bugün

Günümüz türkiyesi psikoloji bilimine çok uzak. Piskiyatri servisinde bir doktor günlük elliye yakın hasta alıyor. E normal olarak kim gidip bişeyler anlatsa bir tanı alır. Ama işin garibi gerçekten rahatsız olanları bu sıralarda görmeniz çok zordur. Şimdi bu övünen kişiler işte genelde o sırada olanlar. Onlar hasta değil onlar mal. Bırakın kimyasala devam etsinler.
Maldır anasını sattigimin memleketinde psikolojisi düzgün insan mi var sıradanliginin beyanidir.
kapitalizm bizim fabrika ayarlarımızla oynadı. ya bir şey de birinci olacaksın ya da bir hiç olmaya tahammül edeceksin. zeki yetenekli olup bir konuda sabır gösterip başarılı olmak da türkiye gibi bir ülkede çok mümkün olmayabiliyor.

şarkıda diyor ya adam da deliye vuruyor deliliğe vuruyor.
benim psikolojim seninkini döver.
deliyim kızım ben zırdeliyim. muhahaha.
psikolojik rahatsızlığım var ama ilaç kullanmayı reddediyorum. dua ve telkinle aşmayı düşünüyorum. kimseye de demiyorum.
Bilinçaltımıza inseler sağlıklı insan bulamazlar tabikide övünecez.
Psikolojisi düzgün olsa öyle bir şey yapmaz.
Hasta insandır.

Hastalıkla niye övünür ki insan amk.
Anlayamadığım bir insan davranışıdır.
normal insanlardan farklılık gösteren herkes kendisiyle övünebilir.

Buna gözlük takmak da dahildir. mesela ilkokuldayken kullanırdım, kendimi herkesten ayrıcalıklı ve farklı hissederdim. bunun gibi.
Psikolojik rahatsızdır.
Farklı olmak isteyen ve farklı olunca havalı olacağını sanan mal bir ergendir. ilerki zamanlarda yaptıklarından utanacak ve bizde bu mallık ları ile dalga geçecez her insan gibi.
hasta değil belki ama maldır.

bu hastalık övünülecek bişey değil ki aksine insanların öğrendiğinde gerçek manada uzak durduğu, sahibini yalnızlığa ittiği hastalıktır.
bipolarım kızım ben üzerim seni.
Gerçekte o hastalığa sahip değildir.
Maldır net.
amaaan seninki de neymiş, kıçı kırık depresyon, bize manik şizofren teşhisi koydular hıh!!!!
psikolojik sorunu olmayan sadece aptal bi ergen olan kişidir.
Herkes de psikolog olmuş ya. Başına gelmeden o hissi anlayamazsın ki.

Adam eksik olduğunu bildiği için o açığı kapatmak zorunda hissediyor. Eziklik psikolojisi bir nevi. Normal olmaya çabalıyor ama bir yere kadar olabiliyor. Geçirdiği panik ataklar onu bu yoldan alıkoyuyor.

Yoksa övülecek bir durum olmadığını kendisi de farkında. iyi olmaya oynuyor. Çünkü bunu çok istiyor.
Tipik türk insanı. Tehlikeliyim diyorum kızım. Evet.
psikolojik rahatsızlığı veya en az 1 travması olmayan insanın aslında ne kadar nadir olduğunu fark etmeyen aptal insan. dövme yaptıran onca insan arasında dövmesiz kalmak gibi bir şey psikolojik sorun yaşamayan birisi olmak. bipolarlığınızla övünmenize gerek yok, dengesizim diyemiyorsunuz da.
başlarda övünülür, işin ciddileşmesi ve zorlaşması sonucu saklanılmaya çalışılır sebepsizce.
adını koyduğu hastalık yerine histrionik kişilik bozukluğundan muzdarip olabilir. psikolojik bozukluklar yaşayan insana öyle eziyet verir ki illallah ettirir. değil bu sorunla övünmek hayatınızdan siktir olup gitsin diye gözünün içine bakarsınız.
Histeriktir.