bugün

yapraklarıyla fal da bakılabilen, ayrıca çayı da yapılabilen bir çiçek.

not: bu entry tib denetiminde girilmiştir.
çayı uyku getiren yapraklı. yapraklılar arasından saygın bir yeri olan ufaklık. aynı yunanistan gibi yani. falından pirim yapmış bu yapraklının falına medar olamadık daha. buda ayrı bir iç burkan bir detay.
En sevdigim cicektir. Masumiyetin simgesidir bana göre. Hele o masum güzeller sevgili tarafından size hediye ediliyorsa gercek mutluluk o olur,en güzel hediyedir.
o ne güzel bi' çiçektir öyle. bakmaya doyamaz insan.
sevilesi güzellik.
sanki koparmanın yanlış olmadığı çiçektir. koparıp koklamamız için ayaklarımızın dibine serilirler.
sanki bir papatya bunun için diğerleriyle yarışır, bizim için yaşar, bizim için solar. sanki. bunlar his.
Yağmur damlalarını gördüğü an hiç görünmedigi halde yerinde tazeleyen. Tam yolumun en ortasında baharı getirmişler. Sağdan sağdan yürüyorum, koklarim sizi..
Dünyanın en güzel çiçeği.
seviyor sevmiyor umutlarının hüzünlerinin sırf yaprakları var diye alaka kurulduğu çicektir bahardır.
En güzel kokanları karadenizin yuksek kesimlerinde bulunan çiçektir. Koparmayın papatyaları öylece baksınlar aşağıdan size. 6 yaşında bir kız çocuğu gorunur onlara oyle bakinca. Papatyalar 6 yasina yeni girmis sirin mi sirin sevimli mi sevimli birer kiz cocugudurlar.
papatyalar ölmez bayım, papatyaları öldürürler.
en sevdiğim çiçektir.
En naif, masum, dogal cicektir. Insana gulumsuyorlarmis hissiyati verir.
Dün bizim çiftliğin Bahçesinde full dolu olduğunu gördüğüm ama koparmaya kıyamadığımı çiçek türü çok tatlılar Yaa.

Aynı zamanda Teoman'ın ooo papatya şarkısını hatırlatandır.
Papatya çayı da içebilirsiniz. Çok sıcak olmayan, ılık bir papatya çayı ses tellerinizi rahatlatacak ve ses kısıklığını önlemeye yardım edecektir.
"Baharı yaz uğruna tükettik, aşkı naz uğruna
ve papatyaları seviyor sevmiyor uğruna;
Derken ömrü tükettik, bir hiç uğruna."
fal çiçeği. *
Toprağın gerdanına kondurulmuş güneş öpücüğündeki Nirvana.
Ölünce güzel kokan canlı.
En sevdiğim çiçektir.
kırların kibirsiz çiçeğidir.

ölmeden kokmayan çiçektir...
"Çiçek olduğunun farkında bile değildir papatya,
O kadar saf…"
ah deli kafam! o gün ilk kez doğru bir şey yapmıştın, bir papatyayı kopardığında.onu gökkuşağına dikmeyi düşündün.ellerime sinen kokusuyla dünyayı papatyadan yapılmış bir ev gibi görüyordum.her yaprağına farklı bir düş ekmiştin.ah deli kafam! o papatyayı bahçeden değil, cennetten bilecektin.
Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan özür diledim dün gece. Haklısınız dedim, ne sevdiği belli, ne sevmediği.
(img:#822385)