bugün

türk milli takımının formasını giymemesi gerekir.
küçük takımın büyük oyuncusudur ayrıca türk değildir.
Napoli için maradona neyse bursa için batalla odur. Bu adamın yaptıkları ortada bok at izi kalsin politikanızı başka yerlerde deneyin bursaspor düşmanlari.
Batalla kim amk ya?
Devşirilecekmiş de milli forması giyecekmiş. Basit bir anadolu tskımının vasat futbolcusu. Daha o kadar ölmedik lan.
türk olsun, bursa'da kalsın. jübileyi de bursaspor'da yapsın.

istanbul milli takımı ve şakşakçıları batalla'nın taşaklarını alsın. siktirin gidin, vermiyoruz.
bir alex değildir ama alex den de aşağı kalır yanı yoktur bursaspor için. unutulmamalı ki bu adam türk vatandaşı olursa çok şey kazandırır. marco aurelio yu marcio nobre yi falan türk yapınca ne kazandık bilmem ama bu adam türk milli takımında oynarsa hiç de fena olmaz.
--sen patlatın de biz canlı bomba olalım batalla--
STADYUMU PATLATMALARINI BEKLiYORUZ

Taraftar hakkında da konuşan yıldız futbolcu, Ekstradan bir şey söylemek istemiyorum. Onlar gerekli her şeyi yapıyorlar. Sadece galibiyetin tadını çıkartsınlar. Fenerbahçe maçında onlardan stadyumu patlatmalarını bekliyoruz şeklinde konuştu.

--sen patlatın de biz canlı bomba olalım batalla--
fenerbahçe maçı sonrasında gözaltına alınacak futbolcu.

stadı patlatın ne demek amk? bursaspor taraftarına söylenir mi bu?
Fenerbahçeli olmama rağmen çok sevdiğim furbolcu.
tabata'dan hiçbir farkı olmayan overrated topçu.
görsel

dünkü olaylardan ötürü bir bursasporlu olarak kendisinden özür dilerim.
türkiye ligiyle alakasız olmama rağmen bu adamı çok beğenirdim bursa maçlarını bu adam için izlediğim oldu. giderse türkiye ligi gözümde biraz daha küçülür.
giderse kahrolacağım, Bursaspor tarihinin en faydalı ve en iyi futbolcusu. ulan ibne yönetim, güzelim takımın anasını bellediniz!
gönderin fernandesi alın batalla'yı dememize sebep veren arjantinli 10 numara.

hadi be başkan fernandesin yerine al şu adamı.
yönetimden tut körüstana kadar sucusundan tut dauma kadar herkes gider fakat batalla gidemez. o stadta yanmadık bişey kalmaz ben söyleyeyim.
başım ağrıyor.
sanırım hastalandım, tansiyonum düştü. kendimi kötü hissediyorum, yazacak bir şey bulamıyorum.

bırakma bizi batalla. sen bizi bırakırsan biz de bursasporu bırakırız.
Şampiyon takımın anasini sikenler mutlu musunuz?

Ben bugüne kadar birtek egemen korkmaz'ı sevdim bu takımda. O da doların yesilini bursasporumun yesiline tercih edince, tamam dedim daha da sevmem. Ne ömer erdoğan ne ali tandoğan ne ıvankov ne de ertuğrul sağlam'ı sevemedim egemen denen karaktersiz yüzünden. Biraz ergiç reyizi sevdim ama fazla değil. Şampiyon olduğumuz sene bile çok fazla sevmedim batalla'yı. Sonra sokakta yururken bile pablo martin batalla diye bağırmaya başladım. Her mağlubiyetten sonra takımı siktir et batallaya yazık oluyo derdim. Neyse kelimelere sığmaz anlatamam şimdi. Sen şimdi gitcem dedin ya içim sizlasa da ne kadar üzgün olsam da yolun açık olsun batalla. Giderken başkanı da daumu da alayini da al götür. Götür ki gitmenin bi anlamı olsun. Sen daumdan da erkan dan da daha büyüksün ama bursaspordan buyuk degilsin. Gitmemen için ne gerekiyorsa yaparız ama madem ki gidesin var yolun açık olsun. Herşey için ayağına sağlık, hakkını helal et ama unutma ki bursaspordan büyük degilsin,Bursa'nin marodanasi...

Dün annem makarasına anneni mi babanı mi daha çok seviyon diye sordu. Ben en çok batalla'yı seviyom dedim.

Seni çok seven bir bursaspor taraftarı...
çok abartılan futbolcu. bunu alanın elinde patlar o derece.
üç güdüklerin aklını karıştırdığı futbolcu.
bursaspor yönetimi tarafından doğrulanmamıştır. dün antrenmana çıktığı, sorun olmadığı söylenmiş. akşam veya yarın netleşecek gibi görünüyor.
kulube alacaklarini vermeleri icin bir iki saat sure taniyip daha sonra bu sere icerisinde kulube antrenmana katilmayip ayrilmak istedigini bildirmistir. batalla bu hareketiyle kulube gozdagi mi vermeye calisti baltayi tasa mi vurdu anlamadim..

sonuc olarak turkiyeden kovalanan bir baska 10 numara olacaktir.. (bkz: alex) (bkz: lincoln) (bkz: ricardinho) (bkz: delgado)
1 saat sonra atatürk havalimanında olacak küçük dev. Bursaspor taraftarı havalimanına doğru gidiyor.
Bursa şehrine ve Bursaspor taraftarına saygısızlık etmiş efsane futbolcudur.

Her gerçek bursaspor taraftarı gibi batalla' yı bende çok seviyorum. Her maçta takım oyuncularını tribüne çağırırken batalla için daha bir gür bağıranlardanım.

Ayrılma gerekçesinde Daum' la yaşadığı kişisel ve profesyonel sorunlar olduğundan bahsetti. Fakat Daum dünkü adam değil. Türkiye' de takım çalıştırmış en başarılı teknik adamlardan biri. Takımın yıldızını eften püften konular yüzünden gönderecek değil.

şimdi bu olaylara iki açıdan bakmak lazım. Batalla 4 yıl boyunca bursaspor forması giymiş. Yedek kalmış, zaman zaman problemler yaşamış bir oyuncu ( tercüman meselesi gibi ) fakat hiçbirinde profesyonelliğine aykırı tek cümle ve harekette bulunmamış ve taraftara saygısızlık etmemiştir.

Nasıl bir olay yaşandı ki bu adam ani bir kararla hemde kasımpaşa gibi kritik bir maç öncesi takımdan ayrılma kararı aldı. Bilmiyoruz, zamanla onlarda öğrenilit.

Birde yönetim açısından bakmak lazım. Bugün 4 te özlüce tesislerinde Körüstan yönetiminin, teknik ekibin ve batalla' nın katılması beklenen bir toplantı düzenlendi. Fakat batalla toplantıya katılmadı. Bu onun sorunların çözülmesi için en ufak yapıcı harekette bulunmadığını gösterir. Bursaspor kulübüne v taraftarına saygısı olan bir adam bunu yapmaz. Anlaşamayacak olsa bile toplantıya gelir, konuşur. Toplantı çıkışında da bir basın toplantısı düzenleyip gerçek gerekçelerle açıklamalarını yapar ve bursaspor taraftarına teşekkür edip veda ederdi. Öyle sikindirik bir mektupla veda olmaz.

Batalla kulüpten ayrılmış, fakat taraftarı terketmiştir. Oysa ki bu taraftar batalla' yı hatalarıyla başarılarıyla sevdi. Yazıklar olsun ne diyim.
ulan şu adamı gönderecek olursanız özlüceyi yakmassak şerefsiziz.

belki daumu gönderme zemini olabilir.
Satılmaya kalkılsa elde kalacak küçük takım topçusu.
şimdi bu adam 2009-2010 sezonundan bu yana bu şehirde. bu adamı sadece bursa değil bütün ülke takip ediyor. arada geçen süre boyunca ''batalla'nın herhangi bir problemini'' yazan bir haber görüldü mü ? yardım yapıyor gizli, ailesi kim meçhul… böyle bir adamdı batalla. ''jübilemi bursaspor'da yapacağım'' diyen bu adamın nasıl bir problemi olabilir ?

yönetim denilen mekanizma çözüm üretir, problem çıkarmaz ama 18 takımlı süper lig'de bir tek bursaspor yönetimi böyle eminim. başkan denilen şahıs şaşırtıcı bir şekilde açıklama yaptı ve dedi ki,''batalla bursa ve bursaspor'a saygısızlık yaptı, bursaspor forması bu kadar ucuz değil'' üstelik özür dilemesi gerektiğini söylüyor bay başkan. peki bay başkan sen vojvodina maçından sonra özür diledin mi ? şunu unutma bay başkan… batalla dediğin adam senden büyüktür, hocadan da büyüktür !