bugün

piyondan da aşağıdır. dünya tersine döndü oldu ya "bağımsızlık hareketi" dediğin saçmalık son buldu bağımsızlığını ilan ettin. o toprakları sana bırakırlar mı? adamlar yıllarca devlet yöneten iktidarları indiriyor işine gelmediğinde. turuncu devirm ve arap baharı yakın örnekler..

sen kimsin hain kardeşim. dağdaki kendini bilmeze parayı kim veriyor? sana silahı, eğitimi kim veriyor? lojistik desteği kim sağlıyor? bunları emperyalist abilerinin karşılıksız yaptığını düşünüyorsan zekasız derler sana. bir de kuzey ırağa bak derler, amcanlar orada emir eri gibi devlet yönetmeye çalışıyor. sen öldün mü örgütün sana sahip çıkmıyor köpek gibi ortada bırakıyor. çünkü ilk öğretilen şey zaten köpek olmayı becerebilmektir dağda, piyon olmayı becerebilmek değildir.
(bkz: diplomasi)
(bkz: dünyayı amerika yönetiyormuş)
emperyalistlerin böl parçala yönet yönteminin türkiye de uyguladıkları maşa örgüt olan pkk
nın piyon olduğunu anlayan arkadaşımızın söylemidir . kesinlikle katılıyorum ,silahlarını amerikadan alan bir örgüt başka ne olabilir ki ?
Pkkyi bilmem ama birisi veya bir örgüt birilerinin işine gelmiyorsa ya abd israil ya da emperyalist siyonist piyonudur.
30 sene öncesine kadar bunlar moskof uşağı idiler.
Aslında kimse kimsenin piyonu değil veya herkes herkesin piyonu. Günümüzde ekonomik, askeri, siyasi ve bilimum ilişkiler tamamen çıkar üzerine kurulmuştur. Özellikle de devletler arasında. Bugün abd türkiye'yi ortadoğu da piyon olarak kullanırken, yarın başka bir coğrafyada ortak çıkarlar için türkiye'nin emelleri doğrultusunda haraket edebilir.
Tabi ki ekonomik olarak egemen konumdaki devletlerin diğerlerini kullanabilitesi daha fazladir ama şartlar gereği, küçük olanlar büyükleri zaman zaman kullanabilir.
Pkk örneğin, türkiye topraklarinda abd ısrail maşaligi yapiyor olabilir ama bugün bü örgütün afganistan-irak-türkiye ve avrupa rotasindaki uyuşturucu ticaretine hakim olması, bölgede hakim büyük devletleri çıkarları konusunda kullanabildigini gösterir.
Özetle, piyon veya şah olmak menfaatler doğrultusunda danişıkli bir dönüştür.
kürdüm diye ortada gezinen ermeni dönmelerinin pkk yönetimindeki yerleri iyice incelendiğinde iyice ortaya çıkacak olan gerçektir.
hükümetin tutulacak yanının kalmadığını anlayan yalakaların son çırpınışlarını gözler önüne seren niteliksiz ve tutarsız bir söylemdir. hedef şaşırtma politikasıdır. piyonmuş ne piyonu amk sen olmuşsun piyon. hiç bir hükümet döneminde olmayan kadar şehit verdik afbuyurun çüş demek istiyorum artık size hatta bizim oralarda öküzler sabanı çekerken durmadı mı hooov denir bak hoov demek istiyorum artık size.
doğru bir söz olmakla beraber eğer dillendiren bir AKP yalaması ise çok ama çok ironik duran sözdür de.

Ulan iran'a karşı füze kalkanından, Yabancılara toprak satışına, oradan Emperyalistlerin Libya işgalinden Bugünkü Suriye'ye bilenmelerine, emperyalistlerin kukla devleti Sözde güney kürdistan'ın inşaasına kuruluşuna ve tanınmasına karşı herhaltı yapan, PKK ile anlaşması üzerine vatana ihanetten yargılanacak olan MiT müsteşarını kişiye özel yasayla Koruması altına alan bir partinin yalaması...

bir de bunlar emperyalizm yanına arada bir siyonizm miyonizm de ekliyor ya.

En büyük siyonist meclisteyken ve sen buna ön ayak olmuşken neyin siyonizm mi?

Keza küffara karşı dindar nesil yetiştirme projesi de böyle bir ironi.

Lan dinlerarası diyalog'un, dinlerbahçesi geyiklerinin temsilcisi ben miyim?

En fazla kilise kimin döneminde açıldı Müslüman mahallelerinde?

En fazla kapitalizm ve haliyle onun yozlaştırıcılığı kimin döneminde girdi ülkeye?
(bkz: israil in türkiye yi pkk ile tehdit etmesi)
konuya hiç girmiyorum bile. X'in piyonu olma durumu terörizmin sonunu getirecekse olsun. Ama terörizm tam gaz yoluna devam ettiği sürece birilerini piyonu olsa ne olur? Kendinin şahı olsa ne olur? Konudan hiç çıkmıyorum bi de.
konuya hiç girmiyorum bile. X'in piyonu olma durumu terörizmin sonunu getirecekse olsun. Ama terörizm tam gaz yoluna devam ettiği sürece birilerini piyonu olsa ne olur? Kendinin şahı olsa ne olur? Konudan hiç çıkmıyorum bi de.
pkk şudur, pkk budur, pkk ebesinin amıdır. bugün halen pkk'yı kategorize etmeye çalışan, bu konuda tv'lerde program yapanlar salaktır. süzme salaktır. pkk'nın ne olduğunun önemi yoktur, pkk'nın ne yaptığının önemi vardır.

içinde pek çok hain köpek barındıran iktidar partisinin sayesinde pkk kuklası her istediğini yapar hale geldi. pkk'nın ne olduğunu sokaktaki 5 yaşındaki çocuk bile bilirken halen pkk nedir diye tartışma yapmak konstantiniye papazlığıdır.

düşen uçakta ateist kalmadığüı gibi, ülke bölünürken de akp'li kalmayacak sanırım.
ama maalesef, uçaktan sağ kurtulduktan sonra ateistler ateistliklerine devam edecekleri gibi, ülke stabil hale geldiğinde de akp'li hainler de hainliklerine devam ederler korkarım.

şehitlerimizin kanında, akp'ye oy veren hain eller de var. eliniz şehit kanına bulandı. dünya vebal görsün.