bugün

kalkın uleeenn diye otobuse binerse bilin ki bu son model bir zorla yer verdirten teyzedir.hemen kalkıp kafa mafa yarılmadan yer vermek gerekir.henuz bu modeli daha sahsım tarafından gorulmedi ama.
'bravo bravo gençler oturun siz...siz yaşlılar oturuyorsunuz biz gençler ayaktayız...aferin aferin hede hödö' şeklinde kendine kendine 2 durak boyunca yüksek sesle konuşup sonra kimse sallamayınca susan teyze modeli.inmesine 100 metre kala boşalan bir koltuğa poposunu koymaya da üşenmemiştir.*
otobus ve minibüse binmeyip , taksiyle eve gelmeme neden olan hadise.
belediyelerin özel hat tahsis etmesi gereken teyzeler...
hadi siz gençsiniz daha çok oturursunuz diyerek seni kalkmaya zorlarlar birileri yer vermek istemeyince hemen başlar işte şimdiki nesil başlıklı konuşmalara...
basima gelen bir diyalog.
hexagram masum bir sekilde oturmaktadir.yorulmaktan agzi sicilan ben,uyumaktayim.neyse olaya basliyalim:
yanimdaki cocuk kalkmistir,teyze oturmustur.
teyze-ne genclik be bak,ataturk gencligi iste.niye bana yer vermedin cocugum?
hexagram-ha???
teyze-ha tabi.hemen anlamamamizliktan gelirsiniz.bak cocuk nasil kalkti da yer verdi,sen yer verseydin olur muydun simdi?

o sirada da yer verdigini sandigimiz cocuk megerse inecegi yermistir.ben de bunu gorunce:

hexagram-teyze sen de cene prostati var galiba.ne yer vermesi cocuk incegi icin kalkti.
teyze-olabilir,sonucta yer vermen gerekirdi.
hexagram-diyorsun? sebep ben de minibus parasi veriyorum benim de oturmaya hakkim yok mu? oyle bir kural mi var?
teyze-yaslilar olunca yoktur.
hexagram-o kural degildir,usuldur.ben usulu olmayan ve terbiyesiz biriyim.simdi o prostatli ceneni kapatirsan sevinirim.ustelik istedigin de oldu.oturdun.oturmadan bunu soyleseydin kalkardim.cene prostatini da ilk kez sen de gordum.tebrikler tam 10 puan aldin.
teyzem-kes bakiyim,sen ne bicim konusuyorsun yaslilarla vidi vidi...

hexagram-hay senin agzini ben...sofor bey incek var.(icinden zikiyim senin o... tobe tobe)
iLK YAPTIKLARI OTURDUGUNUZ KOLTUGUN BASINA GELMESiDiR SONRA GARiP GARiP iÇ ÇEKERLER,SUREKLi SURATINIZ BAKARLAR ARADA GOZGOZE GELiRSiNiZ GOZLERiYLE SiZi BiRAZ DOVER,UF PUF SESi FAZLALASIR ,ARTIK OLAY iŞKENCEYE DONUSUR KALKAR YER VERiRSiNiZ.YER VERiRKEN TEBESSUM EDERSiNiZ iÇiNiZDEN NE DERSiNiZ BiLEMEM.AMA BAZI DURUMLARDA YER VERiLMESi FARZDIR NiHAYETiNDE SEN GENÇSiN O iSE BiR TEYZE:)
bu teyze size öyle bir bakış atar ki kalkmak zorunda kalırsınız. hafif boynu bükük gözlerini kaldırır yer ararmış gibi yaparken sizinle göz göze gelir. kaçış yoktur, kalkacaksınızdır.
teyzenin değil verenin problemi olan modeldir kendisi..
bu teyzeler genelde otobüs koridorunda onca boş yer varken,sizi gözlerine kestirdilerse bir kere, oturduğunuz koltuğun tepesinde dikilirler, dik dik bakarlar...uyuyor numarası yapsanız, sürekli çarpıp dururlar ki uyanasınız..sürekli taciz halindedir anlayacağınız...
(bkz: menapoz teyzeler)
"yer versene utanmaz!" diyen teyze modeli.*
otobüse bindikleri an itibariyle dırdıra başlayan yarı ölü teyzelerdir.

