bugün

zerre işe yaramayan ilaçtır. eczanenin önünden geçerken, "sınavamı hazırlanıyorsunuz?" yazısı altında yüzü parlayan dinç bir öğrenci resmi ile cezbetmişti beni. hepiniz aynısınız ulan. yalan anacım. kullanmaya başladıktan sonra uyur gezer gibiydim. onu bunu bilmem benim bünyeye yaramadı.
sözlüğün gazına gelip dün aldığım ilaç. öncelikle haberler:
- piyasa fiyatı: 39 tl. (30 kapsül) eğer tabletcik istiyorsanız 27 tale. tablet almak daha mantıklı bence. eczaneci abimiz yok kapsülü daha etki gösterir dedi bana kapsül verdi.
- uyarılara göre hemen eczaneden gelip kahvaltımı yaptım ve hemen bir adet gündüz gözüyle kapsülden çaktım.
- e tabi plasebo etkisi mi bilmiyorum ama gün boyu ders çalıştım, dersaneye gittim, dersanenin arasına arkadaşlarımı sıkıştırdım, onlarla buluştum. genellikle erken kalkan bünyemin etkisiyle bu kadar işi yapamayan, arkadaş/ sevgiliye zaman ayıramayan eve gelip uyuyan ben gün boyu enerjik bir halde dolaştım.
- şimdi stop!
- akşam 9 oldu ben esnemeye başladım. noluyoz lan ben bu kadar para bayıldım tüm gece ders çalışmam lazımdı diyip ne mi yaptım? aforoz edin beni! gittim ilaçtan bir adet daha çaktım. sonuç: hastanedeyim. şaka lan şaka cin gibiydim tüm gece. ders falan da çalıştım. sonra annemin 'hadi mojo yat artık. ne bu be on yerin ışığı açık, seni mi çekicem ben' demesiyle 4' te yatağa girdim.
- bir saat döndüm durdum. uyumaya çalışıyorum olmuyor. 'uyumak istiyorum pharmaton rahat bırak artık beni diyorum' olmuyor. bedenim uyku modunda olsa da beynim sürekli çalışıyor. baktım olmucak annemi izledim. izledim izledim. gerçek uyku bu lan dedim. sonra tekrar yatağa döndüm. 1 saat uyudum. 1 saat boyunca rüya gördüm. rüyamda edebiyat öğretmenimle seviştim, okulumu yaktım, eski sevgilimin yeni sevgilisiyle mantı yaptık. yine beyin faaldi. arada bir rüyada 'noluyoz lan' dediğim de oldu.
-şimdi bunları yazıyorum. beynim bok gibi. dinç hissediyor gibiyim ama bir garibim de. tavsiyem almayın lan almayın düzeninizin içine ediyor. saatlerce uyuyun gerekirse de . gidin ceviz yiyin, fındık yiyin daha enerjik olursunuz. 39 tl ye de 24 lü redbull çakın misler gibi işte. neyse çok konuştum ben bir tane daha pharmaton alayım, eee para verdik içicez..
1 aylık kullanım sonucunda hiç bir pozitif yönü görülmeyen mültivitamin tableti kokusu iğrenç boyutlarından zaten bahsetmeme gerek yok her biri devasa boyutlarda.
ne konsantrasyon artması nede fiziksel olarak dinç hissetme görülmemiştir.
çarpıntı yapabilir, yapmaya da bilir.
takıntı oluşturmuş vitamin hapı.haftada 1 ya da 2 kez alıyorum.bünyeyi kuvvetli tutuyor.lakin zihin performansını artırıyor mu çözemedim.
Meşhur vitamin hapı. Çok övgüsünü duydum denemeye karar verdim. Pazartesi günü alıcağım inşallah.
Umarım zihni açar , yorgunluğu atar.
1 hafta sonra editleyeceğim.

