bugün

faşist vatandaşlarımızın kendilerine dert etmeleri gereken sorunsaldır.
meclise giren vekillerin ne şerefsizligi kaldı ne bölücülügü bazı ergenler henüz ergenlik çaglarını atlatamadıkları için pkksız bir kürt toplulugu hayali kuruyorlar. merak ettim bunun canlı örnegi var mıdır?

gerçekten asimile olmamış sindirilmemiş kendi iradesiyle pkk'dan nefret eden bir kürt var mı? soruyorum faşist kurtlara var mı böyle bir kürt vatandaşı.

böyle insanla tanışayım yeminle sözlük yazarlıgımı bırakırım.

gerçekten pkk'dan nefret eden ve seve seve kendine kürt diyen bir insan var mıdır?

göte girmesin; burası önemli, iş bu başlıkta pkk propagandası yapılmadıgı gibi başlıgın yazarı pkk'dan nefret etmektedir. ama yazar kişisi pkk'yı destekledi diye eleştirilen kürtleri kesinlikle savunmaktadır. bu ne a.q çok resmi oldu bu.

anlayan beri gelsin; olum kafanız saman mı dolu ben pkk'yı destekleyip kürtlügünü savunan insan var mıdır diye soruyorum adam pkk'yı desteklemeyen kürt var diyor o zaten asimile olmuştur salak biride hepar'a oy veriyor diyor. ulan bir kürt hepara oy verirse mantık hatası olmaz mı?
(bkz: var ben gördüm)
(bkz: al bunu al al al)
(bkz: benim kürt bir arkadaşım var benden daha türk)
var olan kürtlerin "kürdüm "diyebilmesi kendini türklüge kaptırmaması önemlidir bu sorunsalda. dedem de der " ben pkk'yı desteklemiyorum " diye takiye yapmanın kime zarar var önemli olan pkk'sız kendini ifade edebiliyor mu gururla kürtlügünü savunabiliyor mu nerde..
"vay nat" diye cevap verilmesi gereken sorunsal.
onlar genelde kürtlüğüyle değil müslüman oluşuyla gurur duyar faşist değiller yani.
(bkz: şehit evlerinden yükselen kürtçe ağıt)
(bkz: kürtçe ağıt yakan şehit anası)
vardır, hem de oldukça çoktur.

kendimden biliyorum ; (bkz: #12085506) *
olmaz mı hiç. parası ve aklı olan adam pkk yanlısı olmaz. bir bakın pkk destekçilerine ya parası yok ya da aklı.
Vardır,canım eşim, kızımın babasıdır,Kürttür,subaydır ve mesleğinin önemli bir bölümünü iç güvenlik operasyonlarında pkk ile mücadele ederek geçirmiştir,her daim de görevi ile hem kendisi hem de ailesi gurur duymaktadır.Ve inanıyorum ki, bu ülke topraklarında O ve O'nun gibi çok sayıda Kürt vardır.Herhangi bir ırka mensup olmak, o ırka mensup bir grup eylemcinin operasyonlarını desteklemek anlamına gelmez.Kürt olmak Pkk'lı olmak demek değildir.Bu tıpkı babası katil olan bir çocuğu da potansiyel katil olarak görmek,ailesinden hırsızlığa karışmış bir çocuğa hırsız yaftası yapıştırmak gibidir.
seçim sonuçlarını okuyamıyor musun güzel kardeşim, dindar kürtlerin hiç biri desteklemiyor işte. pkk'yı destekleyen üç-beş il ve büyükşehirlerdeki kırıntılar var. sosyalist bloğa rağmen istanbul'da ancak %5 alabildiler, kürt nüfus ise bunun çok üzerindedir. akp'nin yapabildiği en güzel şey dindar kürtlerin oylarını toplamasıdır. adam gibi sosyalist bir parti çıksa şu memlekette bdp'nin faşistliği alenen ortaya çıkacaktır.
pkkyı destekleyenlerin anca %10u kürttür, kimin desteklediği ortada zaten. soyu, sopu, ırkı, milliyeti, ne bok olduğu belli bile olmayan adamlara kürt kimliği yapıştırıp ortalığı karıştırmak isteyenler memleketteki kaostan nemalanan orospu çocuklarından başkası değildir.

Not: katılmayanlar mutlaka olacaktır ama, gerçek sadedir ve değişmez.
faşistlere göre var ama nasıl kürtlügünü unutmuş sindirilmiş kürt. bir hristiyana " sen müslüman olmalısın, olmazsan zikeruz " dersen hristiyan müslim olur ama çakma bu da öyle çakma kürt olur çıkar başımıza.
ya apaçi diye dışlanır bu sefer ya da fakir diye.
Elbette vardır. Pkk kurd soludur, marksist bir harekettir. Bütün kürtlerin pkk yi desteklediğini düşünmek saçmalıktir.
hitler kafalı zihniyetin 2 saniye düşünüp sonra onu greenpeace ci olmaya iten konu.
evet vardır.
apoya da pkk ya da hatta bdp nin dağdan inme millet vekillerine de benden daha fazla sevgilerini yollayan kürt arkadaşlarım var benim.
vardır tabii ki. pkk vakti zamanında pekçok kürdü de katletti maalesef, hepsi onları destekliyor olsa niye katletsinler? kaldı ki nasıl tüm türkler yekpare bir kütle olarak yasal-yasadışı belli örgütleri, partileri vs desteklemiyorsa , muhakkak kürtler için de benzer bir mantık geçerlidir.
10 kürt içerisinde 1 tane bulunabilir. kalan 9'u bir şekilde destekler veya sempatizandır. sağolsun yüce devletimizin başarısıdır bu. 20 yıl önce pkk dan nefret eden kürtler şimdi biji apocu oldu.
evet var : hizbullah orgutundeki kurtler. pkk dan herkesten cok nefret ederler.
varsa zoru başaran bir adamdır.
Yoksa hdp iktidarı yakındır.
var tabi ki. kürtlerin hepsi destekleseydi, 35 yıl dağlarda domuz gibi gezer miydi bunlar özgürlük özgürlük diye ? şırnak cizrede bdp binasını da taşlayan kürtlerdir mesela.
edit: türk'üm.
Vardır. Etrafımdaki pkkyı destekleyen türklerin yanında pkkyı desteklemeyen kürtlerde vardır. Kimi zaman yaşanan olaylardan sonra kendilerini utanmış, suçlu hissettiğini bile biliyorum. Geri kalanlarınında doğru yolu bulması dileğiyle...
cevap veriyorum;

evet var!