- evladım kalksana, yaşlıyım ben yaşlı
+ teyze arkalara ilerle,biri yer verir sana
- sen niye vermiyon geçmişsin baş köşeye kalk bakim
+ tövbe tövbe
- kalksana evladım
+ teyze ben kalkarsam bu otobüsü kim kullanacak? şöförüm ben...
- öyle desene evladım iki saat uğraştırıyorsun beni, alooo sen kalk bakim ordan
sadece otobuste değil minibuste de yaşamlarını sürdüren teyzelerdir bunlar.otobuse/minibuse pismillaaaah şeklinde tek ayak öne atarak binerler,önce bir etrafı süzüp av ararlar.avlarını gözlerine kestirdikten sonra ay of aman çekerler gözünüzün içine içine bakarlar.

değil uyuma numarası yapmak ölü numarası yapsanız hatta orda can verip taşa toprağa karışsanız gene kesmez.
aynı zamanda inecekleri noktanın tam koordinatlarını şöföre verirler:

-ay yavrum ben beşyolda benzincinin tam önünde inicem ağaçlar var hani tam orada mc donalds var hatta
+tamam be teyzem rahat ol.
genelde en arkalarda kulaklıkla muzık dınleyen ası gence goz diken teyzelerdir. gıcıklık olsun diye gidip cocugun dibinde durup gozunun icine bakarlar.
tepenizde dilikip of küf sesleri eşliğinde sizi rahatsız eden teyzedir.. bu sesleri duymamak adına kalkıp yer vermek zorunda kalırsınız.. genç kişi umursamayınca işi daha da iletletip genç kuşağa laf çarparlar iyisimi o çeneyi dinlemek yerine kalkıp yer vermek mantıklıdır..
bad trip kişisinin yanında duran çizim çantalarını, ordan sarkan cetveli ve kucağında duran ve hiçbir şekilde zarar görmemesi gereken iki maketi umursamayan teyzedir.

teyze: nasılsın yavrum, rahat mısın?
bad trip: * anlayamadım, pardon.
t: yayılmışsın diyorum baş köşeye rahat mısın?
bt: yani maketler kem küm *
t: iyi iyi, gençler rahatlarına baksın, biz nasılsa gidiciyiz. kimin umrunda yorgunluğumuz bilmem nemiz...
bt: elimdekileri tutacaksanız buyrun teyzecim, oturun.

ve teyze ilerler. baskılarını başka gençler üzerine uygular.
teyze öncelikle otobüse biner ve gözüne belli başlı kişileri kestirir.(genç ve öğrenci olması şartıyla) teyzemle göz göze gelirsiniz ve gözünüzü kaçırdığınız anda teyze garip nidalar çıkarır(ayyyy!!!) daha sonra böle sizin koltuğunuza doğru emin adımlarla yürür bu sırada elleriyle hiçbir yeri tutmamaktadır(amaç atraksiyon yapmak değil benim yere ihtiyacım var yevrum bak gör halimi ayakta bile duramıyorum) gibilerindendir.
sonra sinsice yana yaklaşılır , sizde kulaklıkları takarsınız
daha sonra nihayet otobüs durur ve teyze ayyhhhh vb. bir nidayla size ve kem gözlerini diktiği koltuğa abanır.bundan sonra olaylar 2 şekilde gelişir.
1)siz artık teyzeye dayanamazsınız ve teyzeden adeta kaçarak yerinizi verirsiniz . teyze yıllardır bu günü bekliyormuşçasına zafer kazanmış bir ifadeyle (tok bir sesle) savol evladım der.

2) siz ve teyze duraklarda teyzeyle ve her durakta artan nidasıyla beraber hemen hemen aynı koltukta gidersiniz.

kıssadan hisse:otobüste teyze gördüğünüz an ya uyuyor numarası yapın ya da kaçın.
işte bu yüzden dışarıyı görerek seyahat etmek çok hoşuna gitse de yapamazsın.çünkü uyuyo taklidi yapman lazım.hatta hafif salya da akıtmalıdırki inandırıcı olsun dimi.
metrobüste de karşılaşılan teyzedir. yaşanılması muhtemel bi olay olduğundan verilen spoiler:

3 adet teyze metrobüse biner. metrobüste ani bir edeplenme kaygısı vesilesiyle huzur kaçmıştır. kız arkadaşıyla bicicicicibici şeklinde oynaşan oğlan, yanında oturan kızı yaşındaki dekolteli yarı-abazan ablanın kendinden büyük dekoltesine bakan orta yaş üzeri amca ve kahkahalaşan liseliler her ne yapıyorlarsa durmuşlardır. herkes teyzelerin moonwalk ile metrobüsün derinliklerine süzülüşünü izler. yalnızca yan yana 2 boş oturak vardır oturacak..oturabilmiş olan 2 teyzeden kendini daha hoşgörülü zannedeni, arkadaşına yaranacağını düşünerek ve iyi bir halt yediğini sanarak yanıbaş tarafında oturan, günde 2.5 saat yol çeken, teknik resim sınavından yeni çıkmış yorgun bir savaşçıya gözünü diker..artık geri dönüş yoktur ki esas oğlan kalkacaktır...

+ oğlum teyzene yer verir misin?
- **ıııı.*
+ otur fatmacım.
++ ay nebahat korkulur senden vallahi. ne gerek vardı yazık çocuğa. uyuyodu bi de.
+ boşver genç o fatmacığığığım. bişi olmaz.

(bkz: nah olmaz)**