bugün

Yeni bir yazar. hoş gelmiş. cik cik ötsün efenim sözlükte.

çipetpet çipetpetpetpetpet.
hoşgelmiş yazar.
(bkz: arkadaşlarına merhaba desene çocuğum)
hoşgelmiş taşşaklı yazar. (bkz: #20158175)

sevdim la sanki..
" korkma dostum arkandayım. " demek istediğim yazardır. hoş gelmiş.
#20659564 kendi yazdığını, yine kendi yazdığı bir önceki cümlede yalanlayabilen ilginç yazar.

entry de şu kısma bakalım;

--spoiler--
ramazanda oruç tutan müslümanlara bile saldırırlar. ibadetlerini yapmalarını güçleştirmeye çalışırlar. önlerinde löpür löpür yemek yerler, lıkır lıkır su içerler. ama bilmezler ki onlar kendilerinin aksine iradesi kuvvetli kimselerdir, böyle şeylerden etkilenmezler. sonra düşünce ve ifade özgürlüğü adı altında saygı beklerler. hiç ama hiçbir zaman kendileri saygı göstermezler.
--spoiler--

1- ramazan'da ateistlerin yemek yiyip, su içmesini "saldırı" olarak nitelemiş ve amacını belirtmiş bu davranışın, ibadeti güçleştirmeye çalışmak.

bir ateist ki zaten kendisi allah'a inanmaz, dolayısıyla "ibadet" kavramı onun için saçmalıktır, zaten mantıklı olsa ateist olmaz o da ibadet ederdi.

yemek ve içmek ise temel ihtiyaçlardan birisidir. bir başkası günün belirli vakitlerinde yemek yemeyerek ibadet ediyor diye başkalarından da temel ihtiyaçlarından vazgeçmesini istemesi, manyaklıktır.

isteyen istediği saatte istediği yerde ve istediği şekilde yemek de yer, su da içer, hiç kimsenin haddine değildir buna karışmaya cüret etmek.

hele de saldırı olarak nitelemek.

yemek yemeyi veya su içmeyi saldırı olarak nitelemek, yobazlığın bile bokunu çıkarmaktır.

2- ateistlerin bu vahşi! saldırısından etkilenmezlermiş.

hatta öyle etkilenmezler ki, gecenin köründe uludagda başlık açabilecek kadar etkilenmezler. o kadar etkilenmezler ki başkasının yediği yemek, yemek değil "savaş aletidir"

hayırlı etkilenmemeler

3- ramazan'da yemek yiyip sonra da düşünce ve ifade özgürlüğü beklediklerini beyan etmiş.

yemek yemek ve düşünce özgürlüğü

hangi kafayla ikisini aynı kefeye koydu bilmiyorum, açıkcası öğrenmek de istemem

sırf yemek yediği için bir başkasının düşünce özgürlüğüne saygı duymayacağını beyan etmek, düşüncesizliğin göstergesi olduğundan zaten ateist bir kişi düşünemeyen birinden düşünce özgürlüğü beklemez, sanıyorum.

4- aynı kafada düşünülecek olursa, ineğin kutsal sayıldığı toplumlar varken inek eti yiyerek o topluma saldırmak da vahşiliktir.

başka bir topluma inek eti yiyerek vahşice saldıranların kendi inançlarına saygı duyulmasını istemek de saflık olur.

5- buradan çıkaracağımız sonuç;

bu ve bu kafadaki kişiler ibadetlerini allah için değil kullar için yaparlar.

ateistleri, okumadıkları için eleştirdiği kuran'ı zahmet edip kendisi okusaydı, görecekti ki;

allah için yapılan ibadette zorluk yoktur,

yine görecekti ki;

herkes allah'a inanıp inanmamakta özgürdür, zorlanamaz

yine görecekti ki;

ibadet yapılırken, bir başkasının özgürlük alanına müdahale edilemez.

yine görecekti ki;

ibadetin temel şartlarından birisi, akıl sağlığının yerinde olmasıdır.