bugün

Bunun yaptığı mizah değil. Bakın, dikkât buyurun; espri dediği şeylerden sonra seyircilerin pek azından gülme benzeri sesler çıkıyor.
Sırf gündem olmak için komik olmayan şeyler anlatıyor. Yani bildiğimiz troll.

Ekleme: buna karşın kendisine sansür uygulanmasını da hukukî süreç başlatılmasını da istemem. insanlar zaten gelmeyecekleri bir siten dap gösterisine para vermezler.
yaptigi sey bayagi mizahtir, anlattigi seyi anlamak icin laftan anlamak gerekiyor, birazda alevi olmanin rahatligiyla konusuyor... Dinlemeyenin yada ne dedigini anlamadan karsi ciktigi espri...
başıma bir şey gelmeyecekse art niyetli olmadığını düşündüğüm şov kadını. skeçte bahsettiği alevinin kendi dayısı olduğunu, videonun tam halinin izlenildiğinde anlaşılacağını söylüyor. açıkcası videonun tamamını izlemedim, ancak başı sonu kesilmiş cümlelerin ne kadar iyi yönlendirilebileceğini bildiğim için bu hususta içimize yerleşmiş linç kültürünün gerekliliklerini göstermeyeceğim.

yine de otele toplayıp yakma kısmı yanlış anlaşılmaya açık bir şey, kabul ediyoruz izahı olmayan şeyin mizahı olur ancak yine de insanların acı duyduğu bir olaya karşı daha duyarlı olmak daha doğru sanki.
bu ülkede mizah anlayışı gelişmiyeah diyen ve karşılaştırıldıklarında kargalardan daha mal olan insancıkların üzerine havladığı kızdır.
olayı 'yanlış anlaşıldım' diye kapatmaya çalışıyor ama yemezler.
sen kimsin ya?
sen bu milleti ne zannediyorsun?
otur evinde. hamur mu açıyorsun, çocuk mu bakıyorsun.

bu arada pınar fidan kim amk?
Mesele kadının Alevi olup olmaması değil mesele toplumsal bir acının tiye alınması, küçümsenmesi, dalga geçilmesi. Toplumun her kesiminde olduğu gibi Alevilerde de onca mizah malzemesi var. Öyle birşey söyle ki herkesle beraber Aleviler de katıla katıla gülebiliyorsa o zaman başarılı bir komedyensin demektir.
Alevilerin linc ettigi kizcagiz, kosun evini yakin rahatlayin...
begenmeyen dogaclama 500 kisinin karsisinda konussunda goreyim bakayim...
ayrica o otelde niye yangin ciktigi bulunmus degil chp-dyp hukumeti apar topar 50 kisiyi iceri tikti olayida disaridaki kalabaliga fatura etti diye yazinca bayagi bi linc yemistim ama bu bir hakikat...
kesin lan! siz kendiniz dışındaki herkesin acılarını tiye alırken iyi, işin ucu kendine dokundu mu zırlamaya başlıyorsun. mağdurum da mağdurum.

her gün şurada müslümanlarla dalga geçiliyor hangi birine tepki koydun? kendini müslüman saymıyorsan bilemem.
iki tane alkış alabilmek için bu kadar alçak olmak... kahpelik.
madımak otelini yakan çomarlar duyar kasmış. asıl mizah bu.
Şöyle bir fıkra ile başlamak istiyorum konuya.

Hitler ve mussolini 2. Dünya savaşı için plan yapmaktadır. Hitler yapılan planı kendi kurmayına söyler, der ki :

+ 1 milyon yahudi ve bir araba tamircisi öldüreceğiz.

Kurmay şaşırır ve sorar.

- araba tamircisini niye öldürüyoruz?

Hitler mussoliniye dönüp cevap verir.

+ gördün mü kimse 1 milyon kişiyi umursamadı.

Bu olayda aslında bu fıkra gibi. Kadın Burada " gidin alevileri yakın " demiyor. "Aleviler toplu bir yerde tutup öldürüldü ve devlet bunu görmezden geldi" demek istedi. Fakat biz sadece madımak kelimesini duyunca ona takıldık ve asıl istenen mesajı alamadık.
yanarak ölür umarım orospu. zaten orospuluk yapmak istediğini kendisi açıklamış.

https://i.hizliresim.com/Om4yqi.jpg
ironi yaptım yeaee diyen mizahı kişi. Daha ironi bile yapamıyorsun çıkmış kelime oyunları ile gösteri yapıyorsun.

Hakkında gereken yapılır umarım.
Bence yetenekli.
bak çok meşhur olur bu kız buraya yazdım.
IQ ile espiri arasındaki ilişkiye bakarsak ve de yine Gülen kişilerin de aynı katmanda olduğunu düşünürsek bunlar mutlak moron olmalı.

Espiriyi geçtim kara mizah yapmaya çalışmış ama komik olmamış. Alevilik hakkında bilgisi yok cennet cehennem saçmalamış. Ayrıca diğer gösterilerine de baktım hiç komik değil.

