bugün

götüme ağız burun çizsem daha iyi yani. o derece.
aslında insanlar için bir hayal kırıklığı olmuş yazar.

anlattıklarındaki özgüvenin kimyasında çoğu zaman sen neymişsin be abla algısı vardı çünkü.

hee ben en başından beri vasat bir kadın olduğunu tahmin ediyordum.

nitekim cidden taş gibi olup yazmaya, çizmeye kafası basan kadın yok gibi bir şeydir.

ama ben bulsam evlenirim mesela.

gelgelelim yazmak biraz sıkıntılı bünyenin işidir.

ve güzel kadınlar sıkıntıdan hoşlanmazlar. çantalar, ayakkabılar ve arabalardan arta kalan vakitlerinde sevişirler zaten.

ben bu hanfendiye çirkin diye çemkiren insanların kısaca mal olduğunu düşünüyorum.

yazdığı çizdiği ne olursa olsun bir insanı, hele de güzelliğini satmaya çalışmadıkça, ama sen çok çirkinsiiin:( diye yargılamak gerizekalılıktır.

pucca'nın da bu tavırda takılan insanları pek umursayacağını zannetmiyorum.

amazon kadını triplerine giren hatunlardan hiç hoşlanmadım, hayatım boyunca abaza kalmam gerekecek olsa da hoşlanmazdım zaten.

o yüzden benim ilgimi çekecek bir ekolün temsilcisi değil.

gelgelelim fiziğiyle ilgili karalamalar bence yanlış. her ne olursa olsun bir hanfendiye bu tarz ithamda bulunmanın ben hiçbir erkeğe yakışmayacağını düşünüyorum.
normalde karşılaşsak geçkin bir ergen olarak nitelendireceğimiz bir yazar. ama gel gelelim bu sanal çöplükte kendisine yer bulmuş. bakarsınız fenomen falan da olur.

edit: yaptığı şeyin trollükten öte bir şey olmadığı da ne yazık ki aşikar.
kendini göstermesi doğru olmadı kanımca, kendi tercihidir deyip saygı duyuyoruz.
kitabının reklamını yapmak için kendini göstermiş olabilir ya da ısrarlara dayanamamıştır.
o değil de, kime ne ki hatunun güzelliğinden? hatun yüzünü gösterince çok önemli bir şey olmuş gibi hayal kırıklığı yaşamak gereksiz değil mi? kaldı ki hiçbir zaman yazılarında "ben çok güzelim, adriana lima'nın öteki eşiyim" dediğiyle karşılaşmamış bulunmaktayım.
ya bir de bu kadınlarla ne alıp veremediğimiz var milletçek anlamamaktayım.yeter ki kadın olsun, mutlaka eleştirecek bir şey bulunur mantığı var ülkemin insanlarında. eminim ki pucca erkek bir yazar olsaydı bu kadar sansasyon yaratmayacaktı. kadın olması kusur bulunması için yeterli bir neden zaten, ötesine gerek yok.

güzel ya da çirkin olması kimseyi ilgilendirmez.kendini göstermesi, kimliğini açıklaması da kendi tercihidir. hatun yazıyor(gerçek ya da masal) biz de gülerekten okuyoruz,puccayla tüm ilişkimiz bundan ibaret. nikahıma alacak değilim ya lan, banane güzelliğinden.
beklentiler çok yüksek olduğundan dolayı, insanların gözüne bir anda çirkin gözüken blogger. ancak sokağa çıksanız, sıradanın da üstünde olduğunu görebilirsiniz. gayet hoş bir kız bence. ama yine de kendini göstermesi iyi olmamıştır fikrimce, çünkü onun yazılarını gizemli bir kadın tarafından okumak daha çok etkiliyordu insanları. bence şirin, hoş bir bayan, ama yazdıklarını falan da takip etmem hayatta orası ayrı.

edit: kıyafet seçimi çok yanlış. o ne lan, manastırdan kaçmış da imza günü yapmış gibi.
en sevdiğim blog yazarıdır. pucca sevilir candır. en sonunda tüyap da bu sene yüzünü göstermiştir.
blogger diye bir meslek uydurulmuş, o da bu işi yaptığını sanıyor. insanlar ne kadar boş şeylerin arkasından koşuyorlar. hatun erotik günlüğü yazmıyor muydu ya? bana mı öyle geldi yoksa? bununla böyle yattım, şuna şu kadar verdim... bu karının o kadar tecrübesi varsa ben hemcinslerimden de utanıyorum. harbiden nefes alması yetiyormuş.

az önce tweet atmış kendisi. güzel olmak zorunda mıyım, ben yazıyorum diye. yazıyorsun da ne yazıyorsun ya? seni okuyan, üzerine de okuduğu o kitabı sana imzaya getirenin kafasına edeyim. nokta.
(bkz: what the fucca)
Yazılarını okudum ama bir pucca benzetemedim. Dış görünüşünün zaten bir önemi yok.
ekşide sabahtan beri hakkında tartışılan kişidir. Ama neden tartışıyorlar hala anlamış değilim.
burada göremedim benzeri tavrı, fakat yine de yazacağım;

eleştirince 'ama o ünlü olmuş yhaaaaaaaaaaaaaaaaa, seni kaç kişi tanıyor ki yaaağğniii' diyen arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum.

yahu bu ülkede serdar ortaç, ajdar, ismail yk gibi bir sürü kişi de ünlü. e şimdi bunlara kötü demek için de mi ünlü olmamız lazım, 238462734273 kişinin beni tanıması lazım ya da?

peki serdar ortaç ile pucca arasındaki fark ne onu eleştirebilmemiz için? sadece biri müzik adına bir şey üretmiyor, diğeri de edebiyat adına. aynı yani nerdeyse.

ek olarak: (#13488480)

bir de şimdi biri gelir de, 'sevmiyorsan niye entry giriyorsun yhaaaa' der. neyse bir şey demeyeceğim onunla alakalı. bu kadar uzun entry yazmak fazla zaten.
ağzına iyi alır gibi geliyor.
bir tek dişleri hakkında söyledikleri gerçek olan yazar.. hakikaten katır dişi gibi.. yağlarını aldırınca iyi olmuş ama..
http://sivrikose.com/content/pucca
şükür nedeni ve eldekiyle kanaat etmekle ilgili kıssadan hisse olmuştur benim için. stv dizileri tadında.
bu dişlerle:

http://twitter.com/#!/PuC...status/114826677774856192

bu dişlerin:

http://twitter.com/#!/PuC...status/138391218961911808

aynı kişinin dişleri olduğuna inanıyor musunuz? cıks ben inanmıyorum. hatam varsa düzeltin de bana pek inandırıcı gelmedi. (edit: ikisi de pucca'nın dişleriymiş. the viper 'a teşekkürler)

bir konu daha var. şimdi diyorlar ki "pucca hanım kızımız çok çirkin, götüme benziyo ıyyy". pucca da diyor ki "model değilim ben hep çirkin olduğumu söyledim güzel olduğumu ima etmedim sadece yazı yazıyorum bunun için beni yargılamayın bik bik". tamam haklısın diyelim. ama ablacım yazılarında neler yazdığını unutma. uykusuz yaz 'daki yazını ele alalım mesela. cümlelerinden birkaç örnek:

"yaz sıcağında omzuna koyduğun ince kazakla da kendine zengin süsü vermeye çalışmışsın ama buram buram kırıkkale'de kuaförlük yapıyorum diye bağırıyorsun."

"bronz tenin güzel bir şey olduğunu kim çıkarmışsa aklına sıçayım onun. arabaların önüne atlayıp silim mi abi diyen bebelerden bir farkın yok. bok rengi saç, kara sarı ten..."

bu cümleleri söyleyen birinin nasıl biri olduğunu düşünürsünüz? gayet güzel biri, kusursuz, neredeyse bir adriana lima, bir miranda kerr... ama senin bu şekilde eleştirdiğin adamlardan hiçbir farkın yokmuş pucca'cım. pardon selen'cim açıklamıştın adını da. adını inkar ettin, internette fotoğrafların düştü inkar ettin. sen tam bir yalancısın ayrıca.

o yüzden "bana çirkin diyorlar ühühühüh böhühühüh" diye ağlama. ve artık seni takip eden olur mu bilmem? hayır çirkinlğin için değil, ikiyüzlülüğün için. (bkz: kendi düşen ağlamaz)
ciddi anlamda bülent ersoy'a benzettiğim yazardır. yanaklarında ve elmacık kemiklerinde dolgu var mıdır merak içerisindeyim. eğer dolgusuz orjinalse, bülent ersoy kendisini evlat edinebilir zannımca.
her an "geceleeeeğr" diye girecekmiş gibi duran hanım abladır.
(bkz: çocuklar inanmayın demiştik)
Gençlerin kafasına usulca, yılan gibi sokulan düşüncelere ve hayali uygulamalara sahip yazar. Güzelliği, çirkinliği umurumda bile değil ama kadın erkek ilişkilerini mide bulandırıcı hale getirdiğini düşünüyorum. ilk hedefi ergenlerdir. Bunu okuyacağınıza manda gibi yatın daha faydalı bir iş yapmış olursunuz.
ciltlettiği günlüklerini tüyap'ta(!) imza günü ile dağıtan blogger.
bazı bünyeler 'romantik duygularını' şahlandıran yazılarından tanrıça olduğuna kanaat getirmiş.
bu nedenle, mahcemali umdukları gibi çıkmadı diyerek dövünmeleri sayesinde ülkenin en önemli gündem meselesi olarak; ismi ulu dahil bilimum baba sözlüklerin sol cenahında dalgalanmakta.
gelinen nokta ortada; gün geçtikçe artan aşırı şekilciliğin komik tepkisi.
pucca'yı beğenmeyen, günlerdir ortalığı ayağa kaldıran bünye (!) sizler "Dünyanın En Yakışıklı 50 Erkeği" sıralamasında falan mısınız !?
bu yaygaraları koparmadan önce aynaya iyice bakıverin bi'zahmet ve bu ergenliğin dibine vuran sığ tepkilerle vakit kaybedeceğinize çok daha önemli şeylere kanalize olmaya gayret edin.
saygılar benden...
bence burda kimse boşa laf etmesin. hatun best seller olmuş demek ki insanların ilgisini çeken bir şey var ki ilgi gösterip, talep ediyorlar. son çıkan kitabını aldım, gayet eğlenceli bir anlatımla hepimizin bildiği şeylere değinilmiş, haa edebi olarak ne kadar değerlendirilir, edebi anlatıma ne kadar yakındır; tartışılır. zaten günümüzün insanın kafası o kadar yoğun, o kadar dalgın ki; zor bir anlatıma sahip olan kitapları okumayı bile tercih etmiyor. bunu eleştiriyorum ayrı konu. ama demek ki bizim ülkemizde böyle şeyler ilgi görüyor ve satıyor. ayrıca hatunun güzelliği çirkinliği beni hiç ilgilendirmiyor. işte yazılarında; birilerine estetik kaygısıyla bazı kelimeler sarf ettiği söylenmiş; hiçbirimiz Adriana Lima değiliz ama başkalarına karşı eleştiriselliğimiz tavan yapmış durumda. ondan bence bu konuda kimse kimseyi boklamasın.
kadın erkek ilişkilerinde aslında çoğu insanın söylemek isteyip söylemediğini söylediği, düşündüğü ve dillendirmediği şeyleri dillendirdiği için bu kadar gündemde.
gel gör ki ilişkileri dengeleyen şey biraz da aklına her geleni söylememektir, kişiyi olduğu gibi kabullenmektir.
ama "ilişki çarkı" -başka bi şey söylerdim de neyyse- gibi çalışan bu abla için böyle bir betimleme yapmak çok yersiz göründü şimdi gözüme, şu an gözüme, her an gözüme.
alttan alta "biri gider biri gelir" felsefesini yaydığı için kafasına tükürmek istiyorum.
kendisinden hiç bahsetmiyor, acaba hayatına girmiş onca adama sorsak onlar ne derdi hakkında?
o tiple hayatına o kadar erkeği nasıl sokabildiğini ciddi şekilde merak ettiğim hatundur.
anasını satayım şizofreniklik falan var herhalde yazı yazmak adına?
bizim erkeklerimiz o kadar saftorik değildir be!
Kimliğini habertürk gazetesinde açıklamıştır.Röportajını okurken sesli güldüm panpa. Gerçek adı selen ışık.Pucca olmasının sebebi ise ı ların inglizce yazarken i olması. ilgi manyağı ve çılgınlık yapmak için can atan arkadaş. Ceri'nin arabayı çizdiğini okurken sesli küfrettiğimi farkettim. Severek okuyoruz efenim sizi.