bugün

191 cm boy ile becerilemeyen aktivite. genelde öndeki dümbük koltuğunu yatırır şöförle birlikte yolu uyanık tamamlarım hamdolsun.. bazen de tek uyanık ben olurum, otobüs içinde, şöför uyuduğu zamanlarda..
kabus görüp bağırma ihtimali muavinin ve şoförün sert tepkisiyle karşılaşabilecek tecrübe.
Uzun bir yolculukta yapılması kaçınılmazdır. Boyun tutulması ile sonuçlanır.
Ağzımdan salya akar, kafam düşer, sayıklarım korkusundan hiç bi zaman yapamadığım.
Olası bir horlama durumunda rezil olmanın kaçınılmaz olduğu eylem.
Teleportasyonun ilkeli davranış.
Otobüse göre değişir, uzun yol otobüsüyse rahatçs uyursun ineceğin zaman veya molalarda muavin tarafından uyandırılırsınız fakat şehit içi belediye otobüslerindeyseniz ineceğiniz durağı 2 kere geçip üçüncü seferde inme şansınız vardır.
çok tatlıdır o uyku fakat ben bu eylemi sadece belediye otobüslerinde gerçekleştirebiliyorum. şehirler arası otobüslerde olmuyor arkadaş olmuyor.
hele otobüs otogara yaklaştığında daha fazla uyku çöker, insanın inesi gelmez.
çok kral uykudur. 10 dakika uyu, 10 saat gibi gelir insana. en güzel sevdiğim yanı da bi anda uyanıp uykunu almış bir şekilde uyanıp ineceğin duraktan hemen önce inip durağı kaçırmaman.
nasıl otobüste tatlı tatlı uyumak bu milletin özelliğiyse durağa yaklaşırken uyanmak da sadece bu topraklara özgü bir davranıştır.
Geçen muavin uyandırdı.
alarm kurmayı gerektiren eylem.
bende alışkanlık haline gelen durum. dayanamıyorum hemen uykum geliyor. zaman daha hızlı geçiyor böylece.
bana göre olmayan eylem.
(bkz: metro turizm)

artık uyuyamamaktır.
Basinizi cama yasladiginiz an otobus tumsekten gecer.. oyle bi sans bizim ki..
Kulaklığı takıp yapmayı en sevdiğim eylemlerdir.Klima açıksa uyandığınızda bir yeriniz tutulmuş olabilir.
Yapılmaması gereken durum.

Zira suratınıza konfeti atabilirler.
Uzun yolculuklarda bile zor yaptığım eylemdir. Fakat uyuyabilirsem uyandığımda varmış olduğumuzda mutlu olurum.
Kısın cok güzel olur da, yaz mevsiminde dert.
yapamadığım hareket.yolculuk boyunca insanları izliyorum.
Hep hayret etmişimdir otobüste ben bir kaç saniye bile gözümü dinlendiremezken insanlar nasil horlayarak uyuyor diye hakikaten uyku ilacı falan mı içiyorlar anlamıyorum.
sonra suratınıza fokur fokur.

tehlikeli eylemdir. birde metro turizm deyseniz.
lise sona giderken benden beş yaş olabilir bilmiyorum büyük bir adamın omzunda uyumuştum Ama ben uyumuşum kafam düşmüş romantik akımlara sokmayın şimdi beni tamamen andavallık.