5 gün sonra gelen edit : ilk gün içtim hapı. Lakin ilk gün pek işe yaramadı. Çünkü bünye hapı daha önceleri almadığı için anında etki vermiyor.
2. Gün hapı içtikten 5-10 dakika sonra salep içtim. Ardından kustum. Demek oluyor ki pharmaton içtikten belli bir süre önce süt , salep gibi gıdalar tüketilmemeli.
3. Günün sonunda etkiyi gösterdi sonunda. Hergün eve yorgun argın uykulu uykulu gelirken o gün pek yorgunluk hissetmedim. Dinçte ve zihindeydim.
4.gün ve sonraları artık bünye alıştığı için daha erken cevap veriyor. Böyleyece yorgunluk hissi tamamen kalktı.
Enerjiklik var tembellik yok. Ama bir redbull kadar enerji vermiyor tabi.

Özetle : kullanmanızı tavsiye ederim.

Edit 2 : zaman zaman ereksiyon yaptığı doğrudur.
1 defa aldım onda da bi numarasını göremedim.
içinde sarı tırtılımsı böceğimsi bişey var.Onun dısında içimi gayet sıkıntılı. O kadar büyük hap mı olurmuş. Uzay mekiği o kandırmıslar sizi.
Kesinlikle mide bulantısı yapan multivitamin. iş yeri hekimi tavsiyesi ile başladım. Hadi bakalım...

edit: her gün değil, gün aşırı alınca mide bulantısı yapmıyor.
yaklaşık üç haftaya yakın bir süredir kullanmakta olduğum multivitamin. ancak ne yazık ki bende hiç bir etki göstermedi. aşırı yorgunluğa ve yoğun çalışma temposuna iyi geleceğini düşündüğüm için almıştım oysaki.
(bkz: plasebo etkisi) olması kuvvetle muhtemel ilaçtır.lakin yıllardır bahar aylarını takiben kullanılan yegane multivitamindir.
Iki gun icerisin de butun sindirim sistemimi ve uyku duzenimi bozan, hicbir faydasini goremedigim multivitamin.
insanı yürüme modundan hafif sekerek koşma moduna geçiren vitamin kompleksi. vitamin mineral cinsinden aklınıza ne kadar isim geliyorsa icinde var.
cidden insana zeka ve güç verir ama kilo da aldırır.
Bir hafta kullandim. Enerji vermesini, dinclestirmesini beklerken, 2 gramlik enerjimi de aldi. 12 saatten fazla uyutmalar, yataktan kaldirmamalar. Bugun icmedim mesela ve bir posta uyku yetti, gunu ayik gecirdim. Halen uykum yok.
Kilo aldıracağını göze alın. Aşırı bir enerji falan da vermez.
ilk aldığınızda hissedersiniz farkındalığı ve zindeliği artırdığını. belli bir süre kullandıktan sonra normale döner etkisi. uyarıcı etki yapan içindeki ginsengdir. yani belli süre sonra sadce vitamin hapı almaya başlarsınız. vücutda eksik vitamin ve mineraller varsa yerini tamamlar. sağlıklı beslenen bir kişi için vitamin kullanmak gereksizdir. dengesiz beslenenler için yılda bir ay kullanmak kanımca faydalı olur.

tabi adam moral bozukluğunu, işlerinin kötü gitmesini vitamine bağlarsa, mucize beklerse daha çok bekler. hayatım değişecek beklentisi insanı yıpratır.

vitamin bu eksiklik varsa tamamlar ve rahat edersin. eksiklik yoksa depo edilmeyenler idrarla dışarı atılır. depo edilenlerde ise d vitamini gibi ferritin depoları dolabilir aşırı kullanımla.

herkese selam eder pharmatonun iyi bir vitamin olduğunu kabul ederim.
vizelerin yaklaşması sebebiyle almayı düşündüğüm vitamin takviye edicisidir. günlük hayatta yaşadığımız stres ve sıkıntılar vücutta vitamin, mineral emiliminin azalmasına neden olarak dengeyi bozmaktadır. fiyatı da cüzdanın dengesini bozmaktadır gerçi ama olsun.
42 tl'ye 30 adet kapsül olanını eczaneden temin ederek dün sabah kullanmaya başladığım multi vitamin, kapsül çikolata kaplı fıstıklara benziyor ve bir hayli iri. ilk aldığımda boğazıma takılmışlığı bile var.

ilk günlerden harikalar yaratmasını beklemiyorum elbette ama etkilerini gün gün edit'leyerek yazmayı planlıyorum.

1.Gün ;

Sabah sağlıklı bir kahvaltının ardından 1 adet bol su eşliğinde tükettim.Vücut haliyle dışarıdan gelen bu komuta herhangi bir tepkime vermedi,akşam üstü uyuklamalarım oldu, eve döndüğümde iste uyuma isteğinde bir artışla karşılaştım ve uyudum.

2.Gün ;

Sabah uyanmakta zorluk çektim, bunun sebebini hafta içerisinde ki yorucu tempomla ilişkilendirmek istiyorum,şimdilik.
Kahvaltının ardından aldım bir tane daha, şuan ders çalışıyorum fena gitmiyor.
*2.günün sonuna doğru geliyor gibiyim, fena derecede uyku bastırmakta,direniyorum.
(Pek direnebildiğim söylenemez,acayip bir uyku bastırdı.)

3.Gün ;

Zorla da olsa sabah 7'de uyanmayı başardım, ılık bir duşun ardından okul için hazırlıklar tamamlandı ve günün en önemli öğününü Bakkal ahmet abinin yanında simit ve vişne suyunun katılımı ile kahvaltımı yaptım ve ardına dayadım pharmatonun çikolata kaplı kapsülünü.
09:00-16:00 arası dersteydim ve şuan şirketteyim ortalama olarak 15:30 -17:00 arasında iki gündür acayip derecede uyku bastırıyor, bunun haricinde henüz bir etki ile karşılaşmadım,... gün devam ediyor.
Edit: Hala şirketteyim dayanılmaz bir seviyede uyku ve yorgunluk hissi yaşamaktaydım bir miktar badem,fındık ve redbull tüketerek biraz olsun toparlandım gibi, sayısal sistemler çalışıyorum,binaryler ,hexadecimaller falan.

4.Gün ;

Sabah altı gibi sevdiceğim tarafından uyandırıldım, güya kalkıp ders çalışacaktım fakat ben uykusuzluğu bahane ederek bir saat kadar daha uyudum. Uyandığımda saat yedi bilmem küsürdü, neyse ılık suyla duşumu aldım, okula gittim ve kek fustea eşliğinde kahvaltımı yaptım ardından yuvarladım bir pharmaton, neyse gün içerisinde pek bi enerjik yada hayat dolu hissetmedim kendimi, diğer günlerden tek farkı 16:30-17:30 arası uyku bastırma durumu söz konusu olmadı, şuan için iyiyim bir sorun yok.

5. Gün ;

Gözle görülür bi skime yaramadı, 16.30-17.30 arası uyuklama durumu tekrar ediyor.

6.Gün ;

Bugün resemen hayatım sikildi, öğlen 12 gibi fena bir uyku bastırdı, sade 2 türk kahvesi ve soğuksuyun altında 10 dk kaldıktan sonra ancak ayılabildim, fenalardayım, daha yapıcı bir numara yok.
Hiçbir işe yaramayan geçen sene aldığım hala buzdolabında duran ilaç.
bünyeden bünyeye farklılık gösteren vitamin takviyeli ilaç.

ben de etkisi olmadı, tam tersine daha da yorgun düşürdü bıraktım, ama çevremde kullananlardan memnun olanlar da var, demek ki bünyeden bünyeye farklılık göstermekte...
bariz bir etkisi var evet sabah içseniz dahi gece uyutmuyor, ayrıca gaz makinasına dönüşüyorsunuz. Ciddi derecede gaz yapma gibi bir yan etkisi var.
On bir gündür kullanıyorum daha bir numarasını görmüş değilim.
bi işime yaramamış ilaçtır.
supradyn all day kullanan biri olarak etkisini merak ettiğimdir. aldım deneyip etkilerini yazıcam.