bugün

pika piiiiiiiiiii!!
http://www.youtube.com/watch?v=JuYeHPFR3f0
şu muhteşem sondtrack'e sahip efsane anime. yakın zamanda hatim indirmeyi planlıyorum.
soundtrack'ini (benzediği kadar) gitar ile çalıp söylediğim çizgi dizi.

sürekli dinlenir, bağımlılık yapar.
(bkz: yağmur yağar ıslanırsın pokeman)
tek kelimeyle özetlemek gerekirse, çocukluğum. daha derin bir anlam olamaz benim için.
camdan atlayan velet ben charizard'ım mı dedi yoksa pikachu'yum mu dedi hala tartışılmaktadır.
Yayinlanmis tum sezonlarinin elimde oldugu cizgi-filmdir. Ankara ici elden satilir, olmadi kargoyla gonderilir.

(bkz: pokemonindirdvdrip 720p)
Eskiden hiç kaçırmadıgım çizgi film.
misti'nin garip ördeğine ve şarkı söyleyip herkesi bayıltan, ardından hepsinin yüzünü boyayan topa hayran olunan çizgi dizi.

çarizart ile magmar'ın savaşı der susarım.
Ash e asık bir nesil yetistirmistir.
küçükken pokemonun başlama saatini beklediğim kadar daha birşeyi beklememişimdir.
yayınlanmış bütün bölümleri youtube kanalında gerek türkçe dublajlı gerekse türkçe alt yazılı olarak bulunmaktadır. bu devirde korsan cd'ci mi kaldı amına koyim. ilerleyin biraz.
Akla cips kokan tasoları getirir.
Eski dönemin göz bebeği olan güzel bir çizgi film. Küçükken epey bakardım. ''Pikachu'' adında sarı renkte bir yaratık vardı. Ona da bayılırdım. Aklımda hatıralar canladı da, içim bir fena oldu yahu. Vay anasını arkadaş.

(bkz: hey gidi günler hey)
5. sezondan sonra bozan anime. Zaten 4. sezondan sonrasını televizyonlarda göremedik.

(bkz: Pokemon ferhat)
kardeşime izlettigim ve çok sevdigi bir çizgi dizidir. çocukluguma döndüm resmen ilk bölümden başladık hadi bakalım...
Bir zamanlar tek eglencemdi. Bir embesilin pikachu diyip camdan atlamasiyla son bulmustur.
ash ketchum isimli pokemon avıcısının, dünyanın en iyi pokemon eğiticisi olmak için başından geçen maceraları konu alan anime dizisidir. ash en yakın arkadaşları pikachu, misty ve brock ile bu yola koyulmuş ve rozetleri toplamaya başlamıştır.

pokemon, ben charizard'ım diye camdan atlayan bir angut yüzünden ülkede gösterimden kalkmıştır. #unutmaunutturma

an itibariyle burunda tütüp tekrar raftan indirilmiştir.

görsel
görsel
https://www.youtube.com/watch?v=EZCfJqr7Eao
ash'in ekibinde bulunan serena adındaki kızın ash'e açık açık yazdığı, sırılsıklam aşık olduğu anime.

misty dahil diğer bütün kızlar ash'e bizim anlayamayacağımız kadar inceden yazmışken serena'nın bir tek "i love you ash" demediği kaldı. eğer ash bu kızı elinden kaçırmayı başarırsa ya gerçekten komadadır, ya da gizli gizli pikachu'yu zikiyordur.

not: pikachu ve charizard animede torpillidir. oyunlarda ise gayet tırttır.
bir neslin favorisi olan çizgi dizi. rüyalarımıza girerdi o derece severdik. http://www.youtube.com/watch?v=kMG4Qa4vmOo
1. sezon 38. bölüme geldiğim çocukluk şeysi.
küçükken izledğimiz ve tasolarını biriktirdiğimiz baş yapıt. erkek kız tasoları kıravatların arasına az saklamadık aramalarda almasınlar die...
tasoları çok güzeldi lan.
çocukluğumda "pokemon gotta catch 'em all" diye giren müziğini hep "pokemon gargaçıyo" diye mırıldandığım çizgi film.