bugün

şantiye gibi halen. ve uzun süre de öyle kalacağa benziyor. biz onu öyle sevmedik, sevmeyeceğiz de.*
20 tane beton direk için 2 milyon lira gibi bir para harcamayı akıl edebilen üniversite. basketbol sahası olsun, kapalı tenis kortları olsun yarıda bırakıldı ancak direk dikmeye ne meraklı bir yönetime sahip olduğunu göstermiştir.
bu üniversitenin mühendislik fakültesi çok kalitelidir. başka da övünülecek birşeyi yoktur. ortam desen ortam yok, gezilecek yer desen yok. yurdun karşısına yapmışlar 3-5 tane cafe otur dur. 4 senemi yedi. hiç güzel anılarım yok. o kadar nefret ediyorum ki hala gidip de diplomamı almadım.
liseden yeni çıkmış taze beyinlerin ' bu sene gideyimde bir yerlere, neresi olursa olsun ' mantığıyla yazmalarını tasvip etmediğim yerdir. aksi halde sonuç tam bir facia olabilir. bkz ben, 2. yılın içindeyim ve bu sene tekrar öss ye girmeyi düşünüyorum, her neyse.
birazda üniversiteden bahsedelim. gelen öğrencinin buradan beklentisi minimum olmalıdır. o amerikan filmlerinde devasa kampüsleri aramasınlar sakın. sikindirik, dağın başında ufak bir kampüs mevcuttur. hocalar sanırsın ki bilkentte odtü de hocalık yapıyor, götler o kadar yukarıda.(siktiğimin pamukkalesindesin işte.) en azından benim gözlemlerim fen fakültesi için.
tercih eden öğrencilerde genelde antalya-aydın-muğla civarından. bu şehirlerden tanıdığım arkadaşlarımda pek memnun değiller belki ama en azından canları sıkıldığında evlerine gidebiliyorlar.

haa birde unutmadan; sakın haa istanbul,ankara,izmir gibi büyük bir şehirden buraya gelme gafleti içinde bulunmayın. oturun kıçınızın üstüne ,ellerinizi alın başınızın arasına geçirdiğiniz, öss ye hazırlık yaptığınız dönemi sorgulayın.1 yıl adam gibi hazırlanın.

şunuda unutmayın; sikimsonik bir üniversitenin iyi bölümü veya iyi bir üniversitenin kıytırık bölümü değil, iyi üniversitenin iyi bir bölümü için çalışın. (bkz: lys)
35 bine yakın öğrencisinin nerelerde gezip tozduğunu merak ettiğim üniversitedir.
21.01.2011 tarihinde yapılan rektörlük seçiminde 195 oy ile hüseyin bağcı ilk sırada seçilmiştir. şimdiki rektör fazıl necdet ardıç ise 191 oy ile ikinci sırada kalmıştır.
zamanla gelişmekte olan canım denizli' min, güzel üniversitesi.
sosyal tesisler bakımından biraz fakir olsada, ihtiyaçları karşılamaktadır.
KYK da hergün olay olan üniversite.Hergün birini kesiyorlar.Orada kaldığım için mutluyum diyemediğim ancak cam kenarından üniversitesinin internetini beleş kullandığım içinde ayrı bi mutluluk veren üniversite.
yaptığım en büyük hatadır. geri dönülmesi ise bir hayli zor olan hata.
yeni rektörü prof dr hüseyin bağcı olmuştur.
http://www.tccb.gov.tr/aciklamalar/252/78976/pamukkale-universitesi-rektorlugune-atama.html
yeni rektörün atanmasından sonra sayın cumhurbaşkan'ı gelmiştir. Geldiğinde öğrencileri epeği uzaktanda olsa selamlamıştır ki öğrenciler o selamlamaya karşılık yuhhhh! diye karşılık vermiştir.
Ayrıca buraya gelmek isteyenlere tavsiyem bu üniversitenin eğitimi bile zordur varın gelin fen edebiyatını veya mühendisliğini düşünün.
yeni rektörünün ilk icraatının şenliğin içine etmek olduğu üniversitedir.yanı başındaki sdü'de ş.ferah,k.doğulu,c.erçetin varken paü'nün headline ı mirkelam varın düşünün ortamın halini.geçen sene athena,o.sanlısoy,gece yolcuları,manga vs ağırlayan üniversite cemaat kanadından bir adamın başa geçmesiyle bu kadar şekil değiştirir.durumun özeti artık şenliklerde şehir dışındayız.*
amaçsız hocaları ile ağzıma sıçan üniversite.

