bugün

tigris.

uzun zaman olmuş dinlemeyeli.
1987'den beri var olan türkiye'nin ilk speed/thrash grubudur.
artık oldies kıvamına gelmiş olmalarına rağmen üretkenlikleri kendilerini çok değerli kılamkta.
arabesk metal grubu.
çeyrek asır önce kurulmuş müzik grubu.
grubu kuranlardan biri şu an kanada'da yaşıyor hatta.
türk sınırlarının dışına çıkmayı başarmış nadir türk gruplarındandır. türkçe metal pek dinlemem ama bu gruba saygım sonsuz. işini çok iyi yapıyorlar. tek şanssızlıkları müziklerini türkiye de yapıyor olması sanırım. bizim ülkede metal dinleyebilecek kapasitede insan yok. metal dinleyene ya ergen denilir ya da satanist, serseri v.s. ne yazık ki.
HAk ettiği değeri almayan, piyasada ünlü olan bir kaç gruptan daha iyidir. Cool bir tarzları var.
Artik dünya genelinde metal müzik terk edilmisken türkiye' de dinlenmesi zor olan grup.
hey yavrum hey be... murat ilkan vallahi özledik... yerin dolmuyor... https://www.youtube.com/watch?v=geH-3bKxo_k
Türkiye'nin en iyi metal grubudur. Vokalleri genelde anadolu rockı andırır. Ama şarkıları Heavy metal tarzındadır.
Küçüğüm daha abim bilgisayarda şarkılarını dinliyor falan şarkıların adına bakınca korkuyordum çocukluk işte.
zamanında popçular dışarı demişler...

iyi demişler..
Kokuşmuş boklu pop müzik etrafında gelişen türk müziğinin son demliklerindendir. Çomarların bu abileri beğenmemesi çok doğal. Sonuçta pop şarkıcıların neredeyse çıplak oynadığı klipleri izleyip din elden gidiyor diyerek bağırıp satanist bunlar diyebilen insanlar yani.
Ölmeden konserlerine gitmek istedigim nadir gruplardan birisi.

digeri de (bkz: tool)

edit: sonunda gerceklestirdim. tool´ü de gördükten sonra gözlerim acik gitmez.
dün akşam yad ettiğim efsane grup. tesadüf üzeri demir Demirkan'ın şarkısını dinlerken anatolia şarkısını da dinleyim dedim. yıllar sonra bile aynı etkiyi bırakıyor insanda. tabi ki yok şarkısını da geçmemek lazım.
28 nisan'da çukurova üniversitesinde çalacak topluluk.
Korkma ondan bundan
ne olumden ne hayattan
bu hayatta bildiklerinin
hepsi bir, hepsi haktan!

(bkz: bir)
(bkz: overrated)

bir şeyin ilk olması yüceltilmesini gerektirmiyor.
şekilimsi ada sahip müzik grubu.
Rock ve metal tarzlarından hoşlanıp da yabancı dinlemek istemem diyenler için türk bir müzik grubu. ingilizce şarkıları da bulunmaktadır, onları dinlemeyiverirsiniz. iyi dinlemeler...
bizim ülkemizdende böyle adamlar çıkabiliyormuş demek ki . yıllardır severek dinlerim i
bizim ülkemizdende böyle adamlar çıkabiliyormuş demek ki . yıllardır severek dinlerim .
Başlığın 500. Entrysiymis mutlu oldum istemsizce .
efsanevi türk grubu. ergenliğimizin en havalı gruplarından.
saçları maçları iyice döndü kadayıfa ya elemanların..
ulan insan duygulanıyor be..
bir efsane gözümüzün önünde dedeye döndü..
türkiye de gurur duyabileceğimiz çizgisini yıllardır koruyarak dünya standartlarında sağlam müzik yapan sayılı gruplardandır.

kişisel: unspoken albümü benim için efsanedir.
(bkz: popçular dışarı)

Anlayana selam olsun.