bugün

sosyal medyanın gündemine oturan yeni bir olayda insanların panik olmasına neden olan şoförün sarf ettiği sözdür. panik halinde "piston aşağı indi!" diyerek otobüsten aşağı fırlayan şoförün, muhtemelen "herkes aşağı insin, bomba var!" şeklinde anlaşılmış sözüdür. şoförün düşüncesizliğinin sebebiyet verdiği, sürü psikolojisinin insanları nasıl 3 saniyede otobüsten indirebileceğinin kanıtı bir eylemdir.
anlamadım ama ben dahi indim videosudur.
oğlum piston bu, dakikada 1000 kere aşağı iniyor.
herkesin yanlış anladığı videodur. istop aşağı diyor adam piston falan yok ortada.
yine her boka gülen sikindirik insanları bize göstermiştir.
teyze ile şoförün anlık bakışmasıyla güldüren videodur.

(bkz: istop aşağı)
Yıllardır okullarımızda bize öğretilmeye çalışılan durumdur. Aslında okullarımızda ve diğer eğitim kurumlarımızdaki tatbikatlarda bile bu başarı elde edilememiştir. Bu da bize Türk milletinin sahte bir olayda değil, olayın gerçeğinde kendini gösterdiğini göstermiştir.
abartısız 10 dk yerde süründürmüş videodur. O değil de buralar değerlenir.
sürücünün 'piston aşağı indi' cümlesini 'piton kavşağa girdi' olarak algılayan bir grup insanın telaşını gözler önüne seren videodur.
e şoför sen neden mal gibi hızlı iniyosun araçtan
piston indiyse indi yolculara niye söylüyosun amk in hallet işini.

indikten sonra durumu farkeden teyze: piston mu ne pistonu piston ne arar la otobüste?
gözümden yaş getirten videodur.
işin ilginci tıpkı videodaki yorum gibi herkes mor giyinmiş allah allah!,allah allah!.
Kapının dibinde olmasına rağmen, teyzemizin
şoför ile bakışmaktan aracı terketmeye vakit bulamadığı video.
kimse de pistonun ne olduğunu merak etmiyor.
komik olmayan ama nedense her izleyişimde güldüğüm videodur.
istanbul minibüsçülerine mazeret olacak davranışlar bütünü. bizim minibüsçüler her beş dakikalık yolda bir şu hareketi yapsa, doldur boşalttan parayı götürürler.
görsel
kabahat soförde

aygır görmüş kancık beygir gibi atlarsa araçtan millette birşey oldu sanır.
güldüren video. piston aşağı!
insanların birbirlerinden bu kadar kısa sürede etkilenip tepki vermesi de inanılmaz cidden. ülkecek korkunç bir reflekse sahibiz.
fabrikasyon motorlarda olması zor bir arızadır. büyük ihtimalle pistonların ölü noktada takılıp kalması arızası kastediliyordur ama normalde o an diğer pistonlar ölü noktayı geçtiğinden böyle arıza olmaması gerekir. daha iyi olsun diye pistonlarla oynadılarsa artık ?
videoyu komik yapan tamamen şöförün hal ve hareketleri, vurgu ve tonlamasıdır. motor çalışmayı durdurduğunda aniden tepki verip önündeki önündeki düğmeleri sanki uçak paneliymişçesine dürtmesi, vites değiştirme çabaları, bunların yetersiz kalışı ve şöförün teyzeyle "hasiktir ne yapıcaz şimdi" der gibi tedirgin bakışmaları, son çabalarıda sonuç vermeyince kapıyı açıp "piston aşağı indi" deyip can havliyle dışarı atlaması. hepsini bir araya getirince yarım yarım yaran videolar arasına bir numaradan girmiştir. daha önce bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum.
yarın işe gidecek bu bünyenin aklına gecenin 1.30 unda gelen, yatakta kendi kendime güldüğüm olay. piston aşağı.. yavaş yavaş yavaş.. biri de demiyor ki aga piston ne. nasıl iner, inince ne olur. asıl ipnelik şoförde ama, ne o hareketler lan. sanki yakıt deposu alev aldı anasını satim..
gülmekten yaran videodur. Altıma sıçıyodum gülmekten. Hatta benzer olayıda yaşadık bugün. Sabah derse geliyoruz, kırmızı ışıkta durduk. Video aklımın ucundan geçmiyodu uyku sersemliğiyle. Aracı kullanan arkadaş attı kendini dışarıya piston aşağı diye bağırarak. Bizde bişey oldu sandık attık kendimizi. Sonra 20 km kahkahalarla geldik amk. Allah belanızı vermesin.
adamın evladını kaybetmiş gibi arabadan fırlamasıyla, diğerleri de aynı felakete düşmemek için canhıraş aşağı inmesinin bir videosudur. teyzenin biri " tamam çocuğum ağlama bişey yok" dese de onu kaybetme korkusundan aşağı nasıl fırladığını kameralar bize gösteriyor.
sosyal medyada dünün konusudur.