bugün

sabah gazetesinin haberine göre estetik ameliyatından memnun kalmayıp, bir daha estetik ameliyat olacağını söyleyen ama ücret vermeyeceğini belirten vatandaşın doktorun bunu kabul etmemesi üzerine savurduğu tehdittir.
üstelik izmir gibi bir yerde.
http://www.sabah.com.tr/y...rim-pkkyi-buraya-gorursun
yığsan kaç yazar diye sorulması gereken kürttür.

en son gösteri mi ne yaptılar. yediği taşlar, sopalar yetmedi mi diye sorarlar adama.
bokunu çıkartmış elinde gezdiren kürttür.

yığarım ne lan? lise çıkışlarındaki kavgalar gibi.

- adam yığarım lan buraya!
+ yığma yiğidim yığma!
- hıııaah!!
+ çok sinirli amaaan..
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
sedat peker'in gözden düşmesi sonucu sedat peker'in yeğeniyim ritüelinin yerini alan ritüel.
bir zamanlar onun yeğeniyim bunun amcasıyım denirdi, yeni moda bu olsa gerek. sevinçten halay çekenler de varmış, uykum kaçtı gülmekten, ayrıca sözlükteki liseli tayfayı tanımaya yardımcı olmuş olaydır.
hiç şaşırmadım...

bir aralar mahallemizde kürt bir arkadaşın dedesi kalça kırığından dolayı ameliyat olması gerekiyordu. nezaketen ziyarete gittik...

dede 'ben kürt olduğum için beni ameliyat etmiyorlar' diyerek yakınmaya başladı. tesadüf o ki hem devlet hem özelde ayrıca gata'da yakınen tanıdığmız doktorlarımız var. 'ben hallederim dede sigorta numaramını, tetkikleri ver bana' dedim.

tetkiklerden anlaşıldı ki her türlü tedavi yapılmış. mesele her zaman ki gibi 'ne iyilik yaptım ki kötülük gördüm' 'cahil ile muhatap olma aranızdaki fark anlaşılmayabilir' 'dövlet bize bakmiir'
ananı buraya çağır diye bağırmak istiyorun.
her kürt gibi tek başına bi halt beceremeyeceğini bildiği için kendine benzeyen şekilsiz elemanlarını toplamaktadır. işte o dur ki aslan bu yüzden aslan sırtlanda bu yüzden sırtlandır. aslanla sırtlanı ayıran da budur.
lisede çıkısa gel neyse bu da odur yani.
savaş çıksın ölmeden 5 kürt oldurmessem turk değilim.
(bkz: yettiniz ojlari)
(bkz: ates dustugu yeri yakar)
klasik kürttür.
önüne bir kap yal koyanların emrine amade olan örgütün yığılması mümkün olan durum.
tuncelili olmakla pkklı olmayı aynı kefeye koyduğunun farkında olmayan estetik özürlü kızdır.