bugün

allah belasını versin öyle öğrencinin. sen kalk hem küçücük yaşta hamile kal bi de üstüne anarşist ol git yüce padişahımızı protesto et he mi? iyi olmuş lan. hatta eli değmişken direk bu kadını öldürseydi kahraman polisimiz. suçlu olan kurbandır burda. hatta kahraman polisimizi de tebrik ediyorum. sonunda bebek de öldürebildiniz!
asıl acı olan sözlük, polisin ebene atlayacağı belli gibi şeyler diyebilicek kıvama getirilmemiş olmamız.*
(bkz: teröriste nene hatun muamelesi yapmak)
karnındaki bebeği polis tekmeleriyle kaybeden 19 yaşındaki genç kız için buraya yazılacak entrynin ne anlamı var? yok!
bizi şaşırtan bir gelişmedir. polis şiddeti açısından değil. bu bildiğimiz her zamanki polis şiddetidir. asla tasvip edilemez, ayrı mevzu.

asıl gelişme, eyleme katılan öğrencinin hali ve bunun konuşulmasına şaşıran, yadırgayan, eleştiren yorumları, üstüne de acaba duygu sömürüsü yapabilir miyim çabalarını gördükce insanın aklına sorular takılıyor,

nerde yetiştiniz siz olum, saksıda falan mı?
karnındaki çocuğu için bir şeyler yapmasını gerektiğinin bilincinde olan bir öğrencidir.

'ne işi vardı karnında bebekle eylemde, başına bir şey gelceğini bilmiyor muydu sanki' diyenlere de o çok sevdikleri polislerin çok sevdikleri jopları girsin, beynini siktiğim şerefşizleri belki bir nebze olsa ıslah olurlar.
kontrolden çıkmış bir polisin vahşice saldırısına maruz kalan öğrenci.

Kız ister komünist olsun, ister anarşist, ister islamcı isterse liberal hatta isterse pkk yandaşı olsun. kız dünyanın en azılı suçlusu olsa da karnındaki bebek masum. bu vahşetin hesabı kesinlikle sorulmalı.
aynı zamanda sorumsuz olan anne adayı. polisler malum, nerde ne yapaacakları belli olmuyor madem ne işin var senin karnındaki çocukla orada? bu iş çocuk yapmaya benzemez, daha bunu bile ayırt edememiş. ne korunmayı ne de korumayı öğrenememiş vesselam.
Son dakika:Polis, artık eylemlerde ultrason makinası bulunduracakmış...
bu kadın dövülmezz bu hamile dövülmez bu ögrenci dövülmez bu yaşlı dövülmez bu çocuk dövülmez peki kardeşim onca şey yapılıyor dövülecek adam nerde...
-kimse eylem yapmasın. (türban ve filistin eylemleri yapılabilir)
-eylem yapanlar polis tarafından evrile çevrile dövülsün.
-vatandaşı hastanelik eden polisler eleştirilmesin.
-herkes sussun, evinde paşa paşa otursun, yerli dizi izlesin.
-meeeeeeee, meeeeeee.
başörtülüler joplanırken bu halk dostları nerdeydi söylermisiniz nerdeydi bu hak arayanlar.
iş kendi ideolojinize geldimi nasılda büyütüyorsunuz degil mi olayları. kılıçtarogluna dansöz tipi verdigi için birini yerden yere vurdunuz ama başbakan hayvan yapılınca bu basın özgürlügü oldu. işte Halk bu yüzden sizi seçmiyor ve sizin söylediklerinize güvenmiyor sizler ise halkı fettullahçı, şakirt yada yandaş diye yaftalıyorsunuz devam edin sonunda kaybeden sizler olacaksınız.
polis değil mi yapar. yeri gelince öldürür. yeri gelir süründürür. onlar bizim her şeyimiz. bir de biber gazı sıkışları vardır ki o ne acımasızlıktır. gözleri karadır. joplar. tekmeler. ama yine de her şeydir. eğer başımızı yastığa güvenli bir şekilde koyuyorsak onların sayesindedir. belki yarın başımızı koyamacağız bir polis kurşunuyla dur ihtarına uymadığımız için. ama bir bildikleri var ki sıkıyorlar. vur polis vur. sık polis sık. hakkıdır.
(bkz: öğrenci tekmesiyle polisini düşüren akp/#10132147)
karnındaki çocuğunu için birşeyler yapmak isteyen öğrenciymiş.

birşeyler yapmak istiyorsa en başında 19 yaşında hamile kalmayacaktı en büyük kötülüğü orada yaptı.

sonra 8 aylık hali ile böyle bir eyleme hiç katılmayacaktı.

sonrada kavgada kan dökülmesi için böyle bir provakasyona hiç girmeyecekti.

hani ruhunu 3-5 çapulcuya sattın onu anladıkta karnındaki günahsız bebeği nasıl satabildin o merak konusu.

yoksa kürtaj olayını mı bedavaya getirmeye çalıştın? yada madem ölücek bir işe yarasın diyemi düşündün?

kim bilir...
burada kızı alçakça suçlayan yavşak yavşak cümleler kuranlara inanamıyorum.
orada bir bebek ölüyor lan aklınız alıyor mu bunu beyniniz basıyor mu?çok daha önemlisi kızın gittiği eylem izinli, burada ki yavşaklarla aynı mantıkta olan işkenceci polislerin o şekilde müdahale etmeye hakkı yok.hadi onu geçtim insan olanın yerde ki bir kadını tekmelemeye hakkı yok.memlekette o kadar sapık,sadist tip var ki burada polise değil kıza laf söyleyebiliyorlar.insan olun biraz insan.
aptaldır.
"Hamile olduğumu ve darp edildiğimi söyledim. Acil bölümünde doktor muayenesine yönlendirdiler. Beni ultrason bölümüne yolladılar. Orada benim ve bebeğin sağlıklı olduğunu söylediler. O an çok sevindim. Ne olur olmaz diye sabaha kadar müşahede altında tutacaklarını söylediler. Doktorlar kanamanın büyük ihtimale darpların sonucunda meydana geldiğini belirtiler.4 saat boyunca serum verdiler. Sonra tekrar ultrasona soktuklarında bebeğimin kalp atışlarının durduğunu söylediler. O anda dünyam yıkıldı. Panikledim, ağlamaya başladım. Yürüyemiyordum olayın şokuyla gaz içinde kalmış olan ellerimi yıkadım. Sabaha kadar uyuyamadım. Sabah erkenden beni tekrar ultrasona soktular ve bebeğin tamamen hayatını kaybettiğini söylediler. Mahvolmuştum. Ağlamak dışında yapabileceğim bir şey yoktu."

demiştir.
biz burda sinir olup entry yazıcaz maksimum.. bi kaç köşe yazarı da katılır maksimum.. bi sene sonra başka kollar kopucak bşka bebekler tekmelenecek..

bu böyle.. bu ülkede şiddet var.. rüşvet alan fuhuşu bırak yakalamayı önce kendisi giden polis var.. bu yıllardır bilinir.. bi anne adayı olarak bi öğrenci meydnlara çıkmamalıydı..

evet çıkabilir bi fransada bi almanyada ama türkiyede durum belli.. durumun kötü olduğunu biliyorum.. farkındayım.. ama bakın olan kime oldu ? o kız şimdi ülkede neyi değiştirebilecek ? hiç bir şeyi..

oysa kızın hayatı bebeğinin hayatı nasıl değişti..

e ama apolitik mi olalım ? evet gerekirse apolitik olalım çünkü 1. politik olmamız dayak dışında bi işe yaramıyo.. zira bu ülkenin zihniyeti her seçimde yıllardr belli oluyo.. 2. bazı dönemlerde insan hayatında politikadan mühim şeyler olmalı.. misal bebelikte..

bu durumu haketmiştir demiyorum o kadar manyak ve hastalıklı değilim.. ama bunun böyle olmacağını görememiştir.. polisleri tanıyamamıştır.. ve olan maalesef gene kendine olmuştur..

4000 tae etry yazalım polisin amına koyayım diyelim bu behzat ç değil ki maille yayyndan kalkmasın.. başlamadan tam biten hayat lan bu ?!
hamile öğrencinin hamile olduğunu bile bile tekme atan polis suçludur. aslında polisin tekme atmak gibi bir hakkı veya güç kullanma şekli de yoktur. arbede halinde makul çerçeveler dahilinde kendini koruma ve gözaltına direnen şahıslara "orantılı" güç kullanma hakkı vardır.

o polis memuru vatandaşın bebeğinin düşmesinde ne kadar suçlu ise anne adayı da o kadar suçludur. sorumluluk önce anne adayına düşüyor bana göre eğer karnındaki evladına o kadar değer verseydi bana göre o eyleme katılmazdı. hiç bir özgürlük, hiç bir hak yaşama hakkından üstün tutulamaz.

annenin sözüm ona demokratik hakkını kullanması bebeğin yaşama hakkından daha mı kutsaldır?
-maaşım az, döverim aga, stresliyim, üzerime varmayın.
asgari ücretli: o zaman ben de cinayet işlerim, haklıyım lan.
işsiz: ben de banu alkanı zikeyim o zaman.
28 şubat sürecinde bebeğini düşüren başörtülü öğrenciden çok daha fazla ilgi gören öğrencidir.
hangi bebek katili vardı o zaman türkiye'nin başında acaba?

ama siz sustunuz oh olsun dediniz.

çünkü o kızın bebeği öldürülmeye değerdi.

zaten yaşasaydı da doğuya asker olarak gönderilecek kahpe bir oyunla şehit ettirilecekti.

siz zaten bir sıfır önde başlamışsınız

sizin ölünüz bizim dirimizden bile kıymetli.
en az onu tekmeleyen polis kadar suçlu olan öğrencidir.

(bkz: karnı burnunda eyleme giden insan)

(bkz: eylemde doğurmak)
21. yy da hala şiddetin zirvede olmasına mı üzülürsün; özgürlük kisvesi altında ahlaksızlığa zirve yaptıran öğrencinin durumuna mı üzülürsün karmaşa içerisinden çık çıkabilirsen durumuna neden olan öğrencidir.
aldığı tepkiden sonra terörist kadınlara yol açan öğrencidir.

hamile kal ve istediğin suçu işle. oh ne rahat erkekler biraz dinlenir bu arada.
sorumsuzun dik alasıdır.

bu boku yiyen polislerin allah belasını versin o ayrı. ama o halde eyleme giden yarrak kafalı anne adayının ölmesini yeğlerdim. be yarrağım sen ne akla hizmet karnındaki çocuğu riske atıyosun. hayır eylem yapacak zeka sende ne arar. zerre akıl olsa o yaşta hamile kalmazsın zaten. beynine sokayım.

sonuç olarak polisler ceza alacaksa bu salak arkadaş da ceza almalı, sorumsuzluğundan dolayı.