bugün

türkiye yayıncısı belli olan lig. o da d smart...

evinde d smart izleyen biri olarak, az önce arayıp bana bu bilgiyi verdiler. hay allah razı olsun dedim kendilerine.

bu hafta yayına başlayacaklarmış. bakalım akşam manu-sou maçını verecekler mi ?
ülkemizde bulunmaz hint kumaşı muamelesi gören lig

görsel

yüzlerce kanalın olduğu digital platformların kaderi buna bağlıymış meğerse.
Son dakika haberi turkcell tv' nin yayın haklarını aldığı söyleniyor.
Not :içeriden bilgi.
Abartilmis yildizlarin bulundugu ligdir. Siradan oyunculara dahi kulupler 15 20 milyon anvro vererek ligi yildizlarla dolu gibi gostermektedirler.
Futbolun zirvesi olan lig. Bu ligin maçları sonrası başka lig izlenesi gelmiyor. Evet.
2. hafta maç özetlerini izledimde gollere bakıyorsun en az 5 tanesi yılın golü sayılabilecek cinsten. bizim ülkemizde bunlardan biri atılmış olsa (kaza kudret) herhalde 1 ay konuşulurdu. tek kelime ile izlenebilecek en kaliteli lig.
Yeni lige yukselmis takimin santraforunun alvaro negredo oldugu lig.
Henrich mhikitarian( sanırım böyle yazılıyor) gibi birinin yedek kaldığı lig.
Deplasmanda maç kazanabilmenin en zor olduğu ligdir.
Liverpool un bu sene jürgen klopp ile 27 senelik özlemi bitireceği ve şampiyonluğu elde edeceği lig. Hem de son yılların en zorlu sezonunda. Arsenal , chelsea , Manchesterlar ve tottenham ın averajla veya 1 puan farkla peş peşe sıralandığı şu sezonda şampiyon olacaktır.
hastasıyım. ingiltere ligi maçlarını izlerken aldığım zevki başka hiçbir ligden alamıyorum.

son günlerde bir de gerçek premier lig takım ve oyuncularını içeren bir mobil oyununa dadandım ki, ligi takip edenler ücretsizken denesin kaçırmasın derim. (türk yapımı)

google play linki;
dünyanın en iyi ligidir. bir lig düşünün şampiyonluk yarışında en az 5-6 takım kapışıyor. evet.
maç skorları genelde 5-3, 8-4, 9-2 gibi bitebiliyor. bizim ligimiz doğan slx ise ingilizlerin ligi porsche'dir, o derece.
dünyanın en iyi ligi olarak herkes tarafından kabul görülen ancak son yıllarda çelsi ve manu gibi güçlü takımların güven veren oyun sergilemedikleri için biz futbolseverleri derinden yaralamaktadır.
Duraklama dakikalarının hakkı sonuna kadar verilen lig. Bu yönüyle dünyada eşi benzeri yok. Türkiye ligi maçlarında standart ilk yarının sonuna 1 ikinci yarının sonuna duruma göre 3 veya 4 dakika eklenir.

Premier lig öyle mi? Bi bakıyorsun ilk yarının sonuna 6 dakika uzatma. Olması gereken o çünkü. Maç durdu sürekli. Ama bizim burada ne olursa olsun aynı şartlarda 1 dakika eklenecekti. Maçın sonuna hakem bir tabela kaldırıyor zannedersin oyuncu değişikliği için kalkmış tabela. 12 yazıyor. Ulan bu kadar uzatma mi olur diyorsun ama olmalı. Çünkü maç o kadar durdu. Zamandan çalmaya çalışan takımlara acinmayan bir lig.
Düşme hattı iyice arap saçına dönen lig.

Son sıradaki sunderland sondan üçüncü sirada bulunan crystal palace a deplasmanda 45 dakikada 4 tane salladi.
Sondan 2. Sirada bulunan hull city once manu deplasmanindan puanla döndü bu hafta da kendi evinde liverpool u yendi.
Son şampiyon lestır iyiden iyiye düşme korkusunu yaşamaya başladı.
Allah tilkilerin yardımcısı olsun, amin.
Digiturk d-smart gibi platformlar aynı saatte başlayan premier lig maçlarını farklı kanallardan yayinlayabiliyordu.

S sport tv nin yayın hayatına baslamasiyla birlikte butun premier lig maçları tek bir kanalda toplanacak. Yani yayın sadece bir kanaldan yapilacak. O da demek oluyor ki aynı saatte başlayan karsilasmalardan sadece bir tanesi yayinlanabilecek. Bugün saat 18.00 da baslayacak 5 maçtan 4 tanesi türkiye'de yayinlanmayacak.

Yapacaginiz işi skyim.
Bu akşam yayınlanan 6 karşılaşmanın sadece bir tanesi tv'den canlı yayınlanıyor. inanılır gibi değil.
Her sene severek ve heyecanla takip ettiğim, fakat bu sene gerçekten tat alamadığım lig.
her 2-3 yıla bir manchester united 'ın her 3-4 yıla bir chelsea'nin , her 5-7 yıla bir manchester city'nin , her 10-15 yıla bir arsenal'in ve her 500 yıla bir liverpool'un şampiyon olduğu lig.
Premier lig neden dünyanın en iyi ligi?

Şu anda Chelsea west brom deplasmanında 1-0 önde ve 10 dakika içinde şampiyonluğunu ilan edecek. Ben de maçı izliyorum. Uğur Meleke s sport ta maçın yorumcusu ve hiçbir hedefi olmayan west brom un çok net 2 fırsatı kaçırması üzerine şöyle dedi.

- valla merak ediyorum west brom maçı kazanırsa onlar da mı kupa alacaklar? Tebrik etmek lazım. Oyunu güzelleştirdikleri için.

Evet. Bu ligde hiçbir maç gazozuna değil. Her puan ter , her puan emek. En hedefsiz takım bile sahaya kazanmak için çıkıyor. Bu yüzden bu ligin en zor ve en iyi olduğunun tartışmasına bile girmiyorum.
chelsea 2016 - 2017 şampiyonu olmuştur.
Kalitesi değilde heyecanı bol gelir bana ben daha çok la ligadaki maçları seyretmekten daha çok hoşlandım.
2016-2017 sezonunun şampiyon takımı için (bkz: chelsea fc)
Gelecek sezon manchester united'ın şampiyon olacağı ligdir.
(bkz: totemin böylesi)
güncel Önemli Başlıklar