bugün

beşiktaşta kendini bulacaktır.
Trabzonspor'umuza gelmesi gereken futbolcu, bursa gibi küçük kulüpte ne işin var be kral olursun gel trabzona amünüm.
bursaspor'daki sorunu üzerine fırsatçılık yapmaya gerek yok.

ben de bir trabzonsporlu olarak kendi takımıma faydalı olacağını mutlaka düşünüyorum.
beşiktaş'a, galatasaray'a gitse oraya da faydalı olur.

ama gün bunların planını yapma günü değildir.
inşallah bursaspor ile sorununu çözüp bursaspor'da yoluna devam eder.

kesin kararlar verilmişse bile devrenin bitmesine daha var.
ben hala umutluyum.
Bursaspor da kalır yada gider, orasını bilemem. bildiğim ve emin olduğum tek şey bjk ve Trabzon ancak batalla nın taşaklarını alabilir, hem de sapıyla birlikte..
takıma ayıp etmiştir. ayrılmak için bahane aramış olmayınca da uydurmuştur birşeyler. takımın en sevilen topçususun kaptansın bursaspor lu çocuklar profil fotoğrafına senin fotonu koyuyor, sen de bu ilgi alakayı kaldıramayıp ayrılmayı kafana koyuyorsun. acaba kime gideceksin çok merak ediyorum bataya. ya da bataja.
baroni , holmen , emrenin takımdan ayrılıp yerine sadece bu adamın gelmesini istiyorum be .

topal , raul , salih , alper , batalla.

5 tane harika standartta ortasahan var bunlara selçuk ve topuz'da eklendiğinde zaten takviyeye ihtiyacın olmadan seni yıllarca götürecek kadroya sahip oluyosun.
ayıp etmiştir. kimse bi ivan ergiç olamadı malesef.
bursaspor'un büyüklüğünü gösteren futbolcu. sizin büyüklüğünüz bu kadar la işte. gelip bi de bizle kafa tutuyorsunuz.
beşiktaş'a giderse bursa deplasmanlarını bay geçer.
bursasporun 2017 yılına kadar sözleşmeli futbolcusudur. hiçbiryere gidemez.
pazartesi günü takımla çalışmalara başlayacağı açıklanmış futbolcu.

adamın tek derdi kasımpaşa maçında oynamamak. neden acaba? batalla gibi sağlam karakterli bir oyuncudan beklenmeyecek bir hareket. bu işin arkasında ne işler dönüyor acaba? kafamda deli sorular.
daumu gönderin .. 10 numaraya kıymayın.. başkan pislik yapma.
Kasımpaşa maçında oynamamıştır. evet.
bir gün 3 büyüğe gidecek ve bundan pişmanlık duyacak.
geri dönmüş aslan parçası.

bizi bırakmayacağını biliyordum pablo. senden sonra ağzının suları akan bizans köpekleri çok şaşıracaklar yarın.

http://www.ntvspor.net/ha...ol/98356/mutlu-sona-dogru---
ikinci alex vakasıdır.
götü kalkmıştır açık ve net.
patladı. şaka bir yana bursa için efsanedir. başka takım için traktör. bursa'ya level atlatıyor herif.
Cristianin yerine du$unulmesi gereken ve emrenin de ya$i gozonunde bulundurulursa ortasahadaki yeni yaraticimiz olabilir, bonservisi 5 milyondan fazla isteyemez bursa eli mahkum.
Nerdeyse 5 yıldır kulüpte tek bir şikayet, arıza çıkarmayan, sahada tek bir kırmızı kart görmeyen, hep centilmen davranan bu adam eğer birden birşeyden şikayet ediyorsa sıkıntı kesinlikle onda değildir. Erkan Körüstan ve Daum mutlaka bir bok yemişlerdir ki bu adam böyle zıvanadan çıktı, yoksa hikmet karaman'dan bile şikayet etmedi Batalla.
bugünkü basın açıklaması ile türk futbol mantalitesinin kat be kat üzerinde bir karaktere sahip olduğunu cümle aleme tasdik ettiren bursaspor'un futbol peygamberi.

bundan 5 sene önceydi, kısa boylu bir futbolcuyu merakla izliyorduk statta.
ele avuca sığmıyordu, attığı çalımlar, ara paslar bursaspor taraftarı'nın uzun zamandır görmediği cinstendi. frikik atıyor, duran topları kullanıyor, gol de atıyordu.
o sezon o'nu izleyen herkes tribünden "maşallah" çekiyordu pablo için.
sezon sonu mutlu bitti. batalla ilk sezonu olmasına rağmen takımla bütünleşmiş, şampiyon kadronun en önemli isimlerinden biri haline gelmişti.
bir sonraki sezonu da başarılı bir şekilde tamamladı, sonraki sezonu da, sonrakini de...
bu sezona da iyi başlamıştı pablo.

ve bu geçen süreç boyunca ailesi ile birlikte bursa'da mütevazi bir hayat sürmüş, herhangi bir olaya karışmamış, özel hayatına ve saha içi davranışlarına dikkat etmiş, efendiliğinden hiçbir zaman ödün vermemişti.

bu konuda kimse batalla için tek kelime edemez.

bursa'da batalla her evin kapısını çalar girer, o'nun için sofraya bir tabak konur, çay demlenir, yatak döşek serilir. o hepimizin ailesinden biri gibi adeta. 5 senedir bu böyle. batalla kimimiz için bir kardeş, kimimiz için bir abi, kimimiz için bir evlattır.
peki ya erkan körüstan ve daum?
bursa'da kaç evde erkan körüstan için sofraya tabak konur, çay demlenir?

peki ne oldu da bu adam küstü? ne oldu da bugünlere gelindi?

türkiye'ye gelmiş belki en karakterli ve efendi birkaç futbolcudan biri olan batalla, bursaspor'u en az bursaspor taraftarı kadar sevdiği için isyan etmişti.

(bkz: şampiyon kadronun anasını siktiniz)
evet, pablo'nun asıl söylemek, haykırmak istediği buydu.

geçen bu süreçte, şampiyon olmuş bir kulübün daha ileri gitmesi gerekirken, gerilediğini batalla da görmüştü bizim gibi. ama çorbacı ve yalak taraftar gibi davranamadı. isyan etti.

pablo'nun isyanı büyük bursaspor içindi...

şimdi batalla'nın gidişinde o'nu hatalı bulan yavşak sözde taraftarlarımıza soruyorum.
bursaspor için ne yaptınız?

yönetim yalakası olmaktan, çorba peşinde koşmaktan ve apaçilikten başka ne yaptınız şerefsizler.

evet bursaspor batalla'dan büyüktür, aslolan bursaspordur. ama pablo'nun isyanı da büyük bursaspor içindir.

siz hala bunu algılayamıyor ve batalla'yı suçluyorsanız, sizin gibi bursasporluların ta amına koyayım. siz bursasporluysanız, pablo'nun yer almadığı bir bursaspor'u desteklemiyorum artık ben.

ne uğraşıcaz lan sizin gibi itlerle kopuklarla?

giderim galatasaray'ı tutarım, drogba var, şınayder var, mis gibi. her maç pompa, her maç galibiyet, 2 senede bir, olmadı garanti 3 senede bir kesin şampiyonluk...
büyük bursaspor'u yaratamayacaksak, bu uğurda savaşmayacaksak, neden tutalım ki bursaspor'u...

pablo gibi onurlu olun. pablo gibi formanız ve değerleriniz uğruna savaşın...

pablo martin batalla kardeşim bursaspor'a dönmediği sürece ben artık bir bursaspor taraftarı olmayacağım.

allah belanızı versin. hepinizin...
Hiç kimse senin kadar sevilmedi. ve bu yürek senin yerine kimseyi koyamayacak.

kardeşim pablo...
bizlere yaşattıkların için allah senden razı olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=T1acd59JoWw

senin isyanını farklı algılayanların, çarpıtanların, sana iftiralar atanların ta anasının amına koyayım.
spartak moskova ile anlaşmak üzere olan,eski bursasporlu .
ciddi ciddi bizi üzen futbolcu inşallah bir gün geri döner bursaspor'a.
ciddi ciddi bizi üzen futbolcu inşallah bir gün geri döner bursaspor'a.