bugün

görsel
An itibari ile rakıma meze olan trakya tatlısı.
görsel
ilk kez çanakalede yediğim muhteşem tatlı.
Tekirdağ'da yenilesidir. fazlası mide de ekşime yapıyor. yemek üzeri yenilmesi evladır.
çanakkale, tekirdağ ve edirne de farklı usüllerde yapılır lakin hepsi de harikadır. olsa da yesek ama...
çalıştığım iş yerinde patronumun çanakkaleli olması vesilesiyle tattığım yiyecek. kendisinden bir paket sipariş verdim getirdi, bir gece dayanmadı hepsini yedim. iş yerine de insanşar yesin diye 4 paket getirmişti. herkes çok ağır olduğunu düşününce patron ile birlikte ikimiz tüketmeye devam ediyoruz. çok keyifli ya. nasıl bunca zmaandır kaçırmışım bilmiyorum. ama sakın höşmerim ile karıştırmayın. hiç alakası yok. bu manyak bir şey. özellikle fırınlanmış olanı. doyamıyor insan.
Offf olsa da yesek tatlısı. Fırınlanmamışını hiç yemedim fırınlanmışı bir harikadır.
eğer koyun peyniriyle yapılmazsa çöpe atın gitsin. Tek numarası kullanılan peynirdir ki o da koyun peyniri olmak zorunda.
Höşmerime en az 5 basacak, çanakkale' ye özgü tatlıdır.

Ha ağır mıdır ağırdır, 1 - 2 çatalla doyarsınız, üzerine dondurma şart olan tatlıdır.

Saat kulesinin sağ taraftan düz gidince bi dükkan var orada yenilmesi tavsiye edilir.
Bir defasında bizim lisede çanakkaleli bir hoca çanakkaleden getirmiş ve sınıfta herkese birer parça dağıtılmıştı.
Nerede yediğinize bağlı olarak değişir fakat her halükarda bir höşmerim değil.
çanakkale’de kadir ustadan yenilmesi gereken güzel tatlı. evet.
ben endüstriyel olanını yedim güzeldi, yöresel olanını yemeğe kalbim dayanır mı bilemem
Ona höşmerim denir.
Isıtılarak tüketilmesi gerekiyormuş. Benim gibi buzdolabından çıkardığınız gibi yiyip de murdar etmeyin güzelim tatlıyı.
Kadir usta oldukça iyi bu konuda. Marketlerde satılanlar pek bir şeye benzemiyor.
Neden bu kadar sevildiğini anlamadığım tatlı. Fırınlanmışı az da olsa göze hitap ediyor da diğeri göze de dokunmuyor.
Güzelinin Çanakkale'de kadir Usta'da yenilebileceği, bana kalırsa dünya çapında lezzetli tatlı.

Muazzam...
Çanakkale' de Kadir usta' dan yiyip de sevmeyen insanın ya damak tadı gelişmemiştir ya da yalan söylüyordur.
Gitsindir brokoli kemirsindir!
Bimde satılan peynir tatlısı çok tatlı, insanı yakıyor ve susatıyor.
Yine yenir.
Çanakkale de yapılanı cok ağır olan tatlidir.

Üstüne konulan dondurma bile bu ağırlığı kesmez.
Kötü değil ama öyle aman aman bişey de değil.
Severiz kendilerini, bayılırız hatta. Çarşıda kendi imalatını yapanlardan alınırsa tadına doyum olmaz.
Aauvv. Tatlı krizi tutarsa 2 çatal atacaksın pamuk gibi mis.
Çanakkale'nin gelsüt firmasında üretilenler efsanedir.
Bugün canımın ici dostumun bana canakkalenin en iyi mekanından aldıgı tatlı.
Henüz yemedim bakalım nasıl.
Edirne’deki daha iyi Çanakkale’deki ağır.
balıkesir'de yemeyin de peynir tatlısı türü bir tatlıyı hakkari'de yiyin daha lezzetlidir.