bugün

Daha önceden 2 kere evimize teslimat yaptıkları halde 1 hafta önce gönderilen kargoyu adres aynı olmasına rağmen adres eksikliği gerekçesiyle istanbul'a tekrardan gönderen kargo bozması acaip şey. Arama gereğide duymuyorlar telefon numarası olmasına rağmen. Gidip kontrol edilmese paket ne oldu diye kimsenin ne haberi olacak ne de umrunda olacak. Önemli evrak, belge göndermeyin. Bir daha göremeyebilirsiniz zira.
geç oluyor ama güç olmuyor dedirten kargodur kendileri efendim. tamam geç ulaşıyor ama hem ekonomik hemde güvenilir.
ptt çalışanlarının bile bilmediği kargo.
güvenilmemesi gereken bir hizmettir. yavaş, umursamaz, kalitesiz...
buguine kadar hiç bir sorun yaşatmayan ( şahsıma) gayet memnun kaldığım ucuz ve hızlı kargo hizmeti sunan kuruluş.
deli eden kargo tipi
çalışanlarının birbirlerine bir ana avrat küfür etmedikleri kaldığı kargomsu şirket.

üstelik bunu müşterilerin önünde yapıp, samimiyet göstergesiymiş gibi rahat şekilde, güle oynaya yapıyorlar.

yazık !
motorsiklet ile de dağıtım yapan kargo. motoru görünce ilk etap özel kurye sanıyorsunuz fakat yanılıyorsunuz. ayrıca umulandan daha hızlılar.
yok arkadaş yok. rezil ötesi kargo hizmeti veren kargo.

geçen hafta çarşamba günü gönderilen ve prosedüre göre 3 iş günü içersinde teslim edilmesi gereken kargoyu hala alamadık. alamama nedeni ise gerçekten komik.
a:alıcı, g:görevli,
a şubeye gider: kargom gelmiş alacağım der.
g: nüfus cüzdanını ver
alıcı bu kabalığa isyan ederek,
a:verir misiniz, der,
g: emredersiniz der.

şekilden anlaşılacağı üzere devlete kapak attığı için müşteriye karşı kaba ve alaycı kişileri içersinde barındıran kurumdur ptt kargo. şayet o sırada alıcının yanında olmak son iki gündür en çok istediğim şeydir. sırf o görevli ile karşı karşıya gelebilmek için.
bunun üzerine alıcı nüfus cüzdanını verir.

g: ismin tutmuyor der. (siz li biz li konuşmak yok. sen diyor adam)
a: nasıl olur diye düşünürken olay anlaşılır.
iki ismi olan alıcının "daha önce bütün kargo teslimatlarında yaptığı gibi" sürekli kullandığı ikinci ismini göndericiye vermesinden ötürü, biraz önce kaba davranışı üzerine kendisinden kibar olmasını isteyen alıcıya kargoyu vermemiştir. telefon numarası tutmaktadır, ikinci isim ve soyisim tutmaktadır. işin garibi daha önce alıcının evine gelmesi gereken bir kargo gelmediği için alıcı ptt kargoyu aradığında "evde yoktunuz, kapıcıya verdik" demişlerdi. şimdi ise ilk ismi yer almadığı için kargoyu vermiyorlardı.

neyse görevli kargoyu vermez ve der ki.
g: gönderen gitsin gönderdiği ptt şubesine oradan fax çeksin desin ki gönderen şudur.
alıcı göndereni ara ve faks çektirir.
ertesi güne kalmıştır iş.
alıcı gider kargoya ve kargosunu ister.
g: faksta müdürün kaşesi imzası yok der (olması gerektiğini önceki gün söylememişti)ve kargoyu vermez. faksta gönderenin gönderme barkodu ile açıklaması vardır ve ptt şubesinden çekilmiştir. işi gücü olan gönderen aranır durum anlatılır. gönderen şubeyi arar görevli ile bizzat konuşur durumu anlatır ancak görevli kargoyu vermez.
işin garibi kargonun içinde 30 tl lik bir elbise vardır sadece.

şimdi bir düşünün. ellerindeki kargoyu, alıcıdan imza bile almadan komşuya teslim edebilen, verilecek komşusu yoksa kargoyu kapıya sıkıştıran kurumun kaba personeli, kendisine kibar olması söylendiği için hem alıcıyı hem de göndereni bu kadar uğraştırmıştır ve mağdur etmiştir. eğer çalışıyor olmasaydım yemin olsun gidip adamla kavga edecektim. ne kadar sinirlendiğimi anlatamam. *
ptt nin mesai saati bitiyor, biz hala kargoyu alamadık.

kurumda müşteri için birşeyler yapalım düşüncesi yok. 3 tl ödüyoruz kargoya 3 kuruşluk muamele görüyoruz, ama bir daha tövbe. 10 tl öderim gene de bunlarla çalışmam. bir vatandaş olarak devletimin kurumundan utandım resmen.
bugün gelmesi gereken kargoma, bütün gün evde olmama rağmen haber kağıdı bırakıldı diye not düşen kargo. haber kağıdı filan da yok kapıda ya da posta kutusunda bu nasıl iştir anlamadım. dağıtıcı numarası veriyorlar onu arıyoruz açan yok gitti güzelim kargo.
mng'den daha iyidir. istanbul'dan adana'ya çok sağlam bir şekilde 1 günden kısa vakitte kargo ulaştırabiliyorlar.
hiç kullanmadığım, ama son derece rezil olduğunu duyduğum kargo şirketidir.
ucuz olan ama kalitesiz hizmet veren kargo.
istanbul'dan yolladığım gönderimi, iki günde yerine teslim eden kargo şirketidir.
Mng kargonun 51 TL, aras kargonun 25 TL fiyat biçtiği gönderimi, 8, 5 TL 'ye istediğim yere, zamanında teslim etmişlerdir. Dikkat çekmek istediğim konu ise küçücük bir zarf gönderimini bile beş, on liraya yapan özel kargo firmalarının yüzsüzlüğüdür.
aras kargoyla birlikte türkiye nin en dandik kargo şirketi. biskiletle mi getiriyoarlar anlamadım.
Artık eskisi gibi olmayan gayet güzel, ucuz hizmet veren kargo şirketi haline gelmiştir.
diğerlerinden farkı,
1. ucuz
2. hızlı

taşıyıcı. zaten bir kargoda da bunları aramıyor muyuz?

türkiye'nin her yerine çok hızlı bir şekilde ulaşabiliyorlar. eskiden hizmetleri berbat idi ama şu anda ptt kargo'dan daha iyisini göremiyorum. ardından yurtiçi, aras ve sürat kargo gelir.

not: birçok kargo şirketiyle çalıştım.
elazığ'dan istanbul'a 4 koliyi 3 günde -ki bunların 2'si haftasonuna denk geldi- adrese teslim eden kargo şirketi. aşırı ucuz ve hızlıdır. tavsiye edilesidir.
tüm tanımların yanında pasaport çıkarttığınızda teslim için devletin kullandığı kargodur. hızlıdır güzeldir.
kıbrısa gönderimler için en ekonomik kargo firmasıdır.
yurtiçi,mng gibi kargo şirketleri bir öğrenci belgesini kuzey kıbrısa 20 liraya gönderirken bunu ptt ile 5 liraya yapabilirsiniz. ayrıca netten 50 liralık bir siparişime tüm kargolar 45-50 lira kargo bedeli biçerken ptt 10 lira bedel biçmiştir. aradaki 40 liralık farkın sebebi ise, biri 24 saatte ulaştırıyorken diğerinin 240 saatte ulaştırıyor olması. aceleniz yoksa birazda heyecan arıyorsanız ptt en mantıklı seçim.
acelen yoksa ucuza ver gitsin denilecek kargodur..
eğerki, istanbuldan ankara ötesini gerçekten 2 günde teslim ederse,verdiğiniz para karşılığında muazzam sevineceksinizdir.. En ucuz kargo 4tl den başlıyor..

ayrıca çok güzel bir uygulama koymuşlar,daha yaygınlaşmamış,ama büyük bir kolaylık olabilir.. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14974206.asp
"ucuz etin yahnisi yenmez" atasözünün yaşayan ispatı olan kargo firmasıdır.
Tüm salakları toplamışlar iş vermişler.Aslında ismini değiştirmeliler salak istihdam kurumu.Artık siz kısaltın.
ucuz olduğu için tercih edilen ama edilmemesi gereken şirkettir.
iatanbul gönderilerinde feci yavaş, diğer il ilçe bazında hızlı ve ucuz ve devlet kurumu iken yakında satılacak olan kargodur. ayrıca kargonuza sigorta yapma gibi alternatifleri de vardır.