakıcı.

(bkz: don t let me be misunderstood)
(bkz: surf rider)
(bkz: rabbia e tarantella)
(bkz: goodnight moon)
(bkz: misirlou)
(bkz: little green bag)
(bkz: django)
(bkz: the braying mule)
(bkz: his name is king)

muhtemelen unuttuğum veya şu an aklıma gelmeyen onlarcası daha vardır.
filmlerini çok beğendiğim yönetmen. christoph waltz ile yeni yeni filmlere imza atmasını bekliyorum. o adamdan vazgeçme reis.
bu aralar sessiz sessiz takılan yönetmen. yeni bir film çekse de izlesek. christoph waltz da olsun ama o filmde. başka bir şey istemiyorum.
(bkz: rezervuar kopekleri)
(bkz: sin city)
mükemmel bir yönetmendir. aynı zamanda ayak fetişidir.
yeni filmi merakla beklenen: http://www.imdb.com/title/tt3460252/?ref_=nv_sr_1
(bkz: tarantin quentino).
şişirilmiş bir balondur.
Sinemanın dahi çocuğu olarak adlandırılan yönetmen. Çizgiromanvari sinematografisi akıllara zarardır.
Filmlerinde kendine ufak bir rol veren, ekranda beklemediğiniz bir rolde bazense tek bir sahnede görünen yönetmen.
öldü mü ne yaptı lan bu. film de çekmiyor. Senden bir kill bill ya da django tarzı bir film daha çok rahat çıkar. ölmeden bir film daha. Ek olarak christoph waltz olmadan da çıkma piyasaya. eksik kalırsın, harcarlar.