bugün

Olmadığı için bilemiyorum.
escobar reis kızını para yakarak ısıtmış ve onu mutlu etmiştir. dünyada bir baba için kızının mutluluğundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi!?
Getirir.
Artık insanın kendini geliştirebilmesi bile maddi olanaklara dayalı.
Paran varsa tiyatroya gidersin, kurslara katılırsın, kitaplar alırsın.
Paran varsa yardıma muhtaç insanlara yardım edersin, evsiz birinin yanından geçerken cebindeki son yemek paranı hesaplamazsın.
Paran varsa tatile gidersin dinlenirsin huzur bulursun.
Paran varsa maddi ihtiyaçlarını kafana takmazsın, hayatında bir dert eksik yaşarsın.
zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış ya hani, ben bir fakir olarak başkaldıracağım ve hiçbir şey söylemeyeceğim ulen!
bana kalırsa insanı müşkül ve muhtaç durumda bırakmayacak kadarı kafidir. esas mutluluk sevdikleriniz ile birlikte geçirdiğiniz zamandır.
Maddi ihtiyaçlarını giderir ama ruhunu doyuramaz.parayla birinin seni sevmesini sağlayamazssın kalbine giremezsin ha seversede paranı sever.durum Burdur.
Getirir. Acı ama gerçek.
getirir kardeşim valla kusura bakmayın. Para sağlık getirmez diyorlar fakat hepsi bizden önde , parası olmayanın rahatça fişini çekiyorlar ama zengine öyle mi yahu. Açlıktan ölenleri biliyoruz biz burda gelmiş para sevgi getirmez diyorsunuz yemişim sevgisini. insanlar açlıktan, parası yetmediği için ameliyat olamadığından hatta okul bile okuyamıyorlar şehir dışı hayal edemiyorlar.
mutluluk getiremez. çünkü mutluluk, çocukluk arzularının tatmin edilmesidir; para da bu arzuların nesnesi değildir.
ne demiş bir yahudi;
para mutluluk getirmez ancak spor arabanın içinde ağlamanın tadı farklıdır.
Parasizlik mutsuzluk getirdiğine göre.
Ekşi'den entry çalmak belki mutlu edebilir.
geldi bak simdi biraz.
Paranin verdiği mutluluk ya tükenene kadardır ya da maddi olarak elde edebileceğiniz herşey elde edene kadardır.
“amına bile kor” tarzında cevap verilebilecek soru cümlesi.
bu soruya cevaptan önce, paramız olduğu için mi mutlu oluyoruz yoksa mutlu olmak için mi parayı çok seviyoruz diye sorulması gereken başlık. insan kendi parasını kazanınca ve kimseye muhtaç olmayınca mutlu olmak en tabii hakkıdır. günümüz dünyasında parayı yok sayamayız. ama mutlu olmak için parayı sevmek biraz paranın köleliğine kaçıyor. hatta geçenlerde yakın zamanda entry girmiştim. bize parayı küçükken sevdiriyorlar zaten ile alakalı. bayram adetlerimizi çok severim. ziyaret, akraba, barış güzel şeyler. bir çocuğa bayram harçlığı vermekte güzel şey. amma ve lakin çocuğa para verirken şaka yoluyla da olsa, oo hadi bakalım zenginsin baya birikmiş tarzında veya bayram harçlığını verirken bu para senin tamam mı diyerek, yani anne ve baban sana verdiğim harçlığı almaya kalkmasınlar mesajını vermek istemeden de olsa farkında olmayıp, paraya çok önem vermelisin dürtüsünü uyandırıyor sanki. kesinlikle yanlış veya kesinlikle doğru demiyorum. sadece soru işareti bıraktırıyor kafamda işte. sahi biz paranın kölesi olmaya içgüdüsel olarak şartlandırıldık mı. yoksa gerçekten para hep ihtiyaç, geri kalan yan etmenler, duygular, düşünce biçimleri gelip geçici şeyler mi. bilemedim vallahi. karar sizin.
para mutluluğun temelidir.
getirir. tartışmaya lüzum yok. net!
tabiri caizse amına bile koyar.
Para mutluluk getirmez mutluluğu götürür.
Mutluluğu para değil, iyi ve güzel kalpli insanlar getiriyor. Asıl mutluluğu, sağlık ve aile getiriyor.
Mutluluk hem çok kolay hem çok zor. Mutlu olmak harika bir şey gibi fakat etrafta mutsuz insanlar olunca pek tadı olmuyor sanki.
Ne bileyim hic o kadar param olmadi ki :( getirir sanırım...
https://www.youtube.com/watch?v=W6jWidTx9vI&t=8s

mutluluk sevımlı dostlarımızdır.
Paranız varsa gelecek kaygınız olmaz. Gelecek kaygınız yoksa huzurunuz yerinde demektir. Çünkü insanoğlu en çok görmediği günler için endişelenir.
Para cok seydir fakat her sey degildir.
Evet para mutluluk getirir fakat bizi mutlu edecek tek sey de degildir.
Eger parayı amac degil de arac olarak kullanabilirsek asıl o zaman yaptıgımız seyden keyif alır ve paranın mutluluga goturdugu yolu bulmus oluruz.