Sorun bende değil, sizde. Siz gülenler arkadaşlar kusura bakmayın ama gerizekalısınız.
mizah kazanacak. pınar fidan ablamız da inşallah linç kültürüne kurban gitmeyip başka işi yokmuş gibi davalarla mahkemelerle uğraşmaz.

rahat bırakın ulan şu kızı.
1) aynı espiriyi Alevilerin yakılmasıyla ilgili değilde yeni Zelanda'da cami çıkışında katledilenlerle ilgili yapsaydı en az 1 yıl hapis cezası alacagını, RTE tarafından linç edileceğini biliyoruz. Bu AKP'liler içindi.

2) Alevi katliamıyla ilgili değilde Atatürk'le ilgili kara mizah yapsaydı kendisine destek çıkan muhalifler de yarragimin başına destek çıkardı. Ne yani Alevilerin yakılarak öldürümesinin Atatürk kadar önemi yok mu? Bu muhalifler içindi.

3) erkek olsaydı kesinlikle bu kadar savunani olmazdı. Kadın olunca herkes daha ılımlı yaklaşıyor. ikiyüzlü toplum.
Ben sabahtan beri twitter ve youtube üzerinden insanlarla mesajlaştım ve bu konuda birkaç sonuca vardım.

Bu ülkede mizah kültürü yok, bu ülkede hala linç kültürü devam etmekte ve bu linç kültürünün içerisinde kendini kültürlü gören insanlar ve gruplar da var.

Ben bu cımbızlanmış video üzerine nefret içerisindeki insanların yaptığı çeşit çeşit öldürmeli, yakmalı, emniyete şikayet etmeli yorumu gördüm, okudum. Sonra kendime sordum.

Bu mesajları yazanların Madımak Olayı'nın faillerinden farkı ne ? Evet incindiysen eleştir ama neden bu kişinin şahsına hakaret edip, ona zarar vermek istiyorsun ?

Ayrıca ben de baba tarafından Alevi olan biri olarak bunu yazıyorum. Haydi geri kalanı siz düşünün.
Böyle mizah olur. Ha komikti veya değildi şu an bunu tartışmayacağım. Ben inançlı bir sünniyim, kendi hayatımda dikkat etmeye çalışıyorum. Dini espirilerden hoşlanmasam dahi asla bir şey demem. Çünkü fikir özgürlüğüne gerçekten inanıyorum. O her şeyin mizahı olmaz, her şey her yerde konuşulmaz diyenler canları isteyince fikir özgürlüğünü savunuyor. Bu konuda iki yüzlü olan sizsiniz.

Şakasını yaptığı şeylerle ilgili bir şeye karışmam ama şakalarını daha iyi yapması gerek stand upçı.
uzatmayalım kendi pimini çekti kız kadar.
Yavuz bingöl 2.
kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ve evet yaptığı sizin düşündüğünüz şekilde bir espiri değil .acı bir gerçeği mizah yaparken araya sıkıştırmış ... ne biliyim haksız mı yani yakmadılar mı doğruyu söylüyor ve biz asıl kızmamız gereken o güruh yerine aynı o güruh gibi bu kadının üzerine gidiyoruz.

bence kadına haksızlık ediyoruz...
millet tanrısının üzerinden ironi yapıp her türlü "şaka"yı üretiyor, bizim ahırda yaşayan denyolar linç edecek yer arıyor.. eğitim vs konusu da değil mevzu.. sığlık tamamen.. "kadınsın sen", "aleviymiş", "otur evinde" diyebilen sığ insan müsvetteleri dolu bir ülkede yaşıyoruz. gerçek bu. ulen ricky gervais , russell brand fln 10 dk. hayatta kalamaz her halde bu topraklarda..
arkadaşlar şöyle bir durum var kadın ofansif mizah yapıyor oraya gidenlerde biliyor, giden memnun, sunan memnun. bu arada gayet komikti.
kara mizah yapacağım diye göz çıkaran sözde komedyen. kara mizah veya daha ötesi, ofansif mizah yapmak kaba şeyleri dan dun söylemek değildir. hele de bir am şakası vardı bunun ki akıllara zarar. am heykeli yapılsın, küfürler ona gitsin. vay amk ya çok komik gerçekten. mimik oynamadı derler ya, bu kadın için söylenmiş. alevi şakası yaparsın, git yavuz günal'ın kendi ismiyle alakalı yaptığı şakaya bak. dakikalarca güldüm. ama alevilerin meyhaneden çıkmadığını iddia edersen ve üstüne topluca yakılabileceğini böyle dan diye hiçbir şaka özelliği içermeyecek şekilde söylersen zaten anında aldığın gibi bir tepki alırsın seyirciden. daha o dakika "aaaa yaaa neydi o" gibi salak bir tepki verebilmişsin ancak. espri o kadar kalitesiz ki söylediğinin bir şaka olduğunun tek belirtisi ortada bir sahne olması ve mekanın tuz biber olması. bu arada alevi değilim, müslüman da değilim. insanım insan.

not: ofansif mizah yapıyor, oraya gidenler de memnun derken kadın bir süre neredeyse hiç alkış almıyor, gülenler 3 5 kişi ve bombayı patlatınca seyirciden "aaaa" falan diye tepki alıyor. ben kimsenin o "gösteriden" memnun ayrıldığını zannetmiyorum.