bugün

kadın hakime verdiği hapis kararından sonra kimsenin hayatının akışını değiştirmesin otursun evinde çocuk doğursun diyen zanlının bu kadar da olmaz dedirten sözleri.
o da otursun hapishanede gün sayarken ne kadar yanlış bir laf ettiğini,kadınların toplumdan kesinlikle soyutlanamayacağını,demogoji yapmamasını dilediğim insandır.bunları düşünmek için çok zamanı olacaktır.
ataerkil düzenin abartılması üzerine bu düzendekilerin kadınlara söyleyecekleri söylemdir.
senin gibi biri yetiştireceğine hiç oturmasın daha iyidir.
karşı çıkanların feminist olarak adlandırılması beklenmektedir.
ama gelişmekte olan ülkemizde bu sözleri duymak da ağır kaçmaktadır hani.
tam da toplumdan elenip izole edilesi insan düşüncesidir. hapiste olması bu yüzden de güzel..
kadına bakışı bundan ibaret olan bir toplumda alınan oyları tartışmak çok gereksizdir.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
+abi yenge napiyo
-hiç napsın
+otursun evde çocuk dogursun.
Bunca kadin sadece evde oturup cocuk dogurursa yarin obur gun o dogan cocuklara as ve is bulmanin imkansiz olacagini anlamasi beklenmeyen zihniyetin zirvalamasi.
kaçıncı yüzyıldayız sorusunu akla getiren, akla zarar saçmalık.
geri kalmis erkek deyimi.
otursun evde çocuk doğursun i$i ne?!sadece çocuk doğurmak,hizmet etmek için var zaten o. sonra arkada on onbe$ çocuk televizyonlara çıkıp açız bize yardım edin demeyi biliyorsunuz.**

ayrıca,
mümkün mertebe uzaya * gidin!
karısına kızan Türk erkeğinin kullandığı klişe cümle...
''mümkünse çağırınca gel, şimdi kaybol'' demesi beklenen geri çağların adamıdır.
boyundan büyük egoya sahip olan erkek milletinin, yaradılış olarak sahip olduğu fiziksel üstünlükle her işi yapabileceğini düşünerek ve kadınlarında aynı işleri yapabileceğini farkedince bunu hazmedemeyerek kadınları hegemonyası altına almak için sarfettiği cümle. kıt beyinlidir bu arkadaşlar... hatta bazı türleri vardır ki, kadınları sadece üreme ve seks aracı olarak görürler. iq puanı ölçülemeyecek kadar düşük kimselerin sarfedebileceği bir cümledir...
-otursun evinde çocuk doğursun
-hııı... kaç tane doğursun canım?
-üç üç üç
oturarak çocuk doğurmak zor. bari yatağa uzansın kadıncağız.
kadının belinden sopayı, karnından sıpayı eksik etmiceksin gibi bir sözdür. çok yanlıştır. kadını köleleştirici zihniyetlerin ürünü sözlerden bir tanesidir.