bugün

Vakit ve ejderha satın alamıyor belki ama mutluluğun amına bile koyar. Ejderhasızda mutlu olurum ben.
Tedavisi olmayan bir hastalığa deva oluyorsa getirir.
Para olsaydı da öğrenseydik.
parasızlığın kesinlikle getirmeyeceğine eminim.
Para anlık mutluluktur. istediğin şeyi alırsın mutlu olursun. Peki sonra? Ev yaşantın , okul yaşantın , iş yaşantında ki çatlaklar onları ne yapıcaksın. Aralarına para mı sıkıştırcaksın ,komik. Cidden çok komik. Kalbin her kırıldığında tamirciye götürüp tamir mi ettirceksin. Sonrada parasını verirsin oh ne güzel.
Getirir getirir. Getirmez diyenlere inanmayın.

Mesela şimdi bi yerden 100 bin dolar gelse mutluluktan timsah yürüyüşü yapabilirim.
Elbette getirir ya
Getirmez diyen Zaten zengindir amk.
para mutluluk getirir mi bilmem ama parasızlık adamın anasını siker!
ne yazık ki yeni nesil böyle .
sahip olmadan bilinemeyecek olan hede hödödür. bak o kadar fikrim yok ki hede hödö diyebildim sadece *

dönem dönem sahip olduk fazlası ile çok şükür. mutluluk getirdi mi ? getirdi açıkçası. ama mutsuzdum da para geldi mutlu oldum değil zaten mutluydum üstüne birde yapmak istediklerimi daha rahat yapmamı sağlayan o lanet olasıca para olunca daha da mutlu oldum. herkes olur neden olmasın ki. en basitinden sevdiğiniz insanlara yardım edebilir başka mutluluklara vesile olabilirsiniz..
Belli bir yere kadar getirir.
Tabi paranin yetmedigi seylerde cikacaktir.
görsel
getirmez diyen var ise 20 tl ile 5 gün yaşamaya çalışsın bakalım. sigara mı zeytin mi ikilemi yaşasın.
mutsuz olmana sebep olan şeylerin kaynağı para ise getirir.
zaten paran var ama mutsuzsan yapacak bişey yok.
bi biskrem ye belki düzelirsin.
materyal olarak getirmese bile size onu satın alma imkanı tanır.
Mesela ben yemek yerken çok Mutlu oluyorum. Parayla birsürü yiyecek alabilirim. Bu yüzden para mutluluk getirir.
aslında görecelidir.
bir insanın doğuştan, içinde bulunduğu aile yapısı zengin ise parayla mutluluk arasındaki ilişkiyi göremeyebilir.
oysaki doğuştan, içinde bulunduğu aile yapısı fakir olan insanlar ve zengin ken mal varlığını yitiren insanlar doğal olarak
Evet mutluluğu getirir fakat sahte mutluluktur bu. Gelip geçici şeyler için sevinmeyin.
kimine getirir, kimine getirmez. kişiden kişiye göre değişen bir durum bu.
getirmez diyen kişiden parasını isteyin *
getirmez diyen kişiden parasını isteyin *
Getirir. Getirmez diyen kişinin hayal ettiği para sınırlıdır. Altında bir Lamborghini olsa moralin mi bozulacak.
Getirir.
parasız anca çeşmeden su içersin, afedersiniz tuvalete bile gidemezsin.Böyle nasıl mutlu olunur ki.
para mutluluğa ulaşmada kullanabileceğiniz bir araç görevi görebilir.

mesela ailenizde maddi yoksunluktan kaynaklanan saçma kaygalar olmamasını sağlayabilir. pek çok evde böyledir mesela. biri siz faturaları nasıl ödeyeceğim diye düşünürken şunu alsak mı dediğinizde fıttırmanız normaldir.

ya da pek çok arkadaşım var mesela. hatta zamanında kendi kardeşimden de duymuşumdur bunu. gezip tozmaya ayıracak para kalmadığı için gönül işlerini bi kenara koymuş pek çok insan var.

bu örnekler çoğaltılabilir.

ama para araç olma görevini reddedip amaç olan mutluluğun yerini almaya başladığında dibi boylarsınız. önceden olduğunuzdan daha beter bir hale gelebilirsiniz. şöyle düşünün karanlık bi yer vardı ve siz paranız olmadığı için giremiyordunuz. içeriyi de hep böyle çiçekler böcekler kelebekler hayal ediyordunuz. işte oraya girip umduğunuzu değil de taş toprak çöl görürseniz büyük hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

para sizin köpeğiniz olsun. mutluluk için harcayın.. doğru insanlara, doğru değerler uğruna ve özünüze ters düşmeyecek şekilde. saçma heveslere kapılmadan..