bugün

yazarların para olmadan yaşandığı düşünülen bir hayatta olmak istediği şeyler, idealleri ve hedefleridir.
ressam.
1. paraşütçü olsaydın keşke o işte para var.
2. para etken olmasaydı şimdide yaptığım gibi yazardım. ama o zaman sürekli yazardım. şimdiki gibi yalnız kalınca değil.
dağlarda yalnız yaşayan bir bilge olmak isterdim.
kesinlikle bilardocu olurdum.
Filozof olurdum.
Gezgin. Gerçi yine olacağım ama emekli olunca.
gene de öğretmenlik en iyisi.
Polis olmak isterdim malesef jop sokucak çok adam var.
bağlama üstadı.
para etken olsaydı çok daha orjinal mesleklerin ortaya çıkacağı soru.
yine fakir olmak isterdim. başka hiçbir şey bana bu kadar yakışmıyor bundan eminim.
Gunumuzde insanlar mesleklerini secerken mutlu olacagi ve sevdigi meslekler yerine genelde geliri yuksek mesleklere yoneliyor durum boyle olunca ressamlık yetenegi ust seviye olan insanlar muhendislik veya uluslararasi ticaret okuyabiliyor ve omur boyu aslinda ilgi duymadigi bir is yapiyor. Bundan dolayi turkiyeden bir leonardo da vinciler, teslalar, einsteinlar, magnus carlsenler, dosdoyevskler ya da kasparovlar cikmiyor. Ben bir uluslararasi ticaretci olarak para diye birsey olmasa vahsi doga fotografcisi veya su alti fotografcisi olmak isterdim.
yine öğretmenlik.
edit: güzel sanatlar da okuyabilirdim aslında.
Mucit olmayı isterdim.
müzisyenlik hoş olurdu.
(bkz: müzisyenlik iş midir hobi midir sorunsalı)
müzik dükkanı aÇmak.
çingene olurdum sözlük. şimdi diyebilirsin çingenelik meslek mi ama evet meslektir, çingene olursun; geç kalkarsın sabah kendini yaşatacak kadar iş güç, sonra etsiz yemek yemezler çingeneler, ardından tüm gün çal oyna, akşam hem çal hem oyna, sonra iç, mutlu mutlu evine dön. para olmasa çingene olurdum epten.
filozof.
sanatla ilgilenirdim tabiki. para olmasa sanat dalı meslek olmazdı o ayrı. nice yetenekli insan para derdi yüzünden istemediği işi yapmak zorunda kalıyor maalesef.
Yiyip, içip, sıçardık. Mal mıyız efendim, para yoksa ne için uğraşıyoruz.
karikatüristlik. ya da mizahçılık her neyse.
Jokey olabilir ya da at binme dersleri verebilirdim.
arkeoloji kesinlikle.
yine şu anki mesleğim olurdu.
akademide olurdum yine.