bugün

şerefsiz demek kimin haddine düşmüş hepsinin önünde
saygıyla eğiliyoruz. bu ülke için savaşıp bizlere toprak bıraktıkları için.
bugün bir vatanımız, dilimiz, töremiz varsa kendilerine borçlu olduğumuz gurur duyulası ecdadımızdır. allah hepsinden tek tek razı olsun.
her sabah uyandıklarında ayılabilmek için kendi kendilerine ottoman tokadı attıkları rivayet edilen padişahlardır.
hala öven insanlar var bunları. lise tarih bilgisiyle kalmak böyle bir şey sanırım. ulan bu adamlar kendi saltanatları için halkı satmış adamlardır. ıı mahmut bunların tipik ve en güzel örneğidir. adam saltanatını mehmet ali paşaya kaptırmamak için anadolu'yu balta limanı ile peşkeş çekmiştir. bu bütün tarihi kitaplarda vardır. malların ülkeye hangi fiyatlarla girdiğini, ülkedeki esnafın bu antlaşmadan sonra hangi koşullarda ticaret yaptığını iyi öğrenin.

bir kültüre hayran olmak, geçmişi incelemek güzel şeyler. fakat bunu cahilce höykürerek savunmanın anlamı yok.
başlarına ne gelmişse güvenlerinden gelmiştir. sen git tam yetki ver adam seni sürgün etsin.
git gide beşeri şef olmuşlardır.

(bkz: z vitamini)

ekleme: ooo jr. mısıroğlu'lar dolacak buralar.
Çoğu idolümde olan mümtaz insanlar topluluğu.
her devrimin kendinden önceki dönemi karalaması ve unutturmaya çalışması gibi, kemalist devrimle beraber sanki bu topraklar, bu millet yeryüzüne o anda uzaydan düşmüş gibi koca tarih ve elbette padişahlar da inkara, iftiraya, akıldışı karalamalara, bilgi ve kültür lincine uğramışlar, yeryüzündeki hiçbir milletin yapmayacağı bir yamyamlıkla ceddine atasına zorla sövmesi istenen bir nesil peydahlanmıştır. 100 yıldır, en kötü osmanlı padişahı kadar bile adam olabilmiş bir devlet başkanı gelmemiştir.
kendisi tarih yazıp, arşivlerin açılmasını, yani doğruların açıklanmasını yasaklayan bir zihniyete kör kör tapan beyinsizler var. olmayan beynine soktuklarım.
çok makulsa, çok doğruysa yazdığınız tarih, niye arşivler yasak lan?
niye kazım karabekir paşa'nın hatıralarını yaktınız?
niye atanızın özel arşivi önce 1981'e kadar, sonra uzatmalı değişiklikle 2038'e kadar kanun zoruyla gizli tutuluyor?
şerefli bir geçmiş gizlenir mi?
örümcek beyinli yobaz vatan hainleri.
Fatih, Kanuni, Abdülhamid dışındakileri at çöpe.
sol frame operation.
hataları da olsa türk devleti ne hizmet etmiş onu yüceltmiş insanlardır.
hatasız insan mı var.
hakettikleri saygıyı gösterelim ama onları aşmaya, daha iyi olmaya çalışalım.
sefer harici istanbul ve yakın çevresini terk etmeyen osmanlı padişahlarıdır. ulan en azından şehzade iken çıkın bi dünyayı gezin bakın bakalım dünyada ne gelişmeler oluyor? ondan sonra işte böyle parçalanıp gidersiniz çağa ayak uyduramayıp.

(bkz: deli petro)
--spoiler--
ermeni, fransız ve bizans döllerine iyi geçirdikleri için bazı sözlük yazarlarına halen girmektedir.
--spoiler--

ermeniler, fransızlar, bizans derken yunanlıları kast ediyorsanız onlarda ahanda dünya haritasında. osmanlılar nerde? bop eşbaşkanımı osmanlı?

eşbaşkan
https://www.youtube.com/watch?v=zrwQ1lDi89U
ekseriyetle biseksüeldirler. sözde torunları da eşcinselleri dövüyor. *
hepside diktatörün dik alasıdır. Atatürk diktatördü diyenlere gelsin.
3. Muratın 130 cariyeden 112 çoçuğu oldu. 5 tanesi hariç diğer kadınlardan olan çocukları, anneleri ile birlikte doğarken öldürülüyordu. Öldürmek adamlar için zevk olmuş. Babalar öldürülür, çocuklar öldürülür, kardeşler öldürülür sonrada bunlar bizim ecdatlarımız derler. Yazık.
(bkz: #28373511)
nesilden nesile çok sağlam içtiklerini bildiğimiz monark ekip.
Soyumuzun geldiği yerdir. Kabul edemeyen edemesin! Ayrıca Allah'ın yeryüzündeki halifeleri aydın insanlardır.
aralarında çok iyilerin olduğu gibi , çok kötülerin de olduğu padişahlar topluluğu .
yüzlerinde nur olmayanların eleştirdiği, hak yolunda yaşamış şahsiyetli insanlardır.

osmanlı ırkçı bir toplum değildir !!

osmanlı bir imparatorluktur. onlarca toplum kardeşçe yaşamıştır.

tek yüce allah'tır ve üstünlük takvadadır.. hala öğrenemediniz, yobazlar.
analarının türk olmaması dolayısıyla eleştirilmektedirler. anadoluda bir söz vardır toprağa değil tohuma bak diye. ulan bu anadolu insanı cidden çok bilgili irfan sahibi şu kısacık sözle neler anlatmışlar.
Evet maalesef gerçekten lunpen haklı bu konuda. Zaten bu olay zamanla yavaş yavaş osmanlının sonunu getirdi. Aksini iddia eden de tarihin gerçeklerini kabul etmeyenlerdir. Safkan olsaydı osmanlı belki de şuan daha büyük bir imparatorluk olarak devam edecekti.
sikinin keyfini biliyormuş adamlar... aralarında hiç k*rt yok mesela...
tarihe yazılmış sözleri

FATiH SULTAN MEHMET

"Yapmak istediğimi sakalımın bir teli bile bilseydi, sakalımın o telini hemen koparır ve yakardım.. "

SULTAN II.ABDULHAMiD HAN

"Hak arayan varsa, hakkını verin. Baş kaldıran varsa, başını
kesin."

"Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor!"

"Savaş yalnız sınırlarda olmaz .Savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir. Eğer bu bütünlük sağlanmamışsa zafer tesadüfi, yenilgi kaderdir."

"Bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir!"

"Beni evhamlı sanıyorlardı HAYIR! Ben sadece gafil değildim, o kadar. Kırk yıl şu devletlerin birbirine düşmesini bekledim. Onlar birbirlerine düştü, şimdi ben tahtta değilim."

"Düşmanın kurtuluş reçetesi öldürmek içindir. Esaretin bir çeşidi de borçlandırmadır."

"Millet birbirini kırıp geçireceğine bırakın beni öldürsün. icabı halinde canımı vermeye hazırım."

"Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder."

SULTAN IV. MURAD

"Allah, peygamber korkusu bilmez alçaklar! Unutmayın ki, intikam gecikir ama asla yaşlanmaz!"

"Bağdat'ı almaya çalışmak, Bağdat'ın kendinden daha mı güzeldi ne?!"

"Yardım almaya alışan, emir almayada alışır!"

YAVUZ SULTAN SELiM

"Devletleri yıkan tüm hatanın altında, nice gururun gafleti yatar."

"Kılıcımız parladıkça düşmanın gözü ondan ayrılıp bizi göremez. Ama Allah esirgesin, bir gün paslanır da yaltırıklanmazsa düşman bizi sadece görmez , bir de tepeden bakar."

KANUNi SULTAN SÜLEYMAN

"Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi."

OSMAN GAZi

"Bir yeri elde tutmak, o yeri fethetmekten daha zordur."

ORHAN GAZi

"Adaletin en kötüsü geç tecelli edenidir. Sonunda hüküm isabetli olsa da, geciken adalet zulümdür."