not: durdular durdular son sene bu kadar yüklenme nedir ya.
pamukkale üniversitesi ege bölgesinde rağbet gören bi okuldur. yeni yeni çalışmalar yapılmaktadır. yaya yolu, yeni fakülteler vs.
en güzel yıllarımın geçtiği yer. yurdun kapısında dakikalarca beklemek, sonra sarılıp sulu yemek yemeye gitmek, hadi gari cafe'de kahve içip göl bahçede geceyi bitirmek.
biseksüel kıtlığı çekmektedir. abi ağız tadıyla bi threesome yapamıyoruz. mağdurum da mağdurum.
Özlediğim, 7 yılımı geçirdiğim, çok eğlendiğim hala gitmek istediğim üniversite.
okulun içi yavaş yavaş şantiye havasından sıyrılıyor, çevrelendirme çalışmaları tam gaz devam ediyor. aylardır yapılmayan bir yol abdullah gül'ün gelmesiyle bir gecede bitirildi, tabi hep gelsin böyle olacaksa. öğretmen kalitesi oldukça iyi. ege bölgesinde olması, seçilebilirliğini arttıyor ve izmir'e aydın'a muğla'ya yakın olması insanın zaman zaman kaçamak yapacağı yerler olması sebebiyle sevindiriyor. e şehir de güzel, fena değil, etkinliksiz bırakmaz seni. gelin gelin*
Üniversitenin yeri bakımından bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Ancak hazırlık okuyan bir öğrenci için berbat bir üniversite. Geçme notu 70 ve torpiller havalarda uçuşuyor. Ayrıca fen edebiyat fakültesinin yanında geçmeyin. Matematik bölümü 2 senedir mezun vermediği için YÖK'ten yazı geldi "mezun verin" diye. Bu arada IIBF fakültesini seçecek öğrencilere bu konuda bir kez daha düşünün derim.*
(bkz: ömrümü yedin ömrümü).
ee madem tercih zamanı geldi, en bilmiş ve bıkkın halimle pamukkale üniversitesi'ni seçmek isteyen sevgi kelebeklerine bazı önerilerim olacak.

ilk önerim;

aklınız varsa sakın yazmayın! sırf egoları biraz daha tatmin olsun diye, dersinden geçirmeyen onlarca hoca var burda. kampüs desen yeni yeni kendine geliyor lakin herhangi bir aktiviteye ev sahipliği yapacak kıvamda değil. ot gibi yaşamak istiyorsanız gelin elbette lakin en güzel zamanlarınızı burada geçirmeyin göz göre göre, gençliğinize yazık.

diğer önerim ise;

"vay efendim ben aklıma kodum, illa da gelecem" diyorsanız hala her şeyi göze almanız gerekir. hele ki mühendislik fakültesinde okuyacaksanız. 2 ortalama denen bir illet var çünkü bu okulda ve insanı hayattan her geçen gün soğutuyor. yaz okulunda arıyorsunuz çareyi. ve en nihayetinde faydalar faydasız, imkanlar imkansız oluyor.

en iyisi siz hiçbir ihtimali aklınızdan geçirmeden, önünden dahi geçmeden koşarak uzaklaşın burdan!

gömdüm.
cok yakın bi akrabamın ögretim görevlisi olarak calısmaya baslayacagı üniversitedir.

akrabam odtü'ye girmiş sayın pamukkaleliler. üzgünüm.
denizli' de olduğu için güzel üniversitedir. yoksa bişeye benzemez.
hee birde gece hayatı, cafelerden ibarettir. baron, keops, neron harici işe yarar bişey yoktur.
fizik tedavi ve rehabilitasyon ve tıp fakültesi için tavsiye edebileceğim üniversite. eğitimleri iyidir. ama kampüs olarak daha yeni yeni gelişiyor. denizli'yle paralel olarak büyüyen bir okul.
olimpiyat bayrağına sahip olan tek üniversite,pamukkale üniversitesi